10.6.10

Recenze: Bez soucitu [From Paris with Love] - 30%

James Reece (Jonathan Rhys Meyers) je osobní asistent amerického diplomata v Paříži, kterému jsou svěřovány občasné nenáročné špionážní pidiúkoly a jednoho dne "povýší" - má se postarat o elitního agenta Charlieho Waxe (John Travolta), který právě dorazil do Francie. Brzy se ukáže, že "starání se" obnáší spoustu střílení, honiček, rvaček a mrtvol, James je proti své vůli zatažen do vysoké hry etc. etc...Režisérem tohoto filmu, produkovaného (v angličtině) Lucem Bessonem, je Pierre Morel, který pro téhož Bessona natočil drsňárnu 96 hodin, ze které jsem byl značně nadšený. Ať má Morel jakýkoliv talent, v Bez soucitu z něj bohužel není vidět ani ždibíček. Ale popořádku...

Film působí přesně jako kdyby si ujetý Francouz usmyslel, že natočí hollywoodskou akční podívanou, ale měl přitom o Hollywoodu a hollywoodských podívaných hodně pitoreskní představy. Rozhodně jsem viděl několik dílů seriálu "Kobra 11", které připomínaly "hollywoodskou akční podívanou" více než tento film.

Začněme od extrémně špatně vybraného obsazení.

Z Jonathana Rhyse Meyerse možná vlhnou některé slečny, protože hraje Jindřicha VIII v "Tudorovcích", ale mě nechala tato nepovedená kopie Ethana Hawkea naprosto chladným (s výjimkou okamžiků, kdy mě aktivně štvala).

John Travolta vypadá jako nějaký taťka z pražského sídliště, který už není nejmladší, není nejhubenější, ale na stará kolena chytil druhou mízu, začal chodit na dýzu a chce působit cool dojmem. Jeho hlášky by měly být cool, ale působily na mě spíše dojmem, jako kdyby angličtina nebyla rodným jazykem scenáristy. Jaho akční scény by měly být akční, ale není schopen ani slušně utíkat a jeho akční scény mohou existovat jen díky kaskadérům a nepříjemně rychlému chaotickému střihu.

Netoužím po logice příběhu, ale rád bych viděl aspoň nějakou základní soudržnost, ve které by sled scén nepůsobil jako náhodně (špatně) poskládaný puzzle nebo ještě spíše jako něco, co si tvůrci cucali z prstu za pochodu. Samozřejmost, s jakou Travolta zabíjí desítky lidí a ničí majetek za miliony, aniž by si toho někdo kolem všímal, natož se nad tím pozastavoval, je... přinejmenším divná.

Velice nezajímavá až iritující je i hudba a celkovou trapnost hezky shrnuje původní anglický slogan tohoto filmu: "Two agents. One city. No merci."

Nepochybuji, že kdyby tento film režíroval za 100 milionů Michael Bay, výsledek by byl nějakým způsobem zábavný. Ale tato žabožroutská verze je v lepším případě nudná, v horším něco horšího...

21 komentářů:

 1. Fuko, ten popis Travolty na tebe přesně sedne, dobrá sebereflexe.

  OdpovědětVymazat
 2. Jak má furt někdo na fórech nutkání léčit si mindráky, co...?

  Film byla konina, ale osobně mi 30% přijde trochu málo. Za mě tam z celého filmu stál za něco jen ten hláškující Travolta, který tak špatný nebyl. Ostatní se ale nepovedlo a nebýt tam Travolta, ale nějaká méně známá tvář, mohlo to být ještě mnohem horší.

  OdpovědětVymazat
 3. treba kdyby tam misto Travolty byl Fuka, to by teprv byla sracka

  OdpovědětVymazat
 4. "Two agents. One city. No merci. " Tak to me poranu opravdu pobavilo :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle bude hodně subjektivní a když FF řekne, že ho tam JRM sral, neznamená to vůbec nic. Osobně si třeba myslím, že 30% je rozhodně málo a svým způsobem jsem se bavil až u sveřepě směšných 96ti hodin, a Travolta byl vlastně to nej celého filmu. Takže, ideální film do letadla apod., rozhodně si zaslouží více, než 30%.

  OdpovědětVymazat
 6. Two girls, one cup? Non, merci.

  OdpovědětVymazat
 7. Ono totiž, i když je FFFILM nadepsán jako filmové recenze a jiné záležitosti, tak se o žádné recenze nejedná. F.Fuka sem pouze promítá své nejniternější subjektivní pocity a záště, které nemají s objektivním hodnocením filmů vůbec nic společného a nedají se brát jako berná mince v určování kvality toho daného snímku. Chodím sem rád protože se občas zasměju, ale jinak tyhle spisky nemají ni žádnou váhu ni hodnotu...

  OdpovědětVymazat
 8. Rozhodne som sa lepšie bavil ako u 96 hodín. 30% je dosť málo

  OdpovědětVymazat
 9. 96hodin bylo hrozný béčko ( L.N. s vizemi, jak došlo k únosu, trapné náhody, panny pro šejky - třikrát fuj )

  OdpovědětVymazat
 10. Haroslaw: Ty jsi dobry dement, coz? Objektivni hodnoceni filmu, je pojem ktery nema zadny smysl, it doesn't exist, dipshit.
  VSECHNY recenze , at uz jsou od Rogera Eberta , Fuky nebo Franty z Horni Dolni jsou subjektivni.

  OdpovědětVymazat
 11. dal by som tak 60% to je realne voci inym srackam.

  OdpovědětVymazat
 12. Možná jsem dement, ale alespoň jsem dement s vychováním a nestydím se podepsat, ty jelimane! :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Prehnane kriticke. Film samozrejme nemel zadne velke ambice, ale od zacatku jsem dostal to, co jsem cekal. Zabavny akcni slepenec se slusnymi herci. V globalnim kontextu tak 60%. Nimrat se u podobneho filmu v tom, ze se nikdo nepozastavuje nad nicenym majetkem... Ehm.

  OdpovědětVymazat
 14. 30 % malo, konina, ale Travolta za to stal.

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní dement: Objektivní hodnocení filmu má smysl tím víc, čím víc filmů danýho žánru jsi viděl. To potom máš srovnání. Taky se dá objektivně zhodnotit kvalita zpracování.
  Ale když například Fuka z horní dolní ohodnotí celej film negativně jenom proto, že herečka je too old >-( nebo proto že v něm nejsou malí psíci, pak je to neobjektivní hodnocení. Tím ovšem netvrdím, že se toho dopouští.

  OdpovědětVymazat
 16. Je si pan Fuka jistý, že ví, co znamená slovo pitoreskní? V tomto článku totiž jeho použití moc smysl nedává.

  OdpovědětVymazat
 17. Anonym 18.10 :

  Pardon, ale demence je spojení "objektivní recenze" nebo "objektivní hodnocení filmu", nikoliv anonym nad vámi.

  OdpovědětVymazat
 18. Jako komedie to vůbec nebylo špatný.

  S 96 hodin to moc společného nemá, je to poněkud jiný žánr.. Ze stejného důvodu bych se nad reálností děje vůbec nepozastavoval.

  Za mne tak 50%... Příjemně zábavné béčko :)

  OdpovědětVymazat
 19. Priznam se, ze jsem se bavil vic nez u Prince z Persie. Jednohubka. A odkaz na Pulp fiction pobavil. 30 mi prijde malo, 40-50, spise.

  OdpovědětVymazat
 20. hodnoceni je vzdy subjektivni zalezitosti...osobne davam 40%, ale velmi tesne a chapu tech 30%...je to o poznani horsi nez Taken a ani jako oddychovka to nefunguje, spis nuda a ztrata casu

  OdpovědětVymazat
 21. 96 hodin........80% (aj po opakovanom zhliadnutí)

  From Paris with love......60% (proste lepší akčný film, ktorý ani po druhýkrát neurazí)
  za odkaz na Pulp Fiction +10%

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.