4.6.08

Penelope - 40%

Christina Ricciová hraje Penelope - děvče, které se díky starému rodinnému prokletí narodí s prasečíma ušima a rypáčkem. Prokletí může zlomit jen pravá láska, ale kdo by mohl milovat děvče s rypákem?Odpověď na výše vznesenou otázku zní: James McAvoy (vypadající nezvykle mladě, protože tento film vznikl dost dlouho před Pokáním). A nejen on. Penelope by mohli milovat úplně všichni, protože je chytrá, hodná, roztomilá a hezká i s tím rypáčkem! Tudíž vyděšené reakce těch, kteří jí pohlédnou do tváře, působí ve filmu značně bizarně (dokonce je tam runnning gag, že všichni potenciální nápadníci po spatření rypáku proskakují zavřeným oknem v prvním patře).

Po zhlédnutí traileru jsem se těšil, že půjde o roztomilou mírně dojemnou romantickou polopohádku ve stylu Střihorukého Edwarda nebo Velké ryby, ale bohužel se mé očekávání nenaplnilo.

Řekl bych, že záměr tvůrců skutečně byl natočit něco ve stylu Tima Burtona, ale bohužel na to nemají. Scénář i režie jsou značně schizofrenní a film divoce a náhodně osciluje mezi velmi odlišnými atmosférami - od realistického dramatu až po grotesku.

Herci v hlavních rolích jsou dobří, ale jsou nuceni jednat naprosto nepředvídatelně a (opět) zcela náhodně, bez ohledu na normální logiku i na vnitřní logiku příběhu. A některý casting (Reese Witherspoonová jako drsná motorkářka, trpaslík Peter Dinklage jako jednooký reportér) je divný. Nikoliv "zajímavě bizarní", ale pouze "divný a samoúčelný". Jako celý tento film. Bohužel.

4 komentáře:

 1. souhlas... hlavně ta logika kdy na začátku při pohledu na Penelope všichni div nepadají do mdlob a potom je pro změnu na nejpopulárnější osobou ve městě... atd.. celkem jsem se ke konci už nudil a některé postavy tam jaou úplně, ale úplně zbytečné (Whiterspoon-ová aneb již zmiňovaná motorkářka). Na druhou stranu, mé dívce se to líbilo... asi kvůli tý Lásce.

  OdpovědětVymazat
 2. Ano mé dívce se to taky moc líbilo. Je to jednoduché, ženy nepotřebují v příběhu jakoukoliv logiku, hlavní jsou emoce a city. Tohle se filmu docela povedlo, je to klišovité, lae zároveň to tolik nebije do očí. Každopádně to bylo od tvůrců hodně pokrytecké, když hlavní hrdinka je znetvořena tak, že je to furt docela pěkná holka.

  OdpovědětVymazat
 3. marcos: odpousť si to paušalizování, ano? Já jsem taky holka a poměrně "typická", když se to vezme co do citů a emocí, ale logiku v příběhu velice potřebuji. U Sunshine jsem se vztekala tak, až mi přítel navrhl, že půjdeme radši domů.

  OdpovědětVymazat
 4. Tenhle film se mi moc líbil, byla jsem na něm čtyřikrát:-)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.