16.6.10

Pokrok nezastavíš

Možná jste si toho ani nevšimli, ale FFFilm má nyní nový HTML design od Davida Světlíka, který je o něco méně zprdele, než byl ten předchozí ode mě.

Kromě toho by se teď měl u článků objevovat knoflík "Sdílet", který vám umožní sdílet články ve vašich oblíbených sociálních službách. Uvidím, jak se to osvědčí...

17 komentářů:

 1. asi to pokrok ještě chce, v chromu je oblast kolem "Share this" rozsypaná

  OdpovědětVymazat
 2. V mem Chrome (5.0.375.70 beta) to vypada vicemene OK, rozhodne ne "rozsypane"...

  OdpovědětVymazat
 3. Roztáhlý design je plus, vyblité odstíny modré jsou zvláštní, ale to je fuk. Jen nechápu, proč je tam to divný tlačítko ShareThis 4x (Opera). Osobně bych doporučil tohle:

  http://www.addthis.com/

  Jinak tagy jsou zbytečně moc výrazné (modré pozadí, bílé písmo)

  OdpovědětVymazat
 4. MartinezZ: Jo, to AddThis vypada lip, diky.

  OdpovědětVymazat
 5. Píše to blbej počet reakcí :(

  OdpovědětVymazat
 6. To bylo vzdycky - ten counter je trochu zpozdeny.

  OdpovědětVymazat
 7. nevim jak vam, ale me je tahle zprava ze "zprdele" ukradena :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Já ten pokrok zastavím, protože by mohl ohrozit moje dědictví.

  OdpovědětVymazat
 9. FYI: tento design je dosti z prdele.

  OdpovědětVymazat
 10. ad blbej počet reakcí: dřív jsem si toho nikdy snad nevšiml, po změně designu je to pravidlem. Aspoň mi to tak teda přijde...

  OdpovědětVymazat
 11. Pro vyváženost musím oponovat: mně se momentální design nelíbí vůbec, poprvý jsem myslel, že prohlížeč ještě nenačetl formát stránky. Předtím to splňovalo základní typografický pravidla - patkové písmo a užší sloupce se mnohem lépe čtou a celý blog činí přehlednější.

  OdpovědětVymazat
 12. V opeře je úplně rozjetá sekce štítky a vše pod ní :)

  OdpovědětVymazat
 13. Hele, a jak máš dělanou tu kustomizaci fontu v titulku? Nebo mám to písmo čistě náhodou nainstalované?

  OdpovědětVymazat
 14. Jen pár reakcí na poslední posty:

  - počítadlo komentářů je na vzhledu opravdu nezávislé.


  - Anonymní ("Předtím to splňovalo základní typografický pravidla - patkové písmo a užší sloupce se mnohem lépe čtou"):

  S tím patkovým písmem si opravdu nejsem jistý a nikde jsem o tom tedy nečetl; snad 90% webů, co znám, používá Arial nebo jiné bezpatkové. S šířkou máš asi pravdu, ale nechal jsem na Fuxoftovi, jaké maximum povolí; ještě ale něco zkusím vymyslet.


  - Anonymní (tagy v Opeře): včera večer jsem s tím docela zápasil... ale už snad ok.


  - Anonymní (písmo): pro nadpisy se používá hezčí font, který nové Windows či různé aktualizace mají automaticky (patří MS). Pokud font chybí, použije se standardní.

  OdpovědětVymazat
 15. MCZ: (tagy v opeře) Funguje, díky.

  OdpovědětVymazat
 16. MCZ:
  patkový písmo pro text a případně bezpatkový pro nadpisy je taková základní poučka pro grafika pracující s textem. Nikdo netvrdí, že se to musí programově dodržovat, je to jen několika desítkami let ozkoušený postup pro nejpříjemnější čtení (schválně se mrkni na současné noviny, dodržuje to i Blesk). A propos k webům: kdo taky tvrdí, že jsou přehledné a dobře se čtou? :) Pravda je, že krátké slohové útvary snesou ledajakou slohovou úpravu.

  OdpovědětVymazat
 17. Anonym: Vzhledem k tomu, ze hodne webu o typografii ma patkove pismo pro nadpisy a bezpatkove pro text je to poucka sice stara a odzkousena, ale hodi se pro papir. Na webu je patkove pismo v malych formatech (11-12 px) o dost hure citelne, nez bezpatkove.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.