4.4.18

Recenze: Gringo: Zelená pilule [Gringo] - 30%

Harold (David Oyelowo) je na mizině, opouští ho manželka. Jeho šéf Richard (Joel Edgerton) ho bere na nebezpečnou obchodní cestu do Mexika a pak ho chce propustit. Harolda napadne, že by mohl nafingovat vlastní únos a tak přijít k penězům. Současně jeho šéfa napadne, že by uneseného Harolda mohl nechat zabít a tím přijít k penězům (za životní pojistku), takže na něj pošle zabijáka (Sharlto Copley). Tedy, nejdřív ho tam pošle, aby zabil Haroldovy únosce... Současně několik jiných lidí napadne, že by mohli přijít k penězům tím, že podvedou některé jiné lidi. A všechno se to točí kolem kanabisových tablet, které Richard chce (legálně) vyrábět v Mexiku. A kolem zdejšího drogového barona, který je taky chce (ilegálně). A kolem Amandy Seyfriedové, která do Mexika náhodou jede, aby tam dělala něco úplně jiného, a náhodou se setká s Haroldem v hotelu. A kolem Charlize Theronové, která souloží s Richardem, a jede s ním taky do Mexika, aby... něco....


Tento film od Amazon Studios se snaží být "šílenou sprostou komedií" ve stylu Šéfů na zabití nebo Millerových na tripu. Ale selhává téměř ve všech ohledech.


Je v něm spousta postav, které na sebe navzájem dělají složité podrazy a shodou bizarních náhod se různě potkávají, protože scenáristé nedokázali vymyslet logický důvod těch setkání. Většina těch podrazů vůbec nedává smysl, neboť spousta svědků ví, že ve skutečnosti to bylo jinak, a podraz by neměl dlouhého trvání.

I když ve filmu hrají i relativně slavní a zkušení herci, nemají s čím pracovat a musejí se uchylovat k tomu, že hodně koulí očima a mluví "legračně domorodě africky" (Oyelowo). Dost to připomíná ty neblbější české komedie.Kromě toho byl film dost laciný a ty akční záběry, které vidíte v traileru, jsou víceméně jediné v celém filmu. Režisérem byl Nash Edgerton (Joelův bratr), který byl dosud znám především jako kaskadér a celovečerní režie mu opravdu nejde.

P.S: Spoluautorem scénáře je jistý Matthew Stone, ale není to tento Matthew Stone.

27 komentářů:

 1. Já na prgy nehraju, ty jsi to prokoučoval, blbe.

  OdpovědětVymazat
 2. Už někdy amazon nebo netflix natočili něco normálního nebo jen takovéto blitky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stranger things 1 i 2 byly super. Nedávno jsem viděl super film (nikoliv od Netflix či Amazon) - Brawl in cell block 99. Dělal to stejnej týpek, co natočil Bone Tomahawk. Film je docela Tarantinovský, ale syrovější a lehce gore. Za mě osobně 99%.

   Vymazat
  2. Stranger Things jsou s ohledem na další tvorbu Netflixu průměrné.

   Vymazat
 3. PŘESNĚ TY 2 OTÁZKY, KTERÉ FUKÁK V PRŮBĚHU POSLEDNÍCH DNÍ NEUSTÁLE (LEČ MARNĚ) MAŽE A CENZURUJE VČETNĚ VLÁKEN, DO KTERÝCH PSALI I JINÍ LIDÉ!

  OdpovědětVymazat
 4. 1) Kdy jsi naposledy pracoval na tvorbě filmu FUKAFUTOKYU a o jakou šlo konkrétně činnost?

  OdpovědětVymazat
 5. 2) Kolik času jsi v časovém období červenec 2017 az březen 2018 tvorbě filmu FUKAFUTOKYU cca věnoval?

  OdpovědětVymazat
 6. Odpovědi
  1. Leone, seber prachy, nasaď cockring a zdrhej, ten dokument z Japonska nikdy oči startovačů nespatří.

   Vymazat
 7. Na takovéhle blbiny Fuka chodí a animovaného Vincenta van Gogha vynechal.

  OdpovědětVymazat
 8. oyelewo tam nemluvi "legracne domorode africky" ale s normalnim nigerijskym prizvukem, kterej jako clovek co v nigerii stravil podstatnou cast detstvi a narodil se nigerijskym rodicum dobre umi. udelat z howarda nigerijskyho imigranta byl ostatne jeho vlastni napad, ktery vnuknul reziserovi, aby ta postava mela uveritelnejsi (naivnejsi) postoje k nekterym tem vecem ve filmu. za me to tam fungovalo, prave i proto ze ten prizvuk dobre umi a nijak ho neprehanel.

  jakoliv je Gringo nedokonaly, prirovnat tenhle film k nejblbejsim ceskejm komediim je mimo. srovnatelny se spindlem nebo libas jako buh to fakt neni. doporucuju se podivat treba na trailer na Dve nevesty a jedna svatba a pak padnout na kolena a omluvit se Edgertonovi a spol.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli Franta dorazí do Olomouce jak vyhrožoval tak se bude divit, jak se v té oblasti mluví legračně domorodě česky.

   Vymazat
  2. Nemyslím, že je "normální nigerijský přízvuk" nějak v rozporu s "legračně domorodě africky"...

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.