5.11.09

Recenze: Můj život v ruinách [My Life in Ruins] - 40%Všimněte si hlášky v traileru: "The star of My Big Fat Greek Wedding has finally arrived to in Greece". To je součást konspirační kampaně, snažící se divákům vsugerovat, že se jedná o pokračování Mojí velké tlusté řecké svatby. Což není pravda a tyto dva filmy spolu nemají nic společného, s výjimkou hlavní představitelky (která zde nehraje Řekyni, nýbrž Američanku).

Jinak ale trailer nelže a film je přesně tak nezávadně romanticky polodementní podívaná pro mírně odrostlejší diváky, jak se z toho traileru zdá.

Můj život v ruinách rozhodně není dobrý film.

Na druhou stranu nemůžu nesrovnávat tuhle rychlokvašnou propagandu romantického Řecka s rychlokvašnou propagandou romantické Moravy 2Bobule a jinými podobnými českými díly, která chtějí "jenom teple lidsky zahřát u srdíčka". Na rozdíl od nich má Můj život v ruinách pochopitelnou zápletku, dostatečně definované postavy (byť naprosto jednorozměrné), občasné tempo a několik vtipných vtipů.

A stud, že se na to dívám a že v tom musí hrát chudák Richard Dreyfuss, jsem pocítil jenom asi třikrát nebo čtyřikrát za celý film...

4 komentáře:

 1. Můžu se zeptat, proč tu není hodnocení?

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji. Konečně rozumný mužský postoj k zahřívání srdíček. A popravdě mě v té dnešní bídě nevázaného prýštění tepla ze srdíček do srdíček zahřál u srdíčka.
  Martin

  OdpovědětVymazat
 3. no, film stojí za houby, wtz. Ale herečka je zato fakt nejhezčí ženská, co jsem viděla za velmi dlouho...

  OdpovědětVymazat
 4. Možná spíš "arrive in Greece" místo "to Greece", existují i předškolnější chyby, ale tahle je fakt brutální :)

  http://www.helpforenglish.cz/gramatika/predlozky/c2009051305-ARRIVE-IN-nebo-ARRIVE-TO-.html

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.