16.6.08

Neuvěřitelný Hulk [The Incredible Hulk] - 80%

O čem film je? Hulk... Smash!Je zajímavé, že film poměrně precizně navazuje na děj Hulka Anga Leeho, ale všechny postavy v něm hrají jiní herci a samotný Hulk vypadá o dost jinak. Well...

Děj je vpodstatě velice triviální - Edward Norton utíká a občas se nekontrolovaně mění na Hulka, zatímco ho pronásleduje generál Ross (William Hurt) a nasraný voják Tim Roth, který se ke konci změní ve zrůdu hulkovských rozměrů.

Kupodivu, Edward Norton, který hraje titulní postavu, napsal scénář a i jinak se úzce podílel na vzniku filmu, na mě přes to všechno nepůsobil moc přesvědčivě a připadalo mi, jako by mu role příliš nesedla. Nejlepší jsou Hurt a Roth, ale moc se ve filmu nevyskytují (zmutovaný Roth v závěrečné rvačce je pochopitelně kompletně digitální).

Triky (ve dvou velkých akčních scénách a jedné menší) jsou evidentně drahé, ale nevybočují z dnešního hollywoodského standardu a i když jsem si párkrát v mysli řekl "wow!", párkrát jsem se naopak přistihl, že mi vadí, jak nerealisticky se něco (nebo někdo) pohybuje a že mi připadá, jako bych se místo na několikatunového živočicha díval na něco z Toy Story. Což je ovšem tradiční problém comicsových adaptací - jak "realisticky" rozpohybovat něco, co nemůže existovat?

Hardcore fanoušci pravděpodobně ocení četné odkazy na různá jména a události z comicsů a nikdo si nemůže stěžovat, že režisér Leterrier něco zanedbal. Ale například u jeho Kurýrů (nesrovnatelně lacinějších) mi přišlo, že jsou svěžejší a energičtější, než tento nový Hulk.

Takže znovu: Rozhodně nejde o špatný film, ale tak nějak mě ničím nepřekvapil - neobsahoval žádné třeskutě originální nápady a žádné vizuální nebo dramatické inovace, jakými svého Hulka před pár lety ozvláštnil Ang Lee. Ale je v něm trochu víc akce a jako další předehra (po Iron Manovi) k vy-víte-čemu rozhodně funguje.

18 komentářů:

 1. trochu kacirsky vyslovim jeho jmeno:) hellboy? a nebo jsem uplne vedle?

  OdpovědětVymazat
 2. já bych to tipoval na Dark Knight...

  OdpovědětVymazat
 3. Nikoliv, pánové, tím mám na mysli film, na který konkrétně odkazuje konec Iron Mana i konec Hulka a který se ještě nezačal natáčet...

  OdpovědětVymazat
 4. derek:
  fuxoft mysli bud avengers (to je elita marvelu aka thor, iron man, hulk, cap america...), alebo samostatny film nicka furyho (ktoreho hral sam jackson) v tomto pripade pojde o remake magahitu s davidom hasselhoffom

  OdpovědětVymazat
 5. Samozřejmě, že The Avengers.

  OdpovědětVymazat
 6. Proč hodnocení 80%, když podle popisu to není žádná sláva?

  OdpovědětVymazat
 7. Všichni jste na omylu! Tranta myslel Na samotě u lesa 2: Louka vs Lavička!

  OdpovědětVymazat
 8. taky bylo fajn par narazek na S.H.I.E.L.D. :)

  me se novy Hulk libil taky tak na 80%, Norton se mi docela pacil, narozdil od Liv, ktere jsem to vubec neveril...

  ale je fakt ze ja se z nedockavosti koukal na kinorip :(

  OdpovědětVymazat
 9. Mám opět čekat na konec závěrečných titulků?

  OdpovědětVymazat
 10. nikopol: ne, ta scéna je těsně před nimi :)

  OdpovědětVymazat
 11. miluju Edwarda i Tima,na film každopádně půjdu i když trailer vypadá zmateně víc než je obvyklé.Navíc k Hulkovi mám citový vztah,byl to jeden z prvních marvelovských filmů,co jsem kdy viděla.Kdysi dávno,ještě na špatně nadabované,pirátsky(jak jinak)zkopírované VHS v hrůzostrašné kvalitě:-))L.A.

  OdpovědětVymazat
 12. Rozhodně ovšem není pravda, že "film poměrně precizně navazuje na děj Hulka Anga Leeho" - nenavazuje na něj naopak vůbec, jde o úplně nový začátek. V průběhu filmu je o tom dostatek důkazů, jedním z prvních budiž například celá úvodní "flashbacková" sekvence během titulků, při které vidíme, jak se to Bannerovi stalo - naprosto se liší od čehokoliv, co se stalo v prvním filmu. Stejně tak v průběhu filmu občas některé postavy dělají nebo říkají něco, co to, že by měl tenhle film na ten první navazovat, zcela vyvrací (nechci psát výslovně, oč jde). Ale uznávám, že je poměrně dost matoucí skutečnost, že na konci prvního filmu Bannera opouštíme kdesi v Jižní Americe v "azylu", a na začátku tohohle se s ním na témže kontinentu v podobné situaci poprvé potkáváme.

  OdpovědětVymazat
 13. Case: Kdybych jako argument proti "navazování děje" měl brát, že úvodní flashback je jiný nebo detaily výzkumu jsou jiné, pak bych přece musel jako MNOHEM větši argument proti "navazování děje" brát fakt, že hlavní hrdinové vypadají úplně jinak...

  OdpovědětVymazat
 14. Aha. Já bych se naopak vzhledem hlavních hrdinů až tak nezabýval, je to zkrátka jen film a ne vždy se podaří domluvit pro pokračování stejné herce nebo režiséry (viz třeba Batman). To by mě trápilo nejmíň. Ale pokud si i navzdory skutečnostem, že v tomhle filmu Hulk vznikl za velmi odlišných okolností než v tom prvním (což evidentně sám připouštíš), že z minulosti hrdinů očividně zmizely některé postavy a události a že některé ze stávajích postav se chovají zcela v rozporu s dějem prvního filmu, stále myslíš, že tenhle film "poměrně precizně navazuje na děj Hulka Anga Leeho", pak k tomu asi nic dalšího říct nemůžu. Jen jsem zkrátka považoval za podstatné zmínit tu, že na sebe ty filmy prostě dějově nenavazují (pokud tedy "precizní navázání" nedefinujeme jako "oba jsou o vědci, který se, když ho něco naštve, mění v zelené monstrum").

  OdpovědětVymazat
 15. co jsem četl tak se film docela zuřivě editoval do poslední chvíle, viz trailer, z něhož tam chybí tak půlka scén :)

  a Norton si "napsal" sám jenom pár dialogů, co si trochu poupravil, plus pár menších scén (např. ty maily s tim vědcem)

  OdpovědětVymazat
 16. Neuvěřitelně strašný zvlášť na komiks. A to se mi líbí Ed Norton a přijde mi hot:-) Ale tohle nám dělat neměl, chlapec... :-(

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.