24.6.10

Recenze: Vrahouni [Killers] - 60%

Jen (Katherine Heiglová) se na dovolené ve Francii s rodiči (Tom Selleck, Katherine O'Haraová) seznámí se supersexy Spencerem (Ashton Kutcher). Zamilují se a vezmou. Jen ovšem netuší, že Spencer je špičkový agent s povolením zabíjet. A pak, o tři roky později...Heiglová i Kutcher jsou pohlední, sympatičtí lidé a oba už dříve prokázali, že mají jistý herecký talent. Kromě toho jsem měl dojem, že oba jsou hollywoodské hvězdy první kategorie. Tudíž mě překvapuje, že se uvolili k učinkování v tomto laciném, nezajímavém béčku-až-céčku, v režii nezajímavého Roberta Luketice (jehož nejlepší film byl Pravá blondýna a pak už to šlo jen z kopce). Vlastně, v případě Kutchera by mě to překvapovat nemělo, protože je producentem tohoto filmu...

O nějakých zajímavých akčních scénách nemůže být v tomto filmu řeč. Základní zápletka je naprosto lobotomizovaná a když se začne trochu střílet a jezdit rychle v autech (což se stane až téměř v polovině filmu), vypadá to jako v průměrném televizním seriálu (americkém, nikoliv českém).

Překvapivé je, že mnohem lépe fungují konverzační scény mezi dvěma hlavními hrdiny, kdy sitcomovým způsobem řeší své manželsko-superagentské problémy. V těchto scénách občas mají docela slušnou chemii (i s hrdinčinými rodiči) a já litoval, že Heiglová musí značnou část filmu hrát vřeštící pipinu a Kutcher stereotypního super-agent-playboye.

Vrahouni jsou naprosto nezávadný a naprosto neoriginální film, při kterém se občas uchechtnete vy i vaše partnerka. Někdo může takovou větu dokonce brát jako doporučení.

8 komentářů:

 1. aj ked moja reakcia nie je priamo o tomto filme, zaraza ma, ze do kin idu same "sracky".

  Priemysel sa stazuje ze im klesaju prijmy, pozeral som premiery az do decembra, a snad okrem expendables nechcem vidiet v kine nic. A iba 2-3 filmy na DVD,

  Som sam kto ma taky pocit?

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, si.
  Bude Inception, budou Expendables, A serious man, Machete, Scott Pilgrim vs. the world a urcite spousta dalsich veci ktere mne zaujmou az se o nich bude vedet trochu vic.

  OdpovědětVymazat
 3. nejsi, jen vymen expendables za inception

  OdpovědětVymazat
 4. Nejsi určitě sám. Já jsem v kině nebyl snad dva měsíce a to jinak chodím pravidelně. Až dnes se chystám na Kick-Ass. Pár dobrých filmů bylo a bude, ale pecka žádná. Teď ještě zklame Christopher a jdu si to hodit.

  OdpovědětVymazat
 5. Po přečtení recenze nevím, za co to má teda těch 60% ?

  OdpovědětVymazat
 6. 2 perry:
  Za herecký (a možná i jiný) potenciál Katherine Heiglové, který zde ovšem zůstal trestuhodně nevyužit.

  OdpovědětVymazat
 7. perry: Za to, ze se jedna o romantickou komedii ktera nebude inteligentniho divaka aktivne srat?

  OdpovědětVymazat
 8. Inception by neměla být sra*ka...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.