29.5.12

Start the Metamorphosis, Mr. Kafka!

(Tento post není o filmu.)

Zdroj: Internet
Začněme tím, že se domnívám, že řeči o "předraženosti našich mobilních operátorů" jsou nesmyslné. Každá firma (nejen mobilní operátor) musí z lidí ždímat tolik peněz, kolik je jen legálně možné. Jinak to není dobrá firma. Při tomto ždímání může firma brát ohledy na nasranost svých klientů, pokud z nich ty peníze chce ždímat dlouhodoběji. Skutečnost, že naši mobilní operátoři nadále mají takový vejvar, jaký mají, svědčí o tom, že nasranost jejich zákazníků zatím nedosáhla takového stupně, aby jim ten vejvar snížili, například tím, že by přestali používat jejich služby a přešli na e-maily / dopisy / zpívané telegramy. Nebo tím, že by je pozabíjeli.

Takže, bravo, drazí mobilní operátoři.

Čímž se dostáváme k tomu, co se mi přihodilo.

Mám u Vodafonu tři SIM karty (pro rodinné členy) a potřeboval jsem rychle čtvrtou, pro sestru, která přijela na delší návštěvu z Austrálie a hodlala zde mobilně telefonovat. Takže jsem zašel do nejbližší Vodafone prodejny, abych zakoupil čtvrtou SIM kartu.

Na předešlých třech SIM kartách mám službu "po svém", která znamená, že vám nebudou chodit papírové faktury (pouze mailem) a volání na Vodafone linku nemáte zdarma (internetovou samoobsluhu stále zdarma máte) - a za to máte slevu 10% na všechno. Když jsem chtěl tuto slevu i pro čtvrtou kartu, bylo mi sděleno, že tato sleva už se poskytuje pouze při objednávce v e-shopu, nikoliv při objednávce na prodejně. To jsem akceptoval, neboť se mi nechtělo několik dalších dní čekat, a sestra zde bude jen pár měsíců, a kartu jsem si ihned odnesl.

Zajímavé to začalo být po skončení prvního zúčtovacího období, kdy mi přišly dvě různé faktury. Jedna na mé tři předchozí SIM karty a jedna na nejnovější sestřinu SIM kartu. Na obou fakturách bylo mé stejné jméno, má stejná adresa, ale na každé jiné číslo zákazníka.

Chvátal jsem na prodejnu, že bych to rád měl všechno pod jedním účtem, abych nemusel každý měsíc dělat dva bankovní převody s dvěma rozdílnými variabilními a konstantními symboly. Prodavač se mi omluvil, po telefonu vynadal předchozímu prodavači a slíbil, že to vyřeší a zavolá mi.

Druhý den mi skutečně zavolal a informoval mě, že to vyřešit nemůže a mám zavolat na Vodafone linku.

Zavolal jsem na Vodafone linku, kde se mi také omluvili a řekli, že to hned opraví.

O pár vteřin později se mi znovu omluvili a oznámili mi, že všechny SIM karty sloučím do jednoho plátce, tak mi bude zrušena 10% sleva na všech mých SIM kartách. Takže bych ty karty měl nechat nadále na dvou různých plátcích, kteří se shodou okolností oba jmenují František Fuka, bydlí na stejné adrese a mají stejné heslo, ale budou dostávat měsíčně dva e-maily / dvě obálky a budou je platit dvěma složenkami / bankovními příkazy. Proč to tak je? Cituji: "PROTOŽE JE TAK NASTAVENÝ SYSTÉM".

Ale řešení tu samozřejmě je: Mohu tu sestřinu SIM kartu zrušit (její číslo ještě skoro nikdo nemá) a koupit pro ni novou SIM kartu v e-shopu - pak budu mít všechny karty na jednom účtu a na všech budu mít slevu 10%.

Zdroj: Jedno staré Warez CD
Takže je možno dosáhnout nápravy. Bude to stát námahu mě (udělat tu novou objednávku), sestru (říct přátelům o novém čísle) i Vodafone (musí novou kartu poslat poštou a zrušit starou). Všichni přijdou o čas a o zelenou energii. Vodafon mi dá slevu, kterou jsem ani nepožadoval (chtěl jsem pouze sloučit dva Fuky do jednoho). Ale všichni budou spokojeni, a HLAVNĚ SYSTÉM. A Kafka.

Nutno zdůraznit, že prodavač i telefonní operátora se mnou mluvili slušně a já mluvil slušně s nimi, protože za to nemohou (tedy, možná trochu může ten prodavač za to, že mi pointu neprozradil mnohem dřív).

Na tomto místě je dobré zamyslet se nad skutečností, že ve Vodafonu musí pracovat nějací analytici a systémoví návrháři, kteří navrhli systém, ve kterém může jeden plátce vlastnit a platit několik SIM karet, ale pouze pokud všechny mají službu "Po svém", nebo pokud ji neopak nemá žádná z nich. A to vše v situaci, kdy Vodafone umožňuje pořídit si jak SIM kartu se službou "Po svém", tak SIM kartu bez služby "Po svém", a libovolně je mixovat.

Kdyby takový systémový návrhář pracoval jako zaměstnanec v mé firmě, tak už by v ní nepracoval, protože bych byl přesvědčen, že jsem následkem jeho práce přišel o zisk v podobě zákazníků, kteří odešli ke konkurenci.

Samozřejmě, já ke konkurenci neodejdu, protože Vodafone je pro mé potřeby stále nejvýhodnější z toho, co je u nás nabízeno. A navíc se mi gay hasičí líbí víc než Mádl Kotek na motorce nebo Vydrýsek.

A Vodafone ví, že mě stále nenasral tolik, abych přestal jeho mobilní internet používat, a nadále si budu platit nejdražší datový tarif (hlasové volání jsem přestal používat už dávno, telefonáty pouze přijímám a volám převážně přes internet).

Takže je vlastně všechno v pořádku.


Obávám se, že jakékoliv antimonopolní / celoevropské příkazy ke snížení cen nevyřeší vůbec nic, protože mobilní operátoři si vždycky vymyslí nějaký vychcaný způsob, jak ty peníze ze zákazníka vytáhnout (například sníží podle příkazu cenu SMS, ale začnou si účtovat speciální "zátěžový poplatek" 20 Kč za odeslání více než dvou SMS denně, protože 480 bajtů denně už je na jejich síť moc - v tomhle jsou velmi vynalézaví). "Řešení" přijde pouze pokud tady do toho bouchne někdo, kdo bude konkurovat nižší cenou a současně bude dostatečně silný na to, aby ustál společné klacky pod nohy od současných tří operátorů. Například Google...

Pokud se toto nestane, můžeme za "předražené mobilní služby" my všichni, kteří je využíváme a platíme.

P.S: Vím o tom, že když na operátora uděláte "Bububu, odcházím ke konkurenci", tak vám udělá lepší cnu. Ale nechci toto divadlo s operátorem hrát (když nic jiného, tak se nechci dohadovat s živým člověkem a jeho telemarketing skripty, a radši si to naklikám online jak potřebuju). Až přijde nějaká ta regulérní konkurence, a Vodafone mi při mém odchodu od něj nabídne "speciální cenu pro váženého zákazníka", tak jim řeknu "Jo, to jste mi měli nabídnout někdy v průběu posledních pěti let, kdy jsem byl váš vážený zákazník a každý měsíc vám včas platil plnou cenu, teď si s tím jděte k šípku". A to bude takové moje malé morální vítězství.

79 komentářů:

 1. Františku, Františku...

  Kdybys věděl, co musí v takových firmách analytici a systémový návrháři vytrpět...

  Oni nejsou ti, kdo rozhodují a jednoduchost a použitelnost systému není cílem firmy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to jeste horsi. Zkuseneho programatora (cili me) uz pred implementaci napadne spoustu kritickych pripominek, ktere ovsem zadavatel zamitne mavnutim ruky, se slovy "to se nikdy nestane".
   Ale ono se to stane. A nekdy i neco absurdnejsiho...

   Vymazat
  2. Jakékoliv změny musí být rychle (nejlépe včera) a levně (nejlépe zdarma). K čemu to asi tak vede...

   Vymazat
 2. Z vlastní pracovní zkušenosti mohu trochu objasnit vznik SYSTÉMu. To někdo navrhne nějaký systém, aby uměl X. Nemusí to udělat zrovna špatně, ale ani vyborně. Pak přijde někdo z marketingu a řekne: "Mělo by to umět i Y". A IT to nějak přilepí. A pak přijde "Z" atd. A SYSTÉM bobtná a bobtná a neumí některé, pro laika zcela logické věci...

  I po pár měsících života jsem se s těmito nelogičnostmi neuměl srovnat a tak se vám vůbec nedivím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se s tím srovnávám už téměř jednu pětiletku - systém vzniknul efektem sněhové koule a já k němu přišel jak slepý k houslím. V rámci svých možností se snažím udržet ho v chodu, ale jediné co zmůžu je v rámci dalších přílepků alespoň minimalizovat škody a snažit se zpřehlednit ty přílepky předchozí. Je dost dobře možné že pachatel SYSTÉMU ho má dávno na salámu a sysifovský úkol padnul na nějakého nevinného pokračovatele.

   Vymazat
 3. Na lidskou blbost je každý systémový analytik krátký...

  OdpovědětVymazat
 4. to, ze to SYSTEM neumi, je jedna vec; to, ze tim jedna lidska bytost argumentuje druhe, je uplne jina; do prdele bych je poslal, at si to zaridi, jak chteji, ale at to funguje

  OdpovědětVymazat
 5. V reklamě na T-mobile není Mádl ale Kotek. Nějak se ti to plete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A navic "asi jinej gang" je nejlepsi reklama za poslednich 10 let...

   Vymazat
  2. Kotek nebo Madl dyt je to jedno...to nejni jak splest si treba Rosenberga s Rocco Siffredim.

   Vymazat
  3. Řekl bych že to je jako splést si Fuku a Vosmíka. Občas je sice vidíte a slyšíte spolu, ale...

   Vymazat
 6. Nezapomeňte na reklamu s Chuckem Norrisem a jeho Bruce Lee, to bylo taky parádní.

  OdpovědětVymazat
 7. No nechci jako píčovat, ale někde jsem kdysi četl tohle:

  "Některé nejmenované tiskoviny dokonce dodnes používají úžasnou formulaci "Zdroj: Internet", na které jim nepřijde vůbec nic divného (přitom ekvivalentní "Zdroj: Papír" by asi nepoužili)."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale to je přeci metahumor, neasi.

   Vymazat
  2. Nauč se gramatiku, tepláku. Má to být pýčovat.

   Vymazat
 8. "Každá firma (nejen mobilní operátor) musí z lidí ždímat tolik peněz, kolik je jen legálně možné. Jinak to není dobrá firma."

  V případě našich tří operátorů se jedná o ukázkovou oligopolní strukturu, což uznal i antimonopolní úřad (nebo jiný podobný úřad, každopádně jsem to někde četl...) . To znamená, že ždímat tolik peněz už je v této situaci na hraně "legálnosti" (bez ohledu na to, že si s tím ČTÚ očividně neví rady, nebo nechce vědet rady, nebo je uplácen z vysokých zisků operátorů).

  Skutečnost, že naši mobilní operátoři nadále mají takový vejvar, jaký mají, je proto způsoben neférovými tržními podmínkami, a nemožností vstupu nových firem do odětví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomáš Janeček30. května 2012 v 11:18

   Možnost vstoupit je.. kupříkladu teď se k nám chystá jistý francouzký operátor..

   Víte.. ono je to celé trochu jinak, ale to by bylo na dlouho. Zatím se smiřme s tím co máme, popřípadě s kombinacemí v rámci možností (Vibber, skype, rúzne VPN jako SBC ..) a neremcejme jak dědci nad pivem, že je to je špatný. Mějme na paměti, že se stále se bavíme o obchodu a ten u nás fér nikdy nebyl.

   nébráchopučmilitrdyťměznášné... co čekáte..

   Myslím si, že víc můžu zahýbat s děním tohoto ..jak to jen nazvat.. no pořát ještě asi webu.., když Vám všem popřeju hezkej den a ať vám to utíká v práci, než když se budu dvě hodiny rozčilovat nad tím, že je tráva zelená..

   Tak jo, vy bando negáčů,.. kurva hezkej den.

   Vymazat
 9. No nechci jako píčovat, ale když jsme u těch podivností: Nemoh bys Franto tý svojí milovaný ňák vysvětlit že se to na gril nedává takhle
  http://www.flickr.com/photos/fuxoft/7280902398/in/photostream
  ale takhle?:
  http://sp.life123.com/bm.pix/how-to-grill.s600x600.jpg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, jenomže ona tam nemá steaky a klobásy, ale nějaký karbenátky nebo hamburgříčky, který se nejspíš lepí a z počátku rozhodně nedrží moc pohromadě, no a kdybys ho chytil při obracení jen tak ledabyle kleštičkama za kraj, tak by se ti třikrát rozpadl :-) Ještě by se tak možná hodily ty kleště, co se používají na utopence, bez těch zahnutých konců..
   Aneb každé jídlo vyžaduje jinou techniku ;-)

   Vymazat
  2. Ano, vyzaduje. Hamburger ti na grilovaci mrizce drzi pohromade uplne normalne, ale neobraci se klestickama(natoz jeste za kraj!), nybrz kdyz se jedna strana udela, tak je podeberes lopatickou a obratis.
   Takhle to delat na hlinikovym tacku, tak to muzes rovnou smazit v kuchyni na sporaku a nemusis se ani patlat s grilem.
   Mrkni na par prilkladu, jak to ma vypadat:)

   http://www.examiner.com/images/blog/wysiwyg/image/Hamburgers_on_Grill.JPG

   http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/1928558/2/stock-photo-1928558-hamburgers-on-the-grill.jpg

   http://www.5dollardinners.com/wp-content/uploads/2010/06/batch-grilling-burgers.jpg

   Vymazat
  3. >30. května 2012 7:53
   Když už poukazuješ na to, že "každé jídlo vyžaduje jinou techniku ", tak karbanátky(ne karbenátky) se obalují ve strouhance a smaží v pánvi na oleji.

   Vymazat
 10. Ty svoje karty mate u "klasickeho" Vodafonu nebo u te firemni divize V-OneNet?

  OdpovědětVymazat
 11. Nadávat na nastavení systému, které mně nevyhovuje, mi přijde stejně nesmyslné jako nadávat na předraženost operátorů...neboli nech si kecy a vyval recenzi na Promethea, dopyče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Frantisek se boji, ze pokud porusi novinarske embargo, distributori mu jiz nikdy nedovoli stahnout si film legalne z Internetů.

   Vymazat
 12. A proto pracuji u Vodafonu:-)

  OdpovědětVymazat
 13. Zavedeni informacniho systemu ve stredne velke firme typicky trva 1 rok: mereno od doby, kdy je system nasazen, do doby, kdy vse funguje podle predstav te firmy. Je to dano spoustou faktoru. Se svym pristupem ("Kdyby takový systémový návrhář pracoval jako zaměstnanec v mé firmě, tak už by v ní nepracoval, protože bych byl přesvědčen, že jsem následkem jeho práce přišel o zisk[...].") bys vyhodil vsechny sve navrhare.

  OdpovědětVymazat
 14. Vycpaná vydra, ta vydra je vycpaná..........
  A ta věc s ocasem a ušima pro tu ani jedno slovo neexistuje ..............

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mořský panák ušatý

   Vymazat
  2. Jmenuje se to Goldfišák. Což nemění nic na tom, že je to slušně píčovina. Jinak se celkem máme na co tešit, tendle panák a ta vycpanina bude v kampani ještě 11 měsíců. :-D

   Vymazat
 15. S Vodafounem mám také veselé historky. Měl jsem také několik sim karet. Při jejich aktivaci přes "robota" jsem si měl vybrat 4-6 místný číselný kód, který budu používat při volání na jejich linku a bez kterého nebylo možné spojení s operátorem. Bohužel u jedné z karet se mě systém na výběr hesla nezeptal, takže jsem neměl absolutní možnost spojit se s operátorem. Musel jsem to vyřešit voláním z jiného čísla, kde se operátor na jejich lince vůbec nepodivil nad tím, že číslo aktivní je, ale není u něho vyplněný kód.

  S jinou sim jsem se chtěl opět dovolat na operátora, ale automat mi sdělil něco ve smyslu: "Z vašeho čísla bylo uskutečněno několik nevyžádaných hovorů a proto Vám bude Vodaphone linka zpoplatněna. (Paradox je, že z toho samého čísla nebyl problém dovolat se zdarma na operátora 02.)
  Když jsem zavolal na linku Vodaphonu (ano opět bylo nutno z jiného čísla), tak mi v podstatě sdělili, že nevědí co to plácám a že na sim kartě žádné omezení není.

  Po těchto zkušenostech jsem si pořídil kelímky na provázku a jsem cajk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja taky volam z okna a guru martin s goldfisakem a vydrou mi muzou polibit prdel ;)

   Vymazat
 16. 100% souhlas. Fascinuje mne kolik lidí si myslí, že mají právo násilím přikazovat jimým, za kolik smí prodávat své služby a produkty.

  OdpovědětVymazat
 17. Nedocetl jsem to. Jak to skoncilo, vzali se?

  OdpovědětVymazat
 18. quote: "za "předražené mobilní služby" my všichni, kteří je využíváme a platíme."

  Ne, takhle jednoduche to skutecne neni. Muze za to oligopolni situace na nasem trhu, vznikla pomoci spousty kapriku, plujicich smerem k regulatorum a obecne statu, nikoliv platci tech faktur, kterym proste NIC JINEHO NEZBYVA. Ten napad o nevyuzivani jejich sluzeb (prechodu na neco jineho) byl doufam humor, protoze jinak by byl uplne mimo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo no, ja platim za mobil asi 600Kc rocne uz nekolik let, protoze pro komunikaci pouzivam mobil jen kdyz neni jina moznost. Ze bych tim neco zmenil se rict neda...

   Vymazat
  2. nemám mobil a vyhovuje mi to

   Vymazat
  3. Jenze kazdej si holt nemuze dovolit bejt anonymni houmlesak, no. :D
   Pokud clovek potrebuje trochu fungovat (a vetsina lidi potrebuje), proste nema jinou moznost.

   Vymazat
  4. nechci fungovat. bude mi 30, bydlím u rodičů, nikdy jsem nepracoval. Jaromír Bergmann, Žamberk

   Vymazat
  5. Porad si za to muzeme sami, bohuzel vetsina Cechu si porad mysli, ze existuje neco jako fixni ceny a ze vsechno ma cenovku ja ko v supermarketu.
   Zkuste chvili litat mezi operatory a za ty stejne sluzby najednou budete platit polovic (nebo 3/4 a sluzby se podstatne vylepsi) - odzkouseno nekolikrat.
   Nevyuzivani sluzeb - nemusi byt uplne nevyuzivani, staci kdyz se lidi omezi na nutne. Coz je, uznavam zatim sci-fi, protoze vetsina lidi zatim neumi efektivne komunikovat.

   Vymazat
  6. Jenže když mám před sebou nějakej ceník, tak kurva chci aby platil a né abych musel něco s někým "efektivně vykomunikovávat." Nejsme někde na tureckým tržišti.

   Vymazat
 19. Za vysoke ceny, muze typicka ceska lenost neco menit, kombinovana s hlouposti. A tak cechacci nadavaji, ze jim zdrazili vajicka, chleba, salam z Lidlu, ale plati s klidem ovci jdoucich na porazku tisice za telefon.

  Kazdy kdo ma smlouvu na dobu neurcitou, nebo mu brzy konci smlouva, si muze vymoci na operatorovi slusnou cenu, pokud o to bude stat. Staci napsat, ze prechazite ke konkurenci a pak cekat co nabidnou, pricemz prvni nabidce se vysmejte, to jeste neni ta prava.
  Sam mam T-mobile a mam 89 minut kamkoliv + 100 volnych sms + 20mb netu za 273kc vcetne DPH, coz mi plne staci. Pritelkyne ma u Vodafone za 600kc neomezene volani, take do jakekoliv site.

  Ale tyhle nabidky pochopitelne na strankach nenajdete, musite se naucit s operatorem jednat stejne, jako on jedna s vami. Silnejsi pes mrda, kamo. Pac a pusu, teplakum a osklivym prsum operatorek zdar!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom vim. Pod clanek jsem pridal P.S.

   Vymazat
  2. Tebe alespon slechti to, ze platis malo, ale znam mentaly co doted plati 1500-2500 za volani mesicne coz nechapu. A jeste pak berou jako OBROVSKOU vyhru, kdyz jim operator obcas da slevu 1000kc na novy telefon.

   A presne diky tomuhle materialu jsme tam, kde sme.

   Vymazat
  3. Tomáš Janeček30. května 2012 v 11:56

   K tomu tvému post scriptu o jejich call scriptu a nabídkách:
   Tvé morální vítěztví tě bude hřát do té doby, než si spočítáš, kolik tě za ta léta stálo peněz a kolik si za to mohl získat služeb..
   Nehledě na to, že morálně vítězíš nad něčím/někým, kdo slovo morálka vůbec nezná a tak tvá vítěztví stejně nepocítí/neoceni. Představme si, jak se Vodafone se sklopenou hlavou po morální prohře s Františkem Fukou začervená(tedy ještě víc než je teď)a odejde odevzdat prachy, které nemají na jeho účtu morální opodstatnění, na charitu.

   Ale uznávám, je to TVOJE morální vítěztví...

   Vymazat
  4. Bez urážky: tahle "malá morální vítězství" jsou vítězství dobrá jen pro ***. A jaké divadýlko, prostě jednání o podmínkách - sám jsi (na netu tykám, doufám, že je to ok) napsal, že firma dělá max pro zisk, tak je normální se s nima domluvit - i když uznávám, že to taky dělám nerad.
   Že je to "malé" chápu, ale v čem je to morální a v čem vítězství? Vodafone ztratí později zákazníka, zákazník do dobu, než se stane zázrak, peníze...

   Vymazat
  5. Moralni vitezstvi, kdyz jim cely roky nastavujes anal a penezenku je k hovnu. Tim si to omlouvaj vojebavany vohnouti.

   Vymazat
  6. Tomáš Janeček30. května 2012 v 16:59

   Vzhledem k tomu, že si tě místní osazenstvo adoptovalo(dokud tě živím, tak budeš dodržovat moje pravidla), musíš ted dělat a hlavně cítit vše tak, jak ti bude řečeno a jak si přejí tví chlebodárci.
   1. Morální vítěztví ti rovnou zatrhávám. Vítězit se nebude.
   2. Do O2 areny budeš chodit 2x týdně a musí se ti to líbit.
   3. Nejsem spokojenej s tím, kolik času necháváš mluvit Ondru Vosmíka. Budeš mu říkat "šéfe" a o oktávu níže přibasovávat ke každému jeho "eeeeeeeeeeeeee".
   4. Chci, abys měl jen jednoho psa.
   5. Musí se jmenovat Tomáš.
   6. Full frontaly, odporné prsy, bělení, tepáky atd. jsou doufám jasný.
   7. Všechny recenze na Promethei musí být sepsány a publikovány ihned po shlédnutí.
   8. Vzhledem k tomu, že pracuji pro jednoho z operátorů a na tyhle stránky se chodím schovávat před prací, uvaluji na další recenze... prostě už nepiš nic o telekomunikacích..
   9. ..

   Je někdo další kdo chce něco zatrhnout nebo usměrnit? Ať nám chlapec nezvlčí.. to by si sem taky mohl začít vodit ženský..

   Vymazat
  7. Nejsem si tím stoprocentně jistý, ale Vodafone žádné nabídky při hrozbě odchodem nedává, maximálně velkým firemním zákazníkům. Dělá to tak jen O2 a T-Mobile.

   Vymazat
  8. Tak to by ses sakra divil. VF: Zavoláš (nebo ještě líp - napíšeš), že se ti zdá, že jsou drazí a dostaneš nějaký bonusy celkem snadno. Moje zkušenost: po prvním dopise telefonát a automaticky 60 minut volání k tarifu (mám na míru cca 300,-/měs). Po dalším dopise opět kontakt a po obecným tlachání: s operátorem sestavený tarif (konkrétně za 890,-), nejdříve sleva pár stovek, odmítnutu, ihned na to nabídka tarifu za 50% ceny. Stačilo říct ano. Podle mě 50pct je už kurva dost!

   Vymazat
 20. Tomáš Janeček30. května 2012 v 11:34

  Tak nějak z tvého příspěvku slyším výchovu Tomáše Bárty, potažmo EMTC..
  Že se nepletu..

  OdpovědětVymazat
 21. Asi to brzo udělám jak s FB. Zrušit to skoro nejde, tak jsem vyházela všechny lidi kromě Christophe Szpajdela, kterého sice osobně neznám, ale to je celkem jedno.
  A teď už mám na zdi jen skoro samé zajímavé odkazy a ne hromadu otravného spamu.
  A s mobilem to brzo dopadne podobně, pořídím dobíjecí simku a budu ho mít jako přehrávač, flasku, módní doplněk a foťák.:D
  Už mě nebaví platit stovku měsíčně téměř jen za to, aby mě neustále otravovaly různé společnosti s "výhrami" a akcemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nemám FB a vyhovuje mi to

   Vymazat
  2. Jsem si ho založila za těch "dávných časů", kdy ke mně byl zrovna zaveden kabel vševědoucího internetu a kdy ho ještě neměl "každej" a já neměla tušení, jaké to je zlo.

   Vymazat
  3. podíváš se na moji farmu ve FarmVille, Médeio? Potřeboval bych nový krumpáč a nějaké obilí...

   Vymazat
  4. Na to nemám čas. Bělím si radši anál a vytahuju prsy, aby mi pasovaly k teplákům. Ale chápu, že má každý jiné priority a krumpáč je asi fakt důležitej.

   Vymazat
  5. Slusnej ster :) thumbs up!
   P.S. Anal si belis z praktickych duvodu, nebo protoze je to ted v mode?

   Vymazat
  6. Protože bělicí salón vlastní Norbert Lichý, neasi.

   Vymazat
  7. Vazene divky a damy,
   predstavte si fungujici salon zenskych intimnich potreb a sluzeb.
   Vejdete z ulice a ocitnete se v jinem svete.
   Salon je perfektne zarizeny, vsude vladne priseri a jemne osvetleni, steny jsou vymalovane v prirodnich barvach a dekoraci tvori peclive a pusobive vybrana smesice lehce erotickych, starozitnych i soucasnych del - obrazu, soch a litografii.
   Celkovy dojem je umocnen kombinaci spanelskych dlazdic a kobercu, tropickych rostlin a nevtirave hudby v pozadi.
   Kadernicke sluzby nebudou nabizeny, ale kompletni masaze, manikury a pece o nohy ano, rovnez tak i konzultace vizazistek v souvislosti s modnim butikem a prodejem vysoce kvalitniho spodniho pradla a doplnku.
   Hlavne vsak take salon bude nabizet vysoce intimni sluzby, napr. holeni sexualnich partii, bud zcela nebo do tvaru dle prani zakaznice, rovnez jako podle nebidnutych vzorku z katalogu. Nabizeny budou pravidelna objednani na bezbolestne a pozvolne rozsireni ritniho otvoru, chcete-li se oddat analnimu sexu se svym partnerem a necitite se jiste a pristupujete k tomu v obavach. Budete-li chtit sveho milovanrho prekvapit serii vkusne erotickych fotografii, k dispozici bude profesionalni studio.
   Veskere sluzby budou poskytovany spickovymi kosmetickymi pripravky a kremy z USA, Svycarska, Izraele(Mrtve more), Francie a Italie a zadne z pouzivanych pripravku nejsou testovane na zviratech.
   Jedna se o podnik s dosud nevidanou kvalitou sluzeb, pochopeni a rozsahem poskytovane pece zakaznicim a naprosta diskretnost je zarucena. Musim zduraznit, ze se jedna o zcela novy koncept sluzeb pro zeny, ktere mohou hledat diskretni sluzby tohoto druhu.
   Vazene a drahe divky a damy, vse je ve stadiu rozvoje a velmi si budu vazit vasich podnetu, pripominek a prani. Podnik by byl v Praze, jinak to nejde. V pripade budouciho zajmu by byla poradana doprava soukromymi mikrobusy z jinych casti republiky zdarma.
   Predevsim ocenim odpovedi na nasledujici otazky, u kterych zaroven jeste muze byt dalsi vysvetleni:

   1) Vyuzily byste vubec sluzeb tohoto podniku?

   2) Dokazali byste se objednat k vyholeni intimnich partii, za naprosto diskretnich podminek?

   3) Kolik byste maximalne byly ochotny za tuto sluzbu zaplatit?

   4) Mely byste zajem o dlasi intimni sluzby, a jake?

   5) Preferovaly byste muzskou obsluhu, damskou, nebo byste chtely moznost vyberu?

   6) Mely byste zajem o sluzby typu pozvolneho rozsirovani analu pro pohlavni styk, vytahovani klitorisu nebo pysku atp.?

   Vitam a budu si vazit veskerych pripominek, podnetu a napadu., negativnich i pozitivnich.
   Myslim, ze tento salon muze mit skvelou klientelu a budoucnost, ale potrebuji Vase podnety.
   Dekuji

   Vymazat
  8. Jsem chlap (věrný čtenář FFF, byla by sleva?) a nechal bych si v takovym salónu vybělit anál, ale jen od ženy. Kdyby mě tam teda pustili, to už by museli rozšířit koncept. Musim upřesnit, ze anál bych si nechal jen vybělit, ale už ne rozšířit. Taky mně lákaj ty španělský dlaždičky a lehce erotický litografie, obrazy moc ne. Za vybělení análu od pohledný ženský obsluhy bych dal až 2000.

   Vymazat
 22. Frantovo morální vítězství nad Vodafonem. No, musim se smát...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak to P.S. je teda hodne velky WTF - proste klasika, nadavat jak je vsechno drahy, ale neco pro to taky udelat? To ne, vzdyt by proboha musel mluvit s zivym clovekem, chapete to s zivym clovekem!

   Vymazat
 23. Pr0metheus-2012-scr-xvid-en-nerez.avi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomáš Janeček30. května 2012 v 13:16

   To snad nemyslíš vážně..
   I když pominu, že je to nelegální a dle některých jazyků tedy špatné, vážně tě nesere, že na to na to nepůjdeš do kina??
   Styď se ..

   Vymazat
  2. Re PROMETHEUS - kromě fr je už i spousta eng recenzí a úplně pozitivní nejsou.... můj tip na základě přečtení pár z nich je, že FF dá 80% - kdo dá víc? :-D

   Vymazat
  3. A to je snad dobre ne, ze nejsou vsechny pozitivni? Protoze kdyby byli, znamenalo by to, ze Scott natocil jen dalsi sracku pro nactilety a ostatni nerdy jako je Avatar, Kristalova lebka, Transformers apod.
   Takze je se tesim o to vic! Jeste doufat, ze to zdrbne Ebert a je vyhrano ;)

   Vymazat
  4. Tak jsem chvíli musela přemýšlet, kdo je to ten Kristal a proč se točil film o jeho lebce. No nic.

   Vymazat
  5. Vsadim se, ze se ti pri tom radne zapotil mozek co, tak priste otevrit lebku a otrit hadrem, to zarucene pomaha.

   Vymazat
 24. úplně první dva příspěvky to vystihují přesně... "systém" je ve velké firmě vyvíjen chaotickými potřebami třeba i několika prodejních útvarů, marketingu, atd... do toho se neméně chaoticky záplatují chyby a díry... viníků jsou desítky a ve finále není žádný... firma musí reagovat na trh, na konkurenci atd... a navíc - každá oprava stojí peníze, někdy i malá blbost stojí velké peníze... fuka si postěžoval, nikam neodešel a ještě zapromoval vodafone... takových fuků bude většina... a těch pár jedinců, kteří odejdou třeba nestojí za prostředky vynaložené do opravy "systému"...

  OdpovědětVymazat
 25. pri mem odchodu od kotka k vydryskovi jsem delal na kotka bubu a rekli mi tak jo, jen si jdete. tolik k ucte k zakaznikovi :) jako nejvetsi ustupek mi nabidli placeni uctu inkasem :D
  kolega pri odchodu od gay hasicu k vydryskovi smlouval postupne se tremi (!) "nabizeci tarifu pro vf" a i se samotnym vf, ale vsechny snahy uplne vysumeli a zakaznika s uctem 5k mesicne pustili taky uple klidne k vode.
  takze ted platime u vydryska 2k za 4sim (jedna s neomezenym tarifem, ostatni s business) a snad zatim dobry..

  OdpovědětVymazat
 26. Dobrý večer, Františku,
  pokud jste situaci nevyřešil jiným způsobem, pošlete nám prosím kontaktní údaje k účtu (telefonní čísla, heslo, popis situace) přes zabezpečený formulář na http://tam.je/google. Zjistíme, jak se věci u vašich čísel mají a zda bychom mohli situaci vyřešit jednodušeji. Děkujeme!
  Ondra, Péče o zákazníky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Frantovo materiální vítězství nad Vodafonem... Z fffilmu se stává úřad ombudsmana... V sobotu se v O2 aréně čekalo ve frontě pár minut a teď se Vodafone začne starat o zákazníky...

   Vymazat
  2. Ondreji (Vosmiku?), tohle FF nikdy neudela, byla by to pro nej moralni prohra. Radej vsem diskutujicim dej neomezeny tarif za 200Kc a neser ty teplaku jeden.

   Vymazat
  3. Depak Franta, to je rozenej ombucman, kam se na něj hrabete, taky je to rozenej tenhlencten vítěz moralní žejo, né sem našel zahozenej mobil i s tarifem ve vlaku i s kabelkou dokónce a ně ho Vodafóni zablokováli, to je dyzgrimináce, tohlencto, tak ho neméěla gádžovka zaházóvat!

   Vymazat
 27. Dobrý večer, Františku,
  Chtěl bych jen říci, že tohle by se vám u nás v T-mobile nikdy nestalo. Věřím tomu, že bychom vám nabídli daleko lepší tarif. Pokud máte zájem, ozvěte se nám přes kontaktní zákaznický formulář.
  Tomáš, centrum péče o zákazníky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý večer, Františku,
   jste teplák a jestli to chcete písemně, ozvěte se nám, prosím, prostřednictvím našeho zákaznického formuláře, který jsem líný sem linkovat. Strašně rádi totiž své i cizí zákazníky sereme. Děkujeme!
   Jarda, Péče o zákazníky

   Vymazat
 28. Svym rozborem typu "jen at nas zdimaj, od toho tu jsou" jste p. Fuka ukazal, ze nevite nic o principech trhu a jejich selhani v pripade ceskych operatoru..
  Svymi poznamkami o sytemu Vodafone jste pro zmenu projevil absolutne nulovou zkusenost s nasazenim/provozem takoveho IS a potvrdil dulezitost systemovych integratoru oproti pristupu a pohledu programatora ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alias venujte se filmum, predlozte vysneny rozbor filmarskych technik, kamer atd k Vetrelcum toliko zadany v komentarich k predchozimu clanku a nefilozofujte nad vecmi ktere jsou mimo vase chapani..
   Verny ctenar Vaseho blogu

   Vymazat
  2. :) cha, vzdyt ma pravdu, jako QA na velkych apkach se s idiocii by design setkavam denne

   Vymazat
 29. Libi se mi, ze Franta zminuje jednani s "živým člověkem".
  Asi se to naucil od Camerona, ktery do kralovny nacpal(jak Franta psal) dva zive lidi, aby ji mechanicky ovladali pazoury.
  Mozna vam pri jednani s zivymi lidmi vzdy vse nevyjde a plno zivych zamestnancu taky muze stat za hovno, nicmene bych rekl, ze stale mate vetsi nadeji oproti jednani s mrtvolami.
  Ale to je jen muj nazor a muzu se mejlit...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.