5.2.09

Až tak moc tě nežere [He's Just Not That Into You] - 60%

Gigi je zoufale romantická a zoufale uhání chlapy. Následkem čehož se jí s nimi pochopitelně nedaří. Sympaťák Alex jí (který provozuje bar) jí začne kamarádsky vysvětlovat, jak to ve vztazích muž-žena chodí a Gigi se z toho snaží poučit. A to je prokládáno partnerskými trablemi jejich přátel a přátel jejich přátel...Zajímavé je obsazení tohoto filmu: Zatímco hlavní ženskou roli hraje víceméně neznámá Ginnifer Goodwinová, ve vedlejších rolích (a jsou to opravdu důležité role, ne nějaká camea) se objeví superhvězdy jako Jennifer Connellyová, Scarlett Johanssonová, Jennifer Anistonová nebo Drew Barrymoreová - mužné polovičky hrají Ben Affleck, Kris Kristofferson nebo Justin Long - ze kterého vyrostl zajímavý chlapík. Na ženských hrdinkách mě zaujalo, že většina z nich už je viditelně příliš stará na klasickou filmovou "dívčí krásu", mají nějakou vrásku nebo trochu moc široký zadek, a film se to nesnaží nijak zakrývat. Sympatické.

Ještě zajímavější je, že film se v mnoha ohledech podobá Sexu ve městě (dokonce je od stejných scenáristů) a přitom jsem neměl chuť jeho hrdiny zabít (většinou)! Na mnoha místech jsem dokonce souhlasně pokyvoval hlavou: Ano, takhle to mezi chlapy a ženskými velice často chodí. Akorát že to ve skutečnosti není taková legrace a když je nejhůř, většinou vám nepomůže šťastná náhoda a všechno se samo od sebe nevyřeší.

Stavba příběhu je trochu zvláštní - osudy Gigi jsou evidentně to hlavní, o čem film je, a přesto od nich odbíháme k osudům náhodných lidí, kteří s ní nemají nic společného, a někteří z nich jsou ve filmu tak málo, že pravděpodobně bylo něco vystříháno (a zaplať pánbůh za to, protože i tak má film přes dvě hodiny a je to délka téměř kritická). Je také dost zvláštní, když se musíte během pár sekund přepnout z vyložené grotesky (posedlost Gigi telefonem) ke stoprocentně serióznímu dramatu (zápletka s Jenniffer Connellyovou a její manželskou krizí).

Režie není nijak úžasná, ale vzhledem k tomu, jaké hrůzy předtím Ken Kwapis natočil, je vlastně příjemným překvapením.

Pokud chcete udělat radost partnerce, tenhle film ve zdraví přežijete a možná se trochu přiučíte, jak většina ženských uvažuje - většina toho, na co Justin Long ve filmu upozorňuje, jsou hluboké pravdy.

Ale k Lásce nebeské má tahle podívaná přeci jen dost daleko.

7 komentářů:

 1. Františku, chceš říct, že Scarlett Johansson je příliš stará na klasickou filmovou krásu? Nebo je to zrovna ta jedna, která nezapadá do té "většiny"?

  OdpovědětVymazat
 2. hele hradisky jakube bez do pice. Jo je oskliva.

  OdpovědětVymazat
 3. Jakub Hradisky: Ne, chci rict, ze Scarlett ma oproti Lost in Translation prekvapive buclatou prdel.

  OdpovědětVymazat
 4. Olol. Johansson Scarlett bez do pice. Anonym je osklivy.

  OdpovědětVymazat
 5. rofl Fuxoft :D polevka nastesti skoncila jen na stole a ne na monitoru :D

  OdpovědětVymazat
 6. Scarlett je nejvic...
  btw, FF, fakt se ti tak libila Laska nebeska? mi to prislo jako hrozna kravina

  OdpovědětVymazat
 7. popularni Sex ve meste
  mi pripada slusne ujety
  ale treba tak cast populace skutecne premysli :o
  Tento novy film jsem ale nevidel tak ze tezko hodnotit ;-)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.