22.6.08

Bathory dabing

Všichni nedočkavě čekají na první projekci a první recenze Jakubiskova filmu Bathory. Blog "Emaracana" vám mezitím nabízí recenzi dabingu jeho německé verze!

Poznámka: Je to téměř rok a půl starý článek, takže nemusí mít příliš velkou vypovídací hodnotu, ale ROFLoval jsem při něm vydatně.

10 komentářů:

 1. Když jsem v kině viděl trailer, viděl jsem velké nadmuté nic, to samé jako Andělská tvář. Myslím, že ten film tak i dopadne...

  OdpovědětVymazat
 2. V prvním traileru řekla Alžběta Bathoriová jen jednu větu ("Něco se děje s mojí krví.") a od té chvíle mi bylo jasné, že předabování do češtiny bude velký průser. Stejně jako v anglickém králi a pravděpodobně i v Máji.

  OdpovědětVymazat
 3. Jestli tam bude něco o Lebensraum, tak to bude veselé :)

  OdpovědětVymazat
 4. Mne se libi, jak se autor honosi tim, ze prinasi exkluzivni recenzi, a pak akorat konstatuje, ze dabing bude propadak. Zapada to do soucasne doby samozvanych znalcu, kteri by radi stale neco hodnotili, aby ukazali, jak moc vsemu rozumi. Nicmene, ROFLoval jsem nemalo :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ale opatrne, at nemusime platit Jakubiskovi za ztratu na filmu, jak navrhovala jeho zena, ze by to meli platit kritici, kteri film zhodnoti ze je blbej jak ona. Treba by to mohla vztahnout i na diskuzni prispevky...

  OdpovědětVymazat
 6. Nejaky cesky dabing je slyset tady: Ochutney

  OdpovědětVymazat
 7. Bathory je super nápad, ale za takové peníze je to propadák..český dabing film ničí..zřejmě dialogy psal někdy kdo se neválel ve vaně krve ale ve vaně vína..je to mazec, ubírá to filmu na hrdosti!!Někdy je lepší neslyšet ty hlášky..oni ty prachy vrazili jen do scén na plátně, ale do ději, komunikace nic nešlo..je to film bez konce, který se táhne...Za ty prachy se mohli více snažit..tak má ten film jen náleku!Nejdražší film všech dob! ale to je vše!!!!

  Petr

  OdpovědětVymazat
 8. Po shlédnutí tohoto filmu mi připadal nesmyslně rozdělel na tři části, což na člověka působí jako by sledoval seriálové tři části spojené v jeden celek.Film má pár hluchých míst, která se dají překonat.Přes vynikající výkon Dvou hlavních představilů Karla Rodena a Anny Friel se nemohu ubránit dojmu, že dva mniši v podání Bolka Polívky a Jiřího Mádla film sesazují o dvě třídy níže a přivádějí ho chvílemi na uroveň sitcomu, zvláště vití J.Mádla a vynálezy alá Da Vinchi druhého mnicha B.Polívky.J.Jakubisko ukazuje možnou druhou stranu dějin jak to taky mohlo být.A konec?Konec zústává otevřený a je na posouzení každého diváka jak to tedy mohlo asi být což se mi zdá zajímavé.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.