22.1.19

Recenze: Psí domov [A Dog's Way Home] - 50%

Hodný mladík Lucas zachrání někde v Denveru  malou fenku a vezmu si ji domů. Fenka dostane jméno Bella, vyrůstá, všechno je super, ale pak musí z domu kvůli lokálním vyhláškám. Je odvezena někam do nového Mexika, odkud uteče a vydá se po vlastních ťapkách na více než 500 km dlouhou cestu domů.


Psí domov je film, u kterém od začátku víte, co se bude dít, a z 99 procent se to stane. Kromě toho je to film s velmi jednoduchým, naprosto nekontroverzním dějem, zjevně zaměřený i na ty nejmenší diváky. Obsahuje pár náznaků trochu komplexnějších podzápletek, například pár gayů nebo umírajícího bezdomovce, ale žádná z nich není rozvedena ani trošičku překvapivě. Gayové nemají homosex a umírajícího bezdomovce Bella nesežere...


Film je docela slušně řemeslně natočen. Občas se mi líbila kamera nebo hudba (Mychael Danna). Přitom je film dost laciný, hrají v něm výhradně neznámí nebo už odkvetlí herci, a některá CGI zvířata nevypadají moc přesvědčivě.Psí domov je něco velmi podobného jako nedávné Psí poslání (podle knižní předlohy stejného autora). Údajně jde o knihu na motivy skutečných událostí, ale tenhle film rozhodně se skutečnými událostmi nemá nic společného. Je to nenáročná, nezávadná, z prstu vycucaná dojímací psí zábava. Někomu, kdo se o psy skutečně do hloubky zajímá (což já nejsem) může asi připadat i závadná / urážlivá. Jsem si skoro jistý, že na Psí poslání 2 nepůjdu...

14 komentářů:

 1. Jak hluboko je treba do psa zajimat, aby mi to pripadalo zavadne/urazlive?

  OdpovědětVymazat
 2. Snese mistni semiAI, kdyz to tu zvolna promenime v "pani Zachova fetisismus"? Popis tohohle filmu zni tak suse, ze se na ani na frontaly ptat nechci.

  OdpovědětVymazat
 3. Majitelé psů jsou významná cílová skupina, tedy alespoň v západním světě, a proto čas od času prostě musí vzniknout nějaký film pro ně. Co tam máme dál?

  OdpovědětVymazat
 4. Jak vypada to tve zajimani o psy do hloubky? Tusim, ale prijde mi to dost nechutne...

  OdpovědětVymazat
 5. Potkal sem fuku u tanciciho domu vceRa. Jak se jmenoval ten architekt od G A ten druhej?

  OdpovědětVymazat
 6. Cože, nikdo neměl potřebu? Tak ani já.

  OdpovědětVymazat
 7. Nejdu. Nejlepší pes je ten, kterému čouhají nožičky z rejže.

  OdpovědětVymazat
 8. tu snad chcípl pes...?

  OdpovědětVymazat
 9. Nebude clanek komentujici nominace na Ceske lvy? Cekala jsem neco ve Variety, ale nic nevyslo.

  OdpovědětVymazat
 10. Jaky odkvetly herci? Dyt tam je Masina z 8 mm :)

  OdpovědětVymazat
 11. Ja se rozhodnu podle toho, co rekne pan Zacha a jestli se to libilo i pani Zachove (ten film samozrejme, od pana Zachy uz se ji davno nic nelibi).

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.