7.6.10

Recenze: Záložní plán [The Back-up Plan] - 20%

Jennifer Lopezová hraje ženu, která už rezignovala na možnost, že by si mohla najít partnera a založit rodinu. Takže se rozhodne, že se stane svobodnou matkou a za tímto účelem se nechá uměle oplodnit. Těsně poté se ale seznámí se sympatickým chlapíkem. Co teď?Předchozí odstavec jsem zakončil otázkou "Co teď?". Na tuto otázku bych si na místě Jennifer Lopezové odpověděl například: "Řeknu mu, že je mi sympatický, že bych si ho chtěla vzít, ale že čekám dítě, protože jsem se nechala uměle oplodnit, když jsem si myslela, že nikdy nenajdu tak skvělého chlapa, jako je on."

Například.

Jennifer Lopezová ovšem propadne panice, před sympaťákem zatlouká a bojí se, že její vztah bude zničen, kdyby se o těhotenství dozvěděl - pravděpodobně doufá, že samovolně potratí a tím dojde k happy endu...? Během toho se párkrát pohádají, udobří, rozejdou, sejdou, dozvědí se pár mouder od komických vedlejších postaviček a je konec.

Základní zápletka filmu tedy vlastně neexistuje, respektive nemohla by existovat, kdyby se hlavní hrdinka nechovala jako idiot.

Jennifer Lopezová opravdu nemá nějaký výrazný komediální talent a když se snaží stylizovat do "roztomilého diblíka", při svém vzhledu a věku začíná vypadat spíše jako "slightly creepy retarded MILF". Tím neříkám, že je hnusná, ale že pro ni (už) není vhodný tento typ rolí.

Neznámý režisér, který dosud natočil pár dílů TV seriálů, si neví rady s tím, jak poskládat dohromady celovečerní film a jak vést herce ve filmových rolích, takže jich většina televizně přehrává, kulí oči, nepříjemně ječí atd... Včetně chlapů.

Kromě toho celý film vypadá překvapivě lacině (i na romantickou komedii) - například úvodní "rozverné animované titulky" jsou značně odfláknuté a ne moc rozverné.

Záložní plán má také mezi romantickými komediemi pochybnou "unikátnost" v tom, že se v něm dočkáme dvou různých vtipů (hrozných), točících se okolo lidských výkalů, přičemž v obou případech ty výkaly uvidíme v detailním záběru.

20 komentářů:

 1. je 0:34 a ja u traileru usnul… i to by se dalo povazovat za jisty druh umeni… tfuj

  OdpovědětVymazat
 2. Je to fakt nejakej mimoradne nebezpecnej hnus. V 0:31 sekunde toho traileru se mi snad poprve v zivote spustila krev z nosu.

  OdpovědětVymazat
 3. CRM-1014?
  To skoro bolí...

  OdpovědětVymazat
 4. Rozhodně nechci tento film obhajovat, ale přece ho a ostatní nemůžete posuzovat podle toho, že se postava chová jinak, než byste se v dané situaci choval vy... Tzn. že ona udělala něco, co se příčí vám přece není jakoby nic špatného. Řekl bych, že tuto metodu (většinou ku škodě daného snímku) používáte až nebezpečně často. Ale znova, ten film neobhajuju.

  OdpovědětVymazat
 5. Já myslím, že tahle metoda je naprosto obhajitelná, ačkoliv nikdo nepopírá její subjektivnost. U spousty filmů se ale diváci nemají problém shodnoout na tom, že film buď má nosné téma, nebo nemá. Já osobně téma potřebuju, potřebuju vědět, že ten konflikt je vážný a že sám bych nevěděl, jako ho řešit. Jestliže tvůrci vaří z vody, postavy se chovají nelogicky a řeší pseudoproblémy, tak je to jednoznačně chyba. To bychom byli k tvůrcům příliš shovívaví, kdybychom tohle odpouštěli.

  OdpovědětVymazat
 6. František obdivujem vás že dokážete vydržať v kine na takýchto filmoch

  OdpovědětVymazat
 7. Ani ten pejsek to nezachránil? Nebo právě díky němu těch 20 procent?

  OdpovědětVymazat
 8. Já taky nechci tvůrce obhajovat, ale přijde mi normální, že když už žena nepřijde s pravdou ven hned, tak se asi bojí, že jej ztratí. To, co navrhuje pan Fuka na začátku, je sice těžká pravda, ale ten film je přeci o ženě, která takhle nemyslí - spíš si řekne, že bude mít alespoň čas ho řádně "zpracovat" A že se jí to pak stejně narodí může právě znamenat nějaké nosné komediální téma (Film jsem ale samozřejmě neviděl, tak nevím, jak se to zužitkovalo).

  OdpovědětVymazat
 9. no, rozebírat logiku chování těhotné ženy... :)

  OdpovědětVymazat
 10. Ten film jsem nevidel a taky ho nechci obhajovat :-) ale co to tady Fuka zase vymejsli za logiku? Jestli jsem to spravne pochopil, tak ona to pred nim skryva proto, ze hrozi nebezpeci, ze by tim znicila slibne zacinajici vztah. To je sice trochu zkratkovite jednani, ale neni nepochopitelne. Trochu empatie Fuko, zvlaste u tehotne zeny :-)

  OdpovědětVymazat
 11. tehotna vrestici J.Lo a slovo empatie, dlouho jsem se tak nepobavil ;)

  OdpovědětVymazat
 12. jendas:
  Já bych řekla, že ty ani nevíš co to ta empatie je, debílku.

  OdpovědětVymazat
 13. jana:
  opravdu nevim a za jakekoliv vysvetleni budu vdecny, ale prosil bych vice empatie...

  OdpovědětVymazat
 14. To by pro tebe bylo moc složité na pochopení.

  OdpovědětVymazat
 15. teda jak muze Fuka tak presne vedet, jak by se zachoval, kdyby byl tehotny a zamilovany. to mi hlava nebere.

  OdpovědětVymazat
 16. jee dalsi film pre slepice a blbky ,,, si to uzite.

  OdpovědětVymazat
 17. Slovo empatie u nás ještě před deseti lety nikdo neznal, a teď se jím každej ohání.

  OdpovědětVymazat
 18. U nás v hospodě se nedávno empatií oháněl nějaký pán a ošklivě si při tom poranil varlata.

  OdpovědětVymazat
 19. "slightly creepy retarded MILF" :):):)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.