30.11.09

Recenze: Zombieland - 80%

Columbus (Jesse Eisenberg) je mladý kluk, který je sice dost nesmělý, ale dost inteligentní na to, aby přežil zombie apokalypsu a vydal se zamořenými spojenými státy na durhý konec země za rodinou. Cestou potká ještě Tallahasseeho (Woody Harrelson), Wichitu (Emma Stoneová) a Little Rock (Abigail Breslinová - ta malá holčička z Little Miss Sunshine), kteří se s tím taky moc nepářou a vědí jak na zombie.Zombieland je o cestě, nikoliv o jejím cíli. Zábavu obstarají různé epizodky se zombiemi i s pnutím uvnitř čtyřčlenné skupinu. Největší zábava je ovšem s jedním nejmenovaným přežiším, kterého najdou.

Tento film mladším bratříčkem oldschoolových pecek jako Evil Dead nebo Brain Dead. Rozdíl je pouze v tom, že Zombieland byl dražší, a že jeho debutující režisér není až tak schopný jako byli mladý Sam Raimi nebo mladý Peter Jackson.

Vyšší rozpočet se uplatní při kvalitních tricích (opravdu máme dojem, že zombie nákaza zachvátila celou Ameriku), režisérská nezkušenost má za následek, že se čas od času ve filmu objeví několik minut bez jediného střeva / mozku / vtipu. A nevím, jestli za to může režisér, ale hlavní hrdina mě místy skoro otravoval (narozdíl od tří zbývajících lidí).

Zombieland je ale evidetně dítko stvořené z lásky k hororům a k filmům obecně. Čím víc jste jich viděli, včetně některých u nás téměř neznámých (např. The Deliverance, Caddyshack), tím lím se budete bavit.

9 komentářů:

 1. Je to lepší než Úsvit mrtvých (od Snydera)?

  OdpovědětVymazat
 2. 1) Usvit mrtvych byl o neco lepsi.

  2) Je to o dost jiny zanr, tohle je vylozene komedie. Usvit mrtvych byl chvilemi i strasidelny.

  OdpovědětVymazat
 3. A co Shaun of the Dead? To by mohlo být hodně podobné, nebo se pletu?

  OdpovědětVymazat
 4. Shaun of the Dead byl mnohem vice "ztresteny" , tohle je lehce smahle do vazna...alespon co se tyce hrdinu a jejich osobnosti.

  OdpovědětVymazat
 5. Shaun of the Dead je neprekonatelny!

  OdpovědětVymazat
 6. Mě se vysloveně líbil nápad s titulkama "Cardio" (myslím), když si hlavní hrdina hned na začátku dá dvě kolečka a z ním pobíhaj ty zombáci. Celkově ty jeho pravidla jakoby v pozadí jsou vtipný. Líbilo se. 80% souhlas.

  OdpovědětVymazat
 7. Osmdesát, to je trochu nadhodnocený, spíš tak 60-65%, zase je to lehce přehypovaná sezónní hitovka, kromě pravidel přežití a úsměvného výletu po stopách domů celebrit nic nezapamatováníhodného, jen další komedie o zombíkách, která se snaží bejt cool a pro mladý.

  OdpovědětVymazat
 8. Nepochopil jsem ten odkaz na Caddyshacka. To je ten film o golfu a syslovi, ne ?

  OdpovědětVymazat
 9. 80% je vážně moc. Z traileru to vypadá, že to bude sranda, ale ve skutečnosti film není ani z daleka tak vtipný. Těšil jsem se na Woodyho Harrelsona, ale mám pocit, že jeho postava je nakonec taková planá, očekávaná. Nicméně BM byl příjemným překvapením :-)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.