23.4.18

Recenze: Kazišuci [Blockers] - 40%

Tři mladé kamarádky se dohodnou, že večer po maturitním plese budou mít svůj první sex (každá s někým jiným). Jejich rodiče se to náhodou dozví a ze všech sil se snaží dcery na plese / po plese najít a ochránit jejich panenství. A jednoho z otců hraje John Cena, slavný olympijský atlet.


Kazišuci jsou tradiční teen sex komedie inovovaná tím, že místo tradičních nadržených chlapců máme tři nadržená děvčata. A místo sexuálně objektivizovaných stereotypních děvčat ve vedlejších rolích máme sexuálně objektivizované stereotypní chlapce ve vedlejších rolích.


U tohoto podžánru je většinou hodnocení kvality hodně subjektivní. A subjektivně musím prohlásit, že zpočátku se mi Kazišuci docela líbili, ale postupem času nejenže to příjemné v nich nebylo rozvinuto, ale film naopak zcela ztratil nit vyprávění a zvrhl se v přehlídku náhodných nechutností (s proměnlivou mírou humoru), jako kdyby si tvůrci uvědomili "Ježišmarjá, už jsme za polovinou filmu, a pořád si ještě nikdo nestříkal pivo hadicí do anusu!"Herci jsou docela fajn (mladí i staří) a leckterá scéna má hezký komediální timing. Scenáristé ale nedokázali vymyslet nic, co by připomínalo nějaký příběh. Takže celý film vyděšení rodiče hledají své dcery, dějí se jim hrozné věci, a když je najdou, tak v zájmu happy endu najednou pochopí, že není dobré bránit jim v sexu - aniž by se nějak zásadně změnily výchozí předpoklady, na základě kterých udržovali rodiče názor, že by jejich dcery ještě sex mít neměly. Během většiny filmu se dcery i rodiče chovají víceméně náhodně a nekonzistentně, což je vysvětlováno tím, že rodiče jsou ve stresu a dcery opilé / zdrogované.

Kazišuci sice nejsou vyložený teror, ale nejsou zajímaví vůbec ničím, kromě toho mírně netradičního obsazení děvčat místo chlapců.

P.S: Český název Kazišuci je víceméně doslovný překlad původního názvu, protože na amerických plakátech je před "Blockers" je ještě silueta kohouta...

38 komentářů:

 1. Františku, proč jsi Leonovi na doplňující otázku neodpověděl a začal mu říkat lháři? Protože jsi retardovanej? PLZ respond

  OdpovědětVymazat
 2. Jak velká, prga je totiž malej ...

  OdpovědětVymazat
 3. Olympijský atlet opravdu ne... asi ztraceno v překladu?

  OdpovědětVymazat
 4. Cesky preklad vcelku ujde. Na Slovensku to uvadzaju pod nazvom "Blokoti"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trailer som dal len s velkym sebazaprenim.
   Celkom by ma zaujimalo co inak celkom pricetne vyzerajucich ludi privedie k ucasti na takomto mentalnom suterene. Napada mi len kopa penazi (co asi nebol tento pripad) alebo uspesne maskovanie pricetnosti a IQ na hranici debility (50~69).

   Vymazat
  2. No, holt nejste ta správná cílovka, co se dá dělat. Spíš se budete smíchy plácat do kolen u bravurních veseloher Woodyho Allena, nebo podobných.

   Vymazat
 5. A na Měsíc Jupitera půjdeš, Franto?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravděpodobně nikoliv, jelikož hlavní hrdina není kreslený ani robotický a nemá komický obličej jako Dwayne Johnson.

   Vymazat
 6. Blocking my cock? Or even my peacock? Shall I nock an arrow or rather use my glock? Knock knock! Don´t use capslock, you laughingstock! Don´t mock my flock or I´ll stuff a clock into yer buttock! I´ll knock you while lying in a hammock! Eat bedrock! If a jock stocks pollocks and haddocks in a dock, he rocks. A wedlock is a deadlock - but there´s no need to wear a frock, just socks.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Fuko, uz jsi nasel argumenty? Presne ty argumenty, ktere jsi nemel a misto nich me zasypaval urazkami a nepravdivym osocovanim? Co, ty LHARI?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neboj, omluvu od tebe necekam, ikdyz by byla sakra od veci. Vim, ze omluvit se, neni clovek jako ty schopen.

   Vymazat
  2. František Fuka 8. února 2018:
   "Bohužel (pro mě i pro vás), někteří z vás si zdejší diskusi představují jinak než já. Například se domnívají, že:

   ...

   Opakováním téhož dotazu a přidáním velkého množství vykřičníků se zvýší pravděpodobnost, že na něj odpovím

   Všechny tyto domněnky jsou mylné."

   Chachachá :))))) Prý "jsou mylné" :))))) CHACHACHÁ :)))))

   Vymazat
  3. Fuko, už jsi našel ty argumenty? Koukám, že si teď zvolil metodu zbabělé mlčení :))))

   Vymazat
  4. Leone, víš o tom, že samomluva je klinickým projevem snížené duševní příčetnosti?

   Vymazat
 9. Hulibrk, který má mělký krk,
  jako by ani nebyl.

  Honibrk, který má malou dlaň,
  jako by ani nebyl.

  Kazíšuk, který párů nezná, jen ví prd,
  jako by ani nebyl.  OdpovědětVymazat
 10. Franto meleš nesmysly s "víceméně doslovným překladem", kdyby se to jmenovalo Cockblockers tak prosím, ale oni se rozhodli to tak nepojmenovat, jen to možná jemně plakátem naznačili, kdežto český název jede naplno a vulgárně, jako kdyby se film v originále jmenoval pomalu Fuckbusters.

  OdpovědětVymazat
 11. Ja mam takovy silny pocit, ze prvni plakaty/trailery jsou s tim cockblockers ale pak to zmenili predpokladam aby nemeli trable s distribuci.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.