22.5.12

Recenze: Muži v černém 3 [Men in Black 3] - 70%

Agent K (Tommy Lee Jones) najednou zmizel - byl vymazán z existence. Agent J (Will Smith) se musí vrátit časem do roku 1969, aby zabránil mimozemské invazi a přepsání historie zlým mimozemšťanem. Mladý agent K (Josh Brolin) tentokrát nesmí zemřít!


Tak jsme se po 10 letech dočkali třetího dílu. Naštěstí nejde o žádný shit, ale nabízí se otázka: "Proč?" Pokud odpověď zní "kvůli prachům", tak se nabízí další otázka: "Proč až po 10 letech?"

Nápad s cestováním časem není špatný a Josh Brolin je zajímavější než Tommy Lee Jones, jehož všechny suché fóry v této sérii již známe. Také se tvůrcům podařilo předvést trochu nostalgie ve stylu Návratu do budoucnosti ("tehdy před lety bylo všechno ryzejší, nevinnější, zábavnější"). A nějaké ty časoprostorové zvraty. Ty ovšem nedávají ani zrnko smyslu a nevyřešených paradoxů je v nich tolik, že o nich ani nemá smysl mluvit. Každá cesta časem funguje jinak (někdy se při cestě zpět cestovatel zdvojí, jindy ne), tvůrcům je to zjevně jedno a doufají, že to bude jedno i divákovi.

Nejzábavnější jsou opět fórky s mimozemšťany, skrývajícími se mezi lidmi, a s celebritami, o kterých se dozvíme, že jsou mimozemšťani (v roce 1969 jsou v ústředí MiB na okamžik vidět například mladý Ozzy Osborne, Barbarella, atd., atd...).

A opravdu se mi líbil vtípek s cestováním časem, kdy při "časoprostorovém pádu z mrakodrapu" agent J vrazí za volného pádu do novin s titulkem "Krach na burze" a vzápětí uvidí vedle sebe padat smutného businessmana.


Ve filmu samozřejmě jsou i akční scény a přestože jde o drahé trikové přestřelky, honičky a bitky, jsou dost nudné, protože nedokázaly přinést naprosto nic nového.

Jde evidentně o řádně prostříhaný a pseudonáhodně poslepovaný počin (například jsme ve dvou scénách důkladně připravováni na to, že se zjeví mluvící mops, ale on se nakonec vůbec nezjeví, přestože byl i na prvních plakátech k filmu). Přesto docela slušně fungují i scény, hrající na citlivější strunu - když J poznává mladého K, který je plný života a není zapšklý, a snaží se nějak pochopit jeho pozdější změnu a případně s ní něco dělat. A když podivný naivní transdimenzionální mimozemšťan vysvětluje, jak jsou všechny osudy předurčeny a přitom nepředvídatelné... Nejde o nic světoborného, ale rozhodně je to výrazně působivější, než snahy o vážné scény ve druhém dílu.

Kdybych vedle sebe postavil všechny tři filmy a skoukl je, zcela nepolíben, v náhodném pořadí, pravděpodobně bych došel k názoru, že trojka je z nich nejlepší (o kousíček). Tím ovšem pomíjím tu drobnou skutečnost, že trojka je víceméně totéž jako jednička a dvojka, a vznikla až po nich. Rozhodně tenhle nejnovější film nepůsobí dojmem něčeho, na co jsme museli čekat 10 let...

P.S: Sonnenfeldovy oblíbené extrémní kamerové nájezdy mají ve 3D ještě extrémnější grády.

P.P.S: Dabing není nesnesitelný, ale ať nadabujete hlášku Willa Smithe "I have no problem pimp-slapping the shiznit out of Andy Warhol" jakkoliv, vždycky bude nutně něco "lost in translation". Ve 2D se promítá i titulkovaná verze.

77 komentářů:

 1. Poprvé v mém životě jsem někde PRVNÍ.

  Škoda těch nekonzistencí. MIB I byli fajn zpřeštěností, přesto logika vždy potěšila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvá přítelkyně mně při naší poslední šoustačce říkala, že při vašem sexu seš taky první a to vždycky a i moc rychle.

   Vymazat
  2. to ale rikam kazdymu, broucku

   Vymazat
 2. No teda... Právě jsem opíchal psa!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A byl jste prvni, nebo uz na nem nekdo byl pred vami?

   Vymazat
  2. Promiňte, pomiloval.

   Vymazat
  3. Jinej překlad: Zrovna jsem vojel pudla.

   Zbytek už je pak stejně.

   Vymazat
 3. Frank the Pug vůbec není ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale je.

   http://i11.tinypic.com/4h0pu2h.jpg

   Chapes zaroven, ze mimo filmu je to Franta tyvole pes???!!!

   Vymazat
 4. Prosím o nějaký sofistikovaný metahumor.

  OdpovědětVymazat
 5. Dotaz: Je Prometheus lepší než MIB3 ? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to by mohlo byt zajimave zjisteni v MIB3, ze uvnitr vetrelcich vajec je herec co byl uvnitr R2D2.
   ze vetrelec je prevleceny franta.

   Vymazat
 6. Dotaz: Kdo je to Muživ?

  OdpovědětVymazat
 7. Známý umělec Muživ Černorýs.

  OdpovědětVymazat
 8. Jsem bibliofilní cinefil (léčení odkládám na důchod), filmový teoretik a teoretik fikce, živím se jako filmový a literární publicista, jazykový korektor a editor. Plus působím jako interní doktorand a pedagog na Ústavu filmu a audiovizuální kultury na brněnské FF MU a jako pedagog na Střední škole uměleckomanažerské, kde mučím děti formalistickým uvažováním o audiovizualitě. Než budu pokračovat, rád bych vás pozval na blog Douglasovy poznámky k filmům, seriálům a vyprávění.  Ačkoli se snažím sledovat filmy všech zemí a ze všech období, hlavními oblastmi mého zájmu (už proto, že vědět a vidět fakt nelze všechno... nehledě na nedostatek času) jsou:

  - klasický a postklasický hollywoodský film
  - dějiny filmových teorií
  - naratologie
  - teorie fikčních světů
  - fikční světy televizního seriálu

  - ruský formalismus a český strukturalismus z hlediska myšlení o filmu

  - otázky vlivu mezi formalismem, českým strukturalismem a filmovým neoformalismem

  - dějiny stylu a vyprávění ve filmu a v televizním seriálu
  - sémiotika
  - cinemetrics
  - plus se snažím pronikat do tajů různých typů logiky a pro radost se prokousávám středověkou filozofií nebo astrofyzikou.

  Literární slabosti: literární modernizmus, pražská německá literatura, science fiction (hard SF, cyberpunk), dobrodružné romány devatenáctého a první čtvrtiny dvacátého století, postmoderní fikce (míněny hlavně fikční texty o jiných textech, autoreferenční fikční texty, nemožné fikční světy, narativní experimenty).


  Přiznávám se, že leckdy mi přináší větší potěšení o filmech a filmové teorii/historii číst, než se na ně - míněno na ty blbé, protože občas i to má práce obnáší - dívat. A tak předkládám jména (pokud to někoho zajímá) několika oblíbených (převážně filmových, ale rozhodně nejen jich) myslitelů:

  Tomáš Akvinský

  Aristoteles

  Aurelius Augustinus
  Rudolf Arnheim

  André Bazin
  David Bordwell
  Edward Branigan
  Noël Carroll
  Miroslav Červenka
  Lubomír Doležel

  Umberto Eco

  Boris Ejchenbaum

  Sergej M. Ejzenštejn
  Thomas Elsaesser
  Roman Jakobson
  André Gaudreault
  Immanuel Kant
  Peter Krämer

  Gottfried Wilhelm Leibniz
  Christian Metz

  Jan Mukařovský
  Roger Odin

  Charles S. Peirce
  Ruth Ronenová
  Marie-Laure Ryanová
  Viktor Šklovskij
  Petr Steiner

  Kristin Thompsonová

  Jurij Tyňanov

  Felix Vodička

  Ludwig Wittgenstein


  Nemám rád snobský přístup k filmu a otravuje mě rozdělování na "vysoké" a "nízké", "hodnotné" a "nehodnotné" či chápání filmových dějin jako série mistrovských děl. Nevidím moc velký smysl v různých "zlatých fondech" a "žebříčcích nejlepších děl všech dob". Redukují kinematografii na strašně úzký okruh děl a několik dost zkostnatělých pohledů, podle čeho jejich "zásluhy" posuzovat. Navíc čím hlouběji do kinematografie pronikám (zatím jsem pořád spíš na povrchu), tím více nacházím fenomenálních filmů, které v žádných podobných žebříčcích nefigurují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Běž pryč.

   Vymazat
  2. Už jsi taky viděl T-Rexe s lidskou tváří? Pokud tedy nepočítám zbytky jídla mezi zuby.

   Vymazat
  3. Zapomněls na Nicka Machiavelliho

   Vymazat
  4. dik za zivotopis a co rikate na sci-film babicky T-1000 dobijejte presne?!

   Vymazat
  5. Mousi se na me domluvily!Rikaji mi ze jsem omyl, buzerant, "uchyle", kurvousek, kurvila, neknuba, hajzl, debil, zmetek, "zhlopni", "de s tim pokoj", "prosim te odendi", "mas picu", "soun", "uhon si", "devko", "masturbuj", "ticho bud", "gumo", "sbohem", "chci tvou smrt", "nudis", "nebud", "uhoris", "prasata", "mizere", "cikane", "spatniste", "koncist", "nebud", "hovadiku", "silen", "zdechni", "smrdis", "pruso", "hovade", "mizero", "otevri se", "spadniz", "nech nas na pokoji", "nechod tady", "pubertaku", "jdi do hajzlu", "hajzliste", "smoliste", "zrudo", "chces dite", "nedele me takovy vece", "vyser si voko", "brecilku", "sulinkove", "lisk ho po tlame", "sbohem", "bez do pate", "maluj se", "sou oraze", "soustavne podvadime te", "odsoudime te k smrti", "zabijeme te", "picneme te", "zakroutim ti krkem", "obesime te", "slapnem te", "mame granat", "pichneme ti injekci", a v neposledni rade "muz Vas prejede" od urednice! Pri sepisovani zastrel na tyl, do ledvin a do hlavy. Neustale mi cuka prave oko v pravem koutku. Ko pou mi take stridave do obou usi. Skodna mi kazi pristup na sit! Posmivaji se mi, ze jsem teplous, homosexual a nechteji mi dat divky o ktere stojim, ackoli jsem heterosexual! Nektere servery mou zpravu mazou. 14. 3. 2003 mi pokazily emailovou postu. Dne 15. 2. 2003 mi neznami telepate zlikvidovali vysavac! Kopou take do meho psa a do kocky, kterym se tvori podkozni nadorky a bradavice! Dne 27. 6. 2003 mi otravili pejska, ktery na hodinu zcela ochrnul! Prosim vsechny, kteri se Zkopanym sympatizuji, aby tuto zpravu sirily siti!

   Vymazat
  6. Co to je "střední škola uměleckomanažerská", to je něco jako gender studies nebo VUML blahé paměti? :-P

   Vymazat
  7. Vybliofilní homofil, dogtorand a pegadot... A na análním bělení už si byl?

   Vymazat
  8. Kdo si to objednal ten sofistikovaný metahumor...?

   Vymazat
  9. Jsem nevěděl, že je tady seznamka. Co teda hledáš, ty bibliofilní cinefile.

   Vymazat
  10. >bibliofilní cinefil

   Vsimni si klicovych slov od zkopaneho:
   "ticho bud"
   "sbohem"
   "nebud"
   "jdi do hajzlu"
   "gumo"
   "koncist"
   "spadniz"

   A na zaver, budes-li pokracovat - "pichneme ti injekci"

   Vymazat
  11. No, nevím, co na to ostatní, ale mně osobně tam ten Immanuel Kant moc nesedí.
   Že by spíše Cunt?

   Vymazat
  12. Cau Verbale co ty tady?

   Vymazat
 9. A nyní k mému názoru na tento snímek: Film, který diskontinuitu na všech úrovních povyšuje na formální princip. Vlastně je v jistém slova smylsu geniální a zábavný... pro neoformalistu. Jednou si ho musím sehnat na nějakém domácím nosiči a důkladně rozebrat všechny ty úžasně a opulentně šáhlé porušení návazností, které Muživ černém poskytují. Produkční historie tohoto filmu musí být vzrušující!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle blábol určite napsal bibliofilní cinefil.

   OMFG!!!, bibliofilní cinefil = další terminus technicus do(vybělených) análů FFFilmu.name?

   Vymazat
  2. Ano, napsal jsem tento názor a nestydím se za něj. Brzy se mne dočkáte i v Odvážných palcích.

   Vymazat
  3. "ticho bud"
   "sbohem"
   "nebud"
   "jdi do hajzlu"
   "gumo"
   "koncist"
   "spadniz"

   Vymazat
 10. Promiňte, zapomněl jsem se podepsat, již se to příště nestane.

  OdpovědětVymazat
 11. Promiňte, udělal jsem překlep ve svém příjmení, již se to také nestane.

  OdpovědětVymazat
 12. Počet onanistů v této diskuzi dosahuje nevídaných hodnot.. jsou zde také nějaké onanistky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela by mě zajímalo, kdo je Anonymní zač, protože od anonymního popravčího se názory berou těžko nějak vážně. :)

   Vymazat
  2. Myslím, že Anonymní a Anonymní jsou ženy, tudíž mohou býti i onanistkami.

   Vymazat
 13. Brolin je jménem James, ale všude si píše Josh, nikoliv John.

  OdpovědětVymazat
 14. Oprava jen Josh, James je jeho otec. sic

  OdpovědětVymazat
 15. Tleskám zdejším diskutujícím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ne, mám totiž moc práce s bělením análu sobě a dětem.

   Vymazat
 16. Dotaz: Jaký má názor Vosmík? Viděl ten film celý? Bude zítra v OP? A bude říkat něco i k filmům?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vosmík tomu dává 3 chrochty z 5.

   Vymazat
  2. Vosmik dava stejny hodnoceni jako Roger Ebert.

   Vymazat
  3. Eeee, mmmmm, chrchly, mmmmmmmmm !

   Vymazat
 17. Zdalipak podstoupili muzi v cernem analni beleni? Same otazky.

  OdpovědětVymazat
 18. Who gives a shit about these MIB assholes, for God's sake??!!
  This whole movie franchise SUCKS, there's all that's to it, man.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Překlad (od machra přes překlady, ne):
   "Pán času dává hovno zhruba těmto mebibyte oslím dírám, pro Boží saké??!!
   Tato celá filmová franšíza CUCÁ, je tam všechno to je to, člověk."

   Vymazat
  2. prohodit there a that zrovna na blogu prekladatele titulku?
   not cool man, not cool

   Vymazat
  3. jo a jsem (porohodit..) onanista, ne onanistka, kdyby to nekdo pocital

   Vymazat
  4. Jo a pro statistiku jsem taky onanista (oslí díry, saké). Konec coming outu.

   Vymazat
  5. >Anonymní23. května 2012 10:13
   Frankly, I feel safer now, knowing that somebody's paying attention. Thank youuuuuu....

   Vymazat
  6. Who=Pán času?
   Tenhle preklad se mi nezda.

   Vymazat
  7. Prosím tě neser se do překladů, když tomu hovno rozumíš.Správně to má být:
   Tato celá filmová franšíza SAJE, je tam všechno to je to, člověk.

   Vymazat
  8. Anonymní23. května 2012 12:30: A kde jsi byl, když si Dr. Who nechal bělit anál?

   Vymazat
  9. > Who=Pán času? Tenhle preklad se mi nezda.
   To je pravda, překlad je nepřesný, mělo tam být "Pán času na studiích".

   Vymazat
 19. Já davala šit ebaut tydle eshouls a ty psat cesky nebo slovensky, my nerozumela co ty ržikala.

  Anonymni onanistka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fak ju, ju gaddem kant(imanuel) sit pis hovno magor eshoul dyk kak faking fak slajm bic fakes fakr fakoula pisent a pis bud cesky, nebo slovensky(ale to radsi ne).

   Vymazat
 20. Diskuze zatim slaba. Dokonce u toho zvladam jist.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "ticho bud"
   "sbohem"
   "nebud"
   "jdi do hajzlu"
   "gumo"
   "koncist"
   "spadniz"

   Vymazat
  2. Mně už teda touhle dobou tečou slzy.

   Vymazat
 21. Děkuji za recenzi - není možné, abych sem do diskuze vložil nějaký obrázek ? loni touto dobou jsem byl v NY, a procházel jsem kolem místa kde se "něco" natáčelo, nyní už z trailerů vím, že se jednalo o MIB 3, tak sem si udělal pár fotek :o)

  OdpovědětVymazat
 22. Jsem anonymní onanistka s odpornými prsy, ale do téhle diskuze bych teda nevlezla ani za nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. WTF, tak co tady děláš, asi potřebuješ železnou kládu 2: http://www.flickr.com/photos/vintagedivvagirl/2338845321/

   Vymazat
  2. Looks shopped.

   Vymazat
 23. Dadaismus is not dead!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ne, podle vybelenejch analu je nahej
   "uhon si"
   "pichneme ti injekci"

   Vymazat
  2. Tak po dada recenzi, musi zakonite prijit vypecena dada diskuse, rad vesmiru musi zustat zachovan...

   Vymazat
 24. stalo to vic jak Avengers, tak to snad i vydela vic :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Get it? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Kava, dejte si radsi na celo obklad ze studenyho se skvarky chleba, dekuju.

   Vymazat
 25. DNESKA JE MEZINARODNI DEN HULENI? NECO MI UTEKLO????

  OdpovědětVymazat
 26. Tak je na konci Vetřelec nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 27. Hmm, tak nápad pana Garrisona se přece jenom ujal! (1:58 v traileru ...)
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/79/IT_%28South_Park%3B_The_Entity%29.jpeg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dej si teply kakao a bez uz radsi spat... https://www.google.com/search?q=monocycles&hl=en&tbm=isch&prmd=imvns&source=lnms&ei=yzW9T_iTA-Ox0QXEqMk8&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBEQ_AUoAQ&biw=1920&bih=1044

   Vymazat
  2. Nejsi uz na pohadky trochu starej? https://www.google.com/search?q=monocycles&hl=en&tbm=isch&prmd=imvns&source=lnms&ei=yzW9T_iTA-Ox0QXEqMk8&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBEQ_AUoAQ&biw=1920&bih=1044

   Vymazat
 28. Franto, měl bys psát častějc, jinak se Ti tu anonymové děsně rozkecaj.

  OdpovědětVymazat
 29. tak tady jsem poprve a naposled. Moc mekky jste na me.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.