4.4.18

Recenze: Do větru - 50%

Hodný mladík je domluven s podezřelým mladíkem a jeho sestrou, že ho dopraví na řecký ostrov Lesbos, kde chce fotografovat uprchlíky. Lodí, která patří otci hodného mladíka (a podezřelý mladík se sestrou se o ni starají). A tak plují, a plují, občas si o něčem povídají, občas se pohádají a jednou je sex...


Český film Do větru se naštěstí vůbec nepodobá výrobkům jako Rafťáci nebo Snowboarďáci. Spíše má svým námětem ledacos společného s Prázdninami v Provence, ale naštěstí není tak nebetyčně debilní. Společného s nimi má to, že neobsahuje téměř žádný děj a chtěl by pouze zachytit jakousi těžko uchopitelnou atmosféru svobody, kombinované s pochybami rozmazlených mladých lidí o něčem. Není nikterak rozjuchaný, ale spíše zadumaný.


A má (přes mizivý rozpočet) bezpochyby slušnou atmosféru a slušné řemeslné parametry (především těkající a přesto neotravující střih stojí za chválu).Jeho problém je ale v tom, že se v něm opravdu téměř nic nestane. Je naznačeno, že podezřelý a jeho sestra spolu možná mají incest. Je naznačeno, že by v okolí mohli být nebezpeční piráti a / nebo migranti. Je naznačeno, že někdo možná má nějaké temné tajemství. Ale nic z toho. Film má kousek přes 70 minut a stejně je to příliš mnoho na obecné zamyšlení nad významem slova "svoboda" (něco takového myslím tvůrci tvrdili v presskitu).

Kdyby mělo Do větru 25 minut, tak bych jeho tvůrce pochválil za výborné atmosférické školní filmové cvičení. A kdyby se mě ptali, zda by film měli natáhnout na trojnásobnou délku a nasadit ho do normálních kin, rozhodně bych se jim to snažil rozmluvit...

29 komentářů:

 1. P R G A

  F U K A

  JE

  L H Á Ř

  A

  S R A B

  ! ! ! !

  OdpovědětVymazat
 2. Fukák své tvrzení z 1. března 2016:

  "Asi víte, že nemám nejmenší problém naprosto otevřeně a upřímně komunikovat i o poměrně osobních věcech. Natož o projektu FUKAFUTOKYU, na který mnozí z vás dali peníze."

  označil před pár dny za naprostou pravdu. A já mu na to říkám:

  Kdyby to byla pravda, Fuko, tak odpovíš na mé 2 jednoduché, slušné a věcné otázky. Je to prosté, odpovíš na ně a já je přestanu pokládat. Ale protože na ně neodpovídáš a naopak je mažeš, tak to, co ty označuješ za naprostou pravdu, je NAPROSTÁ LEŽ. A ty jsi LHÁŘ.

  OdpovědětVymazat
 3. Již LEGEN-počkejte si na to-DÁRNÍ 2 (slovy dvě) jednoduché, slušné a věcné otázky:

  Za prvé:
  Fuko, kdy naposledy jsi pracoval na tvorbě filmu FUKAFUTOKYU a o jakou šlo konkrétně činnost?

  Za druhé:
  Fuko, kolik času jsi v časovém období červenec 2017 az březen 2018 tvorbě filmu FUKAFUTOKYU přibližně věnoval?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tebe ten Glum musel v jeskyni řádně rozprcat. Ještě dnes si o tom vypráví nazgúlové.

   Vymazat
  2. To je reverzná psychológia. "Leon Bilbo" je v skutočnosti FF, ktorý takýmito prehnanými komentármi odrádza kohokoľvek od pripomínania tejto témy :-)

   Vymazat
  3. Hele Bilbo, neni ti to trapný? Franta řek, že ten film udělá a když chlap něco slíbí tak to splní. A neni třeba aby mu to ňákej sráč každý tři roky připomínal.

   Vymazat
  4. Rozprcal ho ne Glum, ale jeho nevlastní brácha Leon Dildo.

   Vymazat
  5. Ne, to bude nějaká chytrá přesmyčka. Oblíben Ol? Noob Bille? Neo-Blb? El Blbo?

   Vymazat
  6. Diskuter: Fuka a chlap? Neznam jina dve slova, ktera by jeste vic spolu nesouvisela.

   Vymazat
  7. Já jo. Leon a Bilbo.

   Vymazat
 4. "Je naznačeno, že podezřelý a jeho sestra spolu možná mají incest."

  Jj, to jsi prý sám naznačoval různým lidem na konci 80. let, že ty a tvoje sestra... Nevím, co je na tom pravdy, ale prý to je z několika zdrojů...

  OdpovědětVymazat
 5. Budou tyto "Větry" mít i speciální režisérskou hnědou verzi? Anebo tomu filmu křivdím a je to remake Cimrmanova Vichru z hor?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to remake, ale ten podtitul zní správně "Říkal si hurikán z Janovské zátoky".

   Vymazat
  2. Grime , mám tě rád, ale tvý větry jsou smrtící

   Vymazat
 6. A pro velký úspěch jsou zde znovu dvě (číselně 2) LEGEN-počkejte si na to-DÁRNÍ věcné, slušné a jednoduché otázky:

  Otázka č. 1:
  Fuku, kdy naposledy jsi pracoval na tvorbě filmu FUKAFUTOKYU a o jakou šlo konkrétně činnost?

  Otázka č. 2:
  Fuku, kolik času jsi v časovém období červenec 2017 az březen 2018 tvorbě filmu FUKAFUTOKYU zhruba věnoval?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bacha, abys neskončil s dildem v zadku, pak bys ani vánek nepustil

   Vymazat
 7. Jesli nepudete tak vam ji prgnu.

  OdpovědětVymazat
 8. Hele, kdyby Fuka diskutoval na blogu Fukafutokyu, tak sem ty 2 slusne, jedmoduche a vecne otazky nepisu. Jenze on tam diskutovat a odpovidat odmita. A kdyz nejde Mohamed k hore, musi jit hora k Mohamedovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jestli ty nejsi džihádista, to by hodně vysvětlovalo ..

   Vymazat
 9. Leon, môžem sa spýtať, ty si na Fukakutokyo prispel? Tipol by som si, že nie. A ak hej, stačí si vypýtať svoj príspevok a vybavené. Fuka myslím ponúkol okamžité vrátenie peňazí každému, kto si o ne požiada.
  +Je jasné, že Fuka na dokumente nepracuje a pekne dlho na neho asi ani nesiahol. Pochybujem, že bude niekedy hotový a neprekvapilo by ma, keby vyberanie peňazí už dávno neoľutoval. Nemá čas, nechce sa mu, peňazí má dosť z btc a možno mu aj docvaklo, že spraviť dobrý film naozaj nedokáže každý nadšenec. A nech by to dokončil akokoľvek, bude to po tak dlhej dobe zákonite sklamanie, ktoré mu budú ako filmovému recenzentovi obúchávať všetci žartovne o hlavu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak napůl s tebou souhlasím.

   Za 1) Myslím, že každý kdo nějakou částkou Fukovi přispěl, mu nepřispíval proto, aby do halíře stejnou částku dostal za pár let zpět. Ale proto, aby mohl shlédnout film.

   2) Že nemá čas nesouhlasím. Že se mu nechce souhlasím. Kdyby se mu chtělo, čas si bez problémů udělá.

   3) Obecně ale to, co píšeš ve druhém odstavci zní celkem rozumně. PROBLÉM JE, ŽE TO PÍŠEŠ TY A NE FUKA SÁM. Ten jen postuje náhodné záběry a jinak se vysmívá: "kdo chce čekat, třeba se dočká", "nemusím odpovídat na vaše otázky", "nemusím vysvětlovat, proč neodpovídám", "nic jsem neslíbil", "moje sliby platí jen do té chvíle, než jsou porušeny" a tak dále a tak dále.

   4) Navzdory tomu všemu Fuka dosud tvrdí, že film stále neodpískal a "hodlá, hodlá, hodlá" ho dokončit. Ovšem mít něco v úmyslu a něco dělat je dost rozdíl. Zvlášť ve světě Fukovy logiky.

   Když tedy Fuka "hodlá, hodlá, hodlá" film dokončit, zajímá, co pro to reálně dělá. A proto pokládám ony 2 jednoduché, slušné a věcné otázky, resp. se k jejich pokládání přidali už i jiní.

   Vymazat
 10. Franta asi vyjednává pro svůj film autorský práva ARMY OF LOVERS, to chvíli trvá no

  OdpovědětVymazat
 11. Bude Jenovéfa full frontal?!

  OdpovědětVymazat
 12. A není docela možné, že motivem toho filmičku bylo prostě jen přání několika umělců strávit příjemné léto u moře/na moři, ale aby jim to někdo zaplatil? (U Prázdnin v Provence jim to vyšlo)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je snad hlavní důvod, proč pracovat u filmu. Proč myslíš, že většina mladých Čechů točí gejporno.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.