28.11.09

Recenze: Panika v městečku [Panique au Village] - 80%

To jednou takhle v jednom městečku žili spolu v jednom baráku kovboj, indián a kůň. Kůň měl mít narozeniny a indián s kovbojem ho chtěli překvapit tím, že mu postaví barbecue. Když ale přes internet objednávali cihly, příliš dlouho podrželi tlačíko "0", takže jich místo 50 objednali 50 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 (nebo tak nějak). No a dál už to dost dobře nejde vyprávět, protože byste mi jednak nevěřili a jednak si nejsem jistý, jestli se mi to nezdálo...Trailer nelže. Panika v městečku je totálně absurdní šílenost, připomínající (svým příběhem) největší magořiny Terryho Gilliama. Co se týče výtvarné stránky, postavičky vypadají jako kdyby to byly normální sériově vyráběné a běžně prodávané laciné plastikové figurky kovbojů a indiánů (včetně podstavců). Většina jejich animace spočívá v tom, že se figurky různě klepou - nějaké pohyby končetin nebo trupu se téměř nekonají. Pokud má nějaká figurka stát nakřivo, filmaři se neostýchají ji prostě podložit dobře viditelným kusem plastelíny. Atd... Je to ještě brutálnější než South Park a má to svůj půvab.

Jediný - ale podstatný - problém je v tom, že jde o absurdní grotesku, které lépe sluší dávkování po 15-20 minutách, než jako celovečerní film. Podívejte se na tuto (jistě vtipnou) pětiminutovou epizodu a představte si, že na něco takového budete koukat nepřetržitě hodinu a čtvrt...

11 komentářů:

 1. Měl jsem tu možnost vidět (snad) všechny ty krátké filmečky a na tohle prostě musím jít a tečka. To je něco tak "blbýho", že se to musí vidět :D A ano, možná to hodně utrpí tou délkou, ale co :)

  PS: V kinech to bude s titulky nebo originál francouzština (pokud to nějaké trdlo nenapadlo předabovávat do ENG či CZ)? Ty skřeky (francouzsky - i když francouzsky neumím) mi tam totiž sedí mnohem víc - alespoň v těch krátkých dílech.

  OdpovědětVymazat
 2. V kinech to bude francouzsky s ceskymi titulky.

  OdpovědětVymazat
 3. videl jsem SUPER JAIL nejsilenejsi serial vsech dob ... kresleny

  OdpovědětVymazat
 4. videl jsem ve Varech, super zalezitost

  OdpovědětVymazat
 5. Film skončil přesně ve chvíli, kdy toho na mne bylo moc...a také se mi chtělo strasně na záchod a o minutu déle bych nevydržel, takže ke stopáži všechny palce nahoru. je to stejně vtipné jako seriál a stejně šílené.

  OdpovědětVymazat
 6. Fuxoft - díky za informaci, perfekt. I ty titulky bych ale dokázal oželet :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ten koláč, na který FF odkazuje jsem viděl jednak v této anglické, a také v původní francouzké verzi. Musím přiznat, že ta anglická se mi líbila více. Je fajn, když člověk těm skřekům trochu rozumí.

  OdpovědětVymazat
 8. Vyzera to trochu ako Robot Chicken :)

  OdpovědětVymazat
 9. Stalé tomu nechápu vímže vyšlo myslim 4 kratke 5 minutove filmecky a ted bude i z toho celovečerní fiom nebo to bude zase neco kratunkého

  OdpovědětVymazat
 10. Anonym: Tento celovecerni film je od stejnych lidi jako ty kratke filmecky. A vystupuji v nem ty same postavy. Ale dej to ma uplne jiny, nejde o sestrih tech kratkych do dlouheho.

  OdpovědětVymazat
 11. Moc dík za tuhle recenzi.
  Normálně bych na to nešel, ale se zdejším doporučením...
  Byvše předem varováni, šli jsme na to do letního kina, s nějakým alkoholem v krvi, a opravdu dobře jsme se bavili.
  Dík.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.