9.11.09

Krátce z alternativní televizní kultury

NEW MUNICH - V alternativním vesmíru měl v úterý večer úspěšnou premiéru televizní seriál stanice Sci-Fi Channel, nazvaný "Fallen Axis" ("Pád Osy"), který popisuje děsivý svět, ve kterém Německo prohrálo druhou světovou válku.

Netrpělivě očekávaný televizní projekt je nejambicióznějším seriálem stanice, věnující se vědeckofantastickým snímkům a náležící pod mateřskou Aryan Broadcasting Company. Podle prvních reakcí jsou diváci v alternaticním vesmíru ohromeni smyšleným televizním světem, ve kterém Spojenci zbavili poražené Německo vší moci.

(Logo Aryan Broadcasting Corporation, mateřské společnosti kanálu Sci-Fi Channel)

"Zkuste si představit svět, ve kterém Hitlerův slavný dokonalý plán skončil katastrofálním nezdarem a ze Spojenců se stali vítězové", řekl tvůrce seriálu Leonhardt Riefenstahl při rozhovoru v pořadu "Entertainment Heute Nacht".
"Představte si, že nic z toho, co pokládáme za samozřejmé - pád Ruska, invaze a kapitulace amerického kontinentu, konsolidace dobytých států Heinrichem Braun-Hitlerem v roce 1973 - se nikdy nestalo."

"Myslím, že diváci celosvětové Národně socialistické říše budou vyděšeni převráceným světem, který jsme stvořili."

Také televizní kritici v alternativním vesmíru reagují na seriál pozitivně: Mnozí ocenili jeho brutáně realistické ztvárnění poválečného rusko-amerického paktu, který dosáhl ekonomické dominance a statutu supermocnosti za pomoci chvástajících se francouzských a anglických spojenců.(Otec odpočívá s manželkou a synem po dni těžké práce v továrně na panzerkampfwagens)

"Nejen, že je Pád Osy mrazivý spekulativní příběh světa naruby. Také nás nabádá zamyslet se nad tím, co znamenalo vítězství Německa a proč jeho svaté tažení bylo tak důležité pro otčinu i celé lidstvo", řekl Hans von Winterstein, televizní kritik pro Deutsche-American Zeitung. "A výkon Rolfa Staala v roli bývalého kovbojského herce Henryho Fondy II, zrůdného amerického presidenta, které se pokusí zamořit celou planetu zákeřným politickým a ekonomickým liberalismem své země, vzbudí obavy i v těch nejklidnějších z nás."

Podle producentů stálo znázornění ne-německé Ameriky okolo 40 milionů říšských marek za každý díl, přičemž nejnáročnější bylo zrekonstruovat města Washington a New York tak, jak vypadala před slavným bombardováním Luftwaffe v roce 1951. Kromě toho bylo zkušební obecenstvo ohromeno filigránským ztvárněním zvráceného roku 2009, ve kterém Americká big-band hudba hraje z každého rádia, Mickey Mouse dští semitskou propagandu z každého filmového plátna a čistota nejvyšší rasy je neustále rozmělňována.

Tento seriál je považován za další úspěch podzimního programu kanálu Sci-Fi Channel, v jehož rámci již jsme měli možnost zhlédnout seriály "Battlestar Gleichschaltung", drama o posádce kosmické lodě, která prosazuje totální koordinaci mezigalaktické společnosti a obchodu, nebo reality show "Jew Hunters", ve které se tým paranormálních lovců duchů vydává do bank a bývalých polských ghet, kde pátrá po židovských strašidlech.

Sám říšský ministr propagandy Helmut Goebbels pochválil nový seriál ve svém včerejším proslovu v Reichstagu.

"Vůdce i já jsme nesmírně potěšeni tímto novým provokativním pořadem," řekl Goebbels. "Díky němu se dozvíte, jak málo scházelo k prohře Německa, kdyby nacističtí vědci nevynalezli vlnové dělo. Upevňuje v nás hodnoty sebeobětování a rasové čistoty, které nám přinesly slavné vítězství Německa."

"Musím však důrazně varovat tvůrce seriálu, že by bylo velmi nemoudré, kdyby se na začátku všech dalších epizod neobjevila pětimitutová oslava Vůdce," dodal Goebbels.

(Ukradeno a přeloženo z The Onion)

17 komentářů:

 1. Blbost. Já si svět bez Vádce ani radši představovat nechci. Sláva vítězství !!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Tak takovej seriál bych s radostí skouknul! (Nebo ještě lepší - fiktivní dokument o jeho natáčení)

  OdpovědětVymazat
 3. Dokonce jsem slyšel, že v té alternativní realitě přejmenovali Sci-Fi Channel na SyFy. Zvrácenost!

  OdpovědětVymazat
 4. Hmmm, kuci v Onionu si asi přečetli The Grasshopper Lies Heavy :)

  OdpovědětVymazat
 5. ja bych v ramci nasi reality chtel videt zas film jak nacisticke nemecko+japonsko+italie vyhraly valku.

  OdpovědětVymazat
 6. Anonym 10. listopad 2009 11:16: Přečti si Dickova Muže z Vysokého zámku...

  OdpovědětVymazat
 7. 2 Anonym: Já jsem podobnej film viděl. Už je to hodně dávno, název si nepamatuju. Co si vzpomínám - Německo vyhrálo v Evropě a s USA mělo mírovou smlouvu. Byl tam Hitler jako stařec (furt uměl rozvášnit dav :-)). Nakonec říši položila jedna americká novinářka, protože měla důkazy o holocaustu v podobě fotografie s mrtvolama. Hrozná kravina...

  OdpovědětVymazat
 8. Otcina. Fenomenalni Rutger Hauer v hlavni roli.

  Nebylo by spatne - a Inglorious Basterds jsou imho krokem spravnym smerem - tohle doopravdy natocit. Kdyby Rise vyhrala valku, jak by si pak predstavoval Riefenstahl, jak by vypadalo, kdyby Rise prohrala?

  OdpovědětVymazat
 9. The Fatherland je hlavně super knížka, mám ji doma v originále a je super!

  OdpovědětVymazat
 10. sranda je ze kdyby vyhralo fuhrerovo druzstvo bydleli by jsme jako cesi na aljasce v poctu tak 10 000lidi na vyzkumy..:-DDD

  OdpovědětVymazat
 11. ja jsem sikovny blondacek, tak bych mozna zil v evrope a jmenoval bych se heeeelmut.

  OdpovědětVymazat
 12. Anonym 10. listopad 2009 13:12

  "... jak by si pak predstavoval Riefenstahl"

  Riefenstahl byl velkej rizek, na to, ze se jmenoval Leni a byl zena...

  OdpovědětVymazat
 13. to 10. listopad 2009 21:54

  V Patagonii příteli, v Patagonii nikoliv na Aljašce.

  OdpovědětVymazat
 14. tak ja bych rekl, ze je celkem jasne ze se jedna o potomka Leni Riefenstahl a ne o ni samotnou.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.