26.6.08

Hancock - 80%

Hancock (Will Smith) je nesympatický ochlasta / bezdomovec / sprosťák. Kromě toho je také jediný žijící superhrdina (nestárnoucí, nezranitelný, létající). Čas od času pomáhá dobrou proti zlu, ale většinou přitom nadělá takový bordel, že ho nesnášejí úplně všichni. PR manažer Ray Ember (Jason Bateman) se rozhodne, že Hancockovi pomůže "vylepšit image", ale Hancock se zakouká do jeho krásné ženy (Charlize Theronová).Film Hancock je něco velice zvláštního. Pokud se podíváte na trailer, dostanete přibližnou představu o první třetině filmu, ale nebudete vůbec tušit co a jak se děje ve zbývající hodině. Po úvodní legraci totiž film uhne do opravdu bizarních končin, několikrát změní žánr a zcela přestane být komedií!

Film režíroval Peter Berg (Vítejte v džungli, Království). Jeho filmařský styl docela obdivuji a těšil jsem se, až dostane opravdu dobrý scénář a opravdu hodně peněz. Z Hancocka čiší, že byl velmi drahý (triků není moc, ale jsou o dost lepší, než např. v Superman se vrací), ale scénář nestojí za nic a kromě toho, že náhodně střídá žánry, věnuje se zbtečnostem a zcela obchází naprosto zásadní dějové otázky (prý se po skončení natáčení hodně přetáčelo, přestříhávalo a vystříhávalo a film má velmi skromných 90 minut). Přesto se Bergovi velmi dobře daří dát jednotlivým scénám působivou atmosféru (ať už komediální, akční nebo dojemnou). Tomu pomáhá i výkon Willa Smithe (film produkoval), který v něm předvádí mnohem složitější polohy než tu, kterou vidíte v traileru.

Může vás překvapit, proč po tom všem dávám Hancockovi 80 procent. Je to proto, že vidím každý měsíc spoustu filmů a Hancock z té záplavy výrazně vybočuje (to za prvé) a také bylo fascinující sledovat, jak se výborný režisér a dobří herci snaží potýkat s neuvěřitelně strašným námětem/scénářem (to za druhé). Pokud chodíte do kina jednou za půl roku, abyste tam dostali přesně to, co čekáte, pak na Hancocka rozhodně nechoďte!

P.S: Korunu vší té bizarnosti nasazuje rozhodnutí distributora nadabovat tento film do češtiny, přičemž jde o film přibližně stejně vhodný pro mládež jako Vyvolený, s překvapivým množstvím nadávek, krve a realistického umírání (v USA je "nevhodný do 13 let"). Dabing jsem neslyšel, ale nemůže z něho vzejít nic dobrého. Dvě kopie budou s titulky.

13 komentářů:

 1. Hmm, můžu nějak zjistit, ve kterých kinech budou kopie filmů s titulky a kde dabing (kromě individuálního dopisování se všemi kiny)?

  OdpovědětVymazat
 2. Do Slovanského domu se většinou dostanou ty v původním znění. Chodím tam na Pixarovky.

  OdpovědětVymazat
 3. Obě titulkované verze jsou samozřejmě v Praze. Bohužel.

  OdpovědětVymazat
 4. ahh..video už nejede:(

  OdpovědětVymazat
 5. Tak dabovaného Hancocka ať si distributor strčí do pr*ele.

  OdpovědětVymazat
 6. souvisi to jeho jmeno hancock nejak se slovem cock=kokot ?!

  OdpovědětVymazat
 7. No by mi z toho prask. Proč, proč, proč proboha je to nadabovaný? Proč mi to dělaj?

  OdpovědětVymazat
 8. No já jsem si myslel, že umím anglicky silně nadprůměrně (vzhledem k lidem, co říkají, že umí dobře anglicky), ale cock znamená kokot slyším poprvé. Souhlasí s tím kokotem tady ještě někdo? A jinak zajímavá debatka mj. o kokotovi: http://www.titulky.com/Firehouse-Dog-72156.htm

  OdpovědětVymazat
 9. pravdaze cock sa pouziva DOST CASTO ako nadavka/vyraz pre cockota

  OdpovědětVymazat
 10. Prvni pule filmu me vylozene nadchla, druha zklamala a uspala. Stejny prubeh jako u snimku IronMan..bohuzel. Jinak recenze je napsana fajn.

  OdpovědětVymazat
 11. Umíte velmi dobře anglicky, ale nikdy jste nezaznamenal použití slova cock ve významu kokot? To je protimluv, ne? Protože umět anglicky znamená i vyznat se v hovorové mluvě. Cock znamená kohout, ale taky se používá ve významu pták (penis), čurák atd., a to samozřejmě i ve větách jako "Ty jsi ale čurák!" A kokot je rovněž hanlivý výraz pro mužské přirození. Takže cock je i kokot;-)

  OdpovědětVymazat
 12. Hancock jsem viděla čtyřikrát a pořád mě bavil:-)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.