10.4.18

Recenze: Rampage: Ničitelé [Rampage] - 70%

Dwayne Johnson hraje ošetřovatele goril, jehož kamarád, gorilák George, má problém. Dotkl se záhadného meteoru, načež se stal agresivním a začal nepřirozeně růst. Samozřejmě je za tím zlá společnost a její ilegální experimenty s DNA, ale to Johnson zatím neví. Ale dozví se to, protože jeho postava je kromě ošetřovatele také ex-Navy SEAL, badass motherfucker a The Rock!


Asi nemá smysl tajit (je to ve všech trailerech i na plakátech), že kromě obrovského goriláka George je ve filmu také patnáctimetrový vlk kombinovaný s vakoveverkou a dikobrazem a třicetimetrová krokodýlice kombinovaná s... něčím divným. A všichni jsou kombinovaní také s DNA netopýra, takže slyší neslyšitelné vlny supervysílače v Chicagu (který je současně také supervyšílač a supervysírač) a vydají se tam, aby ho poničili. Ale nepočítají s tím, že Johnson ukradne vrtulník a protisérum atd. atd...


Ano, vím že ten krokodýl je samice, a dokonce vím, že se jmenuje Lizzie, i když to ve filmu nikdo neřekne. A jak to vím? Protože film Rampage vznikl podle stejnojmenné videohry, což je hrozně bizarní z několika důvodů.Videohra "Rampage" totiž vznikla už v 80. letech a rozhodně se nedá označit za nadčasovou nebo slavnou. Kromě toho videohra "Rampage" vypadá takhle a nemá prakticky nic společného s tímto filmem (hráči v ní ovládají tři příšery, lidé v ní vystupují jen jako potrava). Kdybych o té skutečnosti nevěděl předem a kdyby se film nejmenoval Rampage,  pravděpodobně by mě při jeho sledování vůbec nenapadlo, že má mít s tou videohrou něco společného.

Režisér Brad Peyton natočil s Johnsonem už filmy Cesta na tajuplný ostrov 2 a San Andreas, které se mi oba docela líbily a oba se nestyděly za svou totální debilitu. Rampage se (jak jste asi pochopili už z popisu děje) také nestydí za svou debilitu.

Kromě toho je Rampage překvapivě hardcore. Přestože má americkou přístupnost pouze "nevhodné do 13 let", je v něm dost celkem detailních smrtí, hodně krve i utrhané končetiny. Kromě toho jsou mnohé scény velmi příjemně cool. Při závěrečné bitvě dojde k pár scénám, které jsou lepší než poslední oficiální (americká) Godzilla. Když vlko-veverko-dikobraz likviduje v lese speciální jednotku, je to skoro jako z Vetřelců. Kamera je nápaditá (dokonce jsem místy ocenil i nějaké to 3D). Hudba Andrewa Lockingtona neustále hřímá mnohem energičtěji, než by si takovýto druh filmu "zasluhoval". Rock je samozřejmě stále kabrňák s obrovským charismatem (a zpocenými svaly), Jeffrey Dean Morgan mu zdařile sekunduje jako slizký tajný bůhvíco, a všichni ostatní jsou zbyteční (bohužel včetně hlavní ženské hrdinky).

Občas se píše, že nějaký film byl "zábavná blbost" a je to většinou myšleno jako omluva toho, že se ten film moc nepovedl, ale aspoň je zábavný. Film Rampage je od počátku koncipován jako "zábavná blbost" a ani v nejmenším se za to nestydí. Ale ani si z toho nedělá legraci. Kdyby film parodoval sám sebe, nebyl by tak zábavný.

Hlavní problém tohoto filmu spočívá ve skutečnosti, že občas není dostatečně zábavně blbý. V jeho prostřední třetině je zbytečně moc scén, kdy se vzpomíná na dávná traumata a vysvětluje, jak funguje kombinování opičí a netopýří DNA. A finále... Mno, měl jsem od prvního traileru takový sen, že na konci filmu do sebe Johnson vpíchne zmutovanou DNA, vyroste na 30 metrů a s Georgem po boku si to rozdají dva na dva jako v ringu za starých dobrých časů. A film k tomu naprosto logicky směřuje, objeví se v něm přesně ta chvíle, kdy by si Johnson měl píchnout tu super DNA...! Už jsem doufal, že... Ale ne. Žádné podobné super mega infantilně dementní vyvrcholení se nekoná. Škoda...

Pokud bych měl Rampage s jeho celkem unikátní atmosférou k něčemu přirovnat, tak asi k pět let starému G.I. Joeovi. Pro chlapečky ideální, u ostatních záleží na aktuálním duševním rozpoložení. A shodou okolností je to - asi - pokud si mohu vzpomenout - zatím vůbec nejlepší film natočený oficiálně podle videohry, což je jednak smutné (že za ta léta nic lepšího nevzniklo, nebo jsem to aspoň neviděl), a jednak ironické, vzhledem k tomu, že tento film s videohrou "Rampage" souvisí přibližně stejně, jako film Borg / McEnroe souvisí s videohrou "Pong".

P.S: Fakt si nemůžu vzpomenout, ale mám dojem, že jsem opravdu žádnému filmu podle videohry nedal nikdy přes 70 procent. Ale rád se nechám opravit.

96 komentářů:

 1. "Režisér Brad Peyton natočil s Johnsonem už filmy Cesta na tajuplný ostrov 2 a San Andreas, které se mi oba docela líbily a oba se nestyděly za svou totální debilitu. Rampage se (jak jste asi pochopili už z popisu děje) také nestydí za svou debilitu."

  A take vsichni davno vime, ze ani ty, Fuko, se nestydis za svou debilitu.

  OdpovědětVymazat
 2. Odpovědi
  1. To jsou takové vysílače, které vysílají jako šílené, hlavně zprávy o "vakoveverkách", což jsou zjevně vakuované veverky.

   Vymazat
  2. https://cs.wikipedia.org/wiki/Vakoveverka_létavá

   Vymazat
  3. Ha! Tak proč je dále v cla

   Vymazat
  4. Sakra! Předčasný výron! Ale nikdy nemazat! Tak znova:

   Ha! Tak proč je dále v článku uvedeno "vlko-veverko-dikobraz"? Aha!?

   Vymazat
  5. Jsi uz dospělej abys měl předčasný výrony...

   Vymazat
  6. To byl výtrus. Následek zmutované DNA části smrku ztepilého.

   Vymazat
 3. Vystupuje v Rampáž Rockova filmová dcera s hezky se rýsujícími prsy v těsném tričku stejně jako v San Andreas?

  OdpovědětVymazat
 4. "měl jsem od prvního traileru takový sen, že na konci filmu do sebe Johnson vpíchne zmutovanou DNA, vyroste na 30 metrů..."

  František Fuka (49 let)

  OdpovědětVymazat
 5. Kedze toto som este nevidel tak najlepsi film podla hry je Mortal Kombat.

  OdpovědětVymazat
 6. děvčata? nahá? mrtvá? .. aha, 13 let :-(

  OdpovědětVymazat
 7. ani si z toho nedela sam legraci vs "of course the wolf flies" v traileru?

  OdpovědětVymazat
 8. Kucky, kucky a hurá zase na to:

  1) Fuko, kdy naposledy jsi pracoval na tvorbě filmu FUKAFUTOKYU a o jakou šlo konkrétně činnost?

  2) Fuko, kolik času v časovém období červenec 2017 až březen 2018 jsi tvorbě filmu FUKAFUTOKYU zhruba věnoval?

  OdpovědětVymazat
 9. Je tam full frontal té obří vačice? Divím se, že se ještě žádný teplák nezeptal.

  OdpovědětVymazat
 10. V našem okruhu byla hra Rampage poměrně známá (whatever). Film se nestydí za svou debilitu a Franta, jak to vypadá, se za svou také už nestydí (všechny ty relativně dobře hodnocené braky). Příště upozorňuj na spoilery. Nejlepší filmová adaptace hry byla Super Mario Brothers. Mrdat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super Mario Bros byl strašný omyl, to už snad raději Resident Evil.

   Vymazat
 11. Fuko, své tvrzení z 1. března 2016:

  "Asi víte, že nemám nejmenší problém naprosto otevřeně a upřímně komunikovat i o poměrně osobních věcech. Natož o projektu FUKAFUTOKYU, na který mnozí z vás dali peníze."

  jsi nedávno potvrdil a označil za naprostou pravdu. A já ti na to říkám:

  Kdyby to byla pravda, tak odpovíš na mé 2 jednoduché, slušné a věcné otázky. Je to prosté, odpovíš na ně a já je přestanu pokládat. Ale protože na ně neodpovídáš a naopak je mažeš, tak to, co ty označuješ za naprostou pravdu, je NAPROSTÁ LEŽ. A ty jsi LHÁŘ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyzývám FF, aby si přestal hrát na demokrata a vzkřísil Viktora Čističe. Případně aby v tomto fóru naprogramoval virtuální lynch nebo virtuální popravčí četu, do které se tímto hlásím.

   Vymazat
  2. OK, Leone. Zde jsou mé odpovědi tvé dvě otázky:

   1: "Už si nepamatuju"

   2: "Už si nepamatuju"

   Nyní jsem tedy upřímně a pravdivě odpověděl na tvé dvě otázky, a teď uvidíme, jestli je přestaneš pokládat, nebo jestli JSI LHÁŘ a budeš s nimi otravovat dál.

   Vymazat
  3. K tvým, no nazývejme to tedy odpovědím (dále jen "odpovědím") uvedu zatím tyto poznámky (možná budou ještě další, možná už ne):

   - K "odpovědím" jsi byl DOKOPÁN.

   - 8. února 2018 jsi "Opakováním téhož dotazu a přidáním velkého množství vykřičníků se zvýší pravděpodobnost, že na něj odpovím" označil za mylnou domněnku. UŽ TEHDY ALE OPAKOVÁNÍ DOTAZU ZVYŠOVALO PRAVDĚPODOBNOST TVÉ ODPOVĚDI (jak jsem tehdy dokázal) A ZNOVU SE TO POTVRDILO ZASE TEĎ. JEN MACHRUJEŠ.

   - Je důvod se domnívat, že tvé nynější "odpovědi" jsou lživé a neupřímné a z nějakého důvodu se bojíš ("nemáš koule") odpovědět upřímně a pravdivě.

   Vymazat
  4. Z nějakého důvodu mi ty odpovědi připoměly existenci vyšetřovací komise poslanecké sněmovny a její bohulibou činnost. Ale to bude asi jen náhodná asociace.

   Vymazat
  5. Uz si nepamatuju je od franty hodne vychcana odpoved. Za to ze si nepamatuje ho nemuze nikdo popotahovat. Franto ty vychcana svine! Prestan se tvarit samolibe jak bakala a zacni sekat dobrotu!

   Vymazat
  6. To je účelovka, v krabici od startovače nebyly peníze, ale víno.

   Vymazat
  7. František Fuka: Opět, napsal bych ti to přímo na G+, ale protože jsi mě tam zabanoval, musím opět zde:

   Že zrovna ty říkáš Never say never! :))))) Prý slova "Opakováním téhož dotazu a přidáním velkého množství vykřičníků se zvýší pravděpodobnost, že na něj odpovím" jsou mylná domněnka :))) Chachá :)))

   Vymazat
  8. Františku Fuko!

   Nuže, v návaznosti na tvé "odpovědi" je čas na další dotaz. Pokud už si, dle svých slov, nepamatuješ, kdy naposledy jsi dělal na filmu FUKAFUTOKYU, tak stále platí, že si seš jistý, že by měl být film hotový do konce roku 2018?

   (Že jsi si jistý, že film bude do konce roku 2018 jsi tvrdil v diskuzi na blogu FUKAFUTOKYU, kde jsi byl k této odpovědi DOKOPÁN, ale to si jistě pamatuješ.)

   Vymazat
  9. Leon Bilbo: Sorry, LHÁŘŮM neodpovídám.

   Vymazat
  10. Resp. takto: v čem jsem údajně dle tvých slov lhal?

   Vymazat
  11. Fuko, já čekám na odpověď v čem jsem měl dle tvých slov lhát. Nebo opět jen tak planě plácáš?

   Vymazat
  12. Fuko, ty jsi LHÁŘ a já ti vyargumentoval proč. Nyní jsi mě označil za lháře ty. Ovšem to umí každé malé dítě, někoho označit za lháře. Ale vyargumentovat to, to už je jiná. Jsi toho schopen? Zdá se, že ne.

   Vymazat
  13. Sprostý LHÁŘ vždy jen LHÁŘEM zůstane a diskuse s ním nemá smysl.

   Vymazat
  14. Takže argumenty nemáš...

   Vymazat
  15. Aha, takže se jen vztekáš, že se někdo dotkl tvého ega? Jen nadáváš a osočuješ bez argumentů?

   Vymazat
  16. A to vše jen proto, že se k věcem nedovedeš postavit jako chlap?

   Vymazat
  17. Takže prosím o sdělení (argumenty!), v čem mám být lhář, ty LHÁŘI :-)

   PS: A přestaň urážet pana Jiřího Pomejeho :)

   Vymazat
  18. Špinavý prohnilý lump a LHÁŘ nemá právo používat slova jako "chlap", ty hnido.

   Vymazat
  19. Já jsem CHLAP a ty jsi LHÁŘ. A ještě pan Jiří Pomeje je taky CHLAP.

   Vymazat
  20. Hm, to savo, co mu dává Forbeska do haagendazsu, začíná mít na Frantu dost zvláštní účinky.

   Vymazat
  21. A nešlo by prostě prohnat těch 16 hodin videa nějakým inteligentním stříhacím software? Zas o tolik horší než snaha nefilmaře by to asi nebylo...

   Vymazat
  22. Co takhle do toho zaangažovat trošku Trošku? Slunce, seno a Fukafutokyu.

   Vymazat
  23. Nu, takze argumentu jsem se od tebe Fuko zadnych nedockal. Ale tak uz to byva, kdo nema argumenty, tak je aspon sprosty a snazi se druhe urazet.

   Vymazat
  24. Leone mas problem s chapanim psanyho textu? Film bude. Netrapi te, ze vic jsi prispel na deti z Aporveru?

   Vymazat
  25. Já Leonovi fandím! Je jasné, že DOKUMENT (proč pořád všichni píšete film?) nebude. Důležité ale je, aby defraudanti viseli za koule v průvanu po zbytek života jako piňaty! A aby každý, kdo půjde kolem, mohl uštědřit nějaký ten výchovný políček. Krást se nemá! Nezapomeneme!

   Vymazat
  26. Jestli jste opravdu chlapi, tak je ukažte!

   Vymazat
 12. Pokud meteor spadne na Zemi, tak je to meteorit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co teprve když dopadne meteo-r!

   Vymazat
  2. Nevim no. Minulej tejden padnul Meteor doslova na drzku a nic s tim neudelal ani rozhodci.

   Vymazat
 13. Pokud krápník roste ze dna jeskyně nahoru, tak je to stalagmit.

  OdpovědětVymazat
 14. Dovolím si i sem přidat pečlivou rešerši neznámého kolegy, jemuž za to patří velký dík. Je to věru zajímavé čtení! Plné smutku i smíchu. Zkrátka, tragikomické. Ale dost řečí a sem s tím!

  František Fuka, 18. května 2015:
  "Mám z Japonska přibližně šestnáct hodin videa a audia v asi 2400 souborech. Takže začíná ta pravá dřina / zábava."

  František Fuka, 27. července 2015:
  "Vzhledem k vašim množícím se dotazům jsem nucen prohlásit, že jsem nezemřel, na filmu pracuji a ne, nemám tušení, kdy bude hotov. (...) Chtěl bych, aby premiéra byla letos, ale NIC NESLIBUJI."

  František Fuka, 7. ledna 2016:
  "Ne, nezpronevěřil jsem vaše peníze, na filmu průběžně pracuji a ne, nevím, kdy bude hotový."

  František Fuka, 2. června 2016, StartCast:
  "Začal jsem jako různě s tím experimentovat, začalo jako vypadat, že by to šlo, a teď prostě jako průběžně teda na tom pracuju, přičemž došlo už jako několikrát k tomu, kdy jako velké části toho, co jsem měl hotového, jsem zjistil, že jako takhle se mi to nelíbí a že to udělám jinak, a důležitý je, že já na to v podstatě nespěchám."

  František Fuka, 19. října 2016:
  "Práce na filmu pokračují nezměněným tempem, a budou pokračovat, dokud zůstane aspoň jeden sponzor."

  František Fuka, 11. dubna 2017:
  "Před dvěma lety jsem si, pravda, nemyslel, že po dvou letech pořád ještě neproběhne premiéra. Je to jistý důvod ke znepokojení, a proto jsem přijal v nedávné době pár zásadních opatření, abych se FUKAFUTOKYU mohl více věnovat."

  František Fuka, 7. září 2017:
  "Nabídku vrácení peněz už jsem dávno učinil. Takže pokud chce někdo peníze zpátky, dostane je. Bonus je v tom, že pokud chce někdo dál čekat, třeba se dočká."

  František Fuka, 13. října 2017:
  "Jak už jsem psal výše, film hodlám dokončit. Hodlám, hodlám, hodlám."

  František Fuka, 11. dubna 2018:
  "Už si nepamatuju, [kdy jsem naposledy pracoval na tvorbě filmu FUKAFUTOKYU.]"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A můžu dostat peníze zpátky, i když jsem žádné neposlala?

   Vymazat
  2. Pohlová, vy si hlavně myjte vagínu!

   Vymazat
  3. Konečně jsme ve starých dobrých kolejích, nemyté vaginy!

   Vymazat
 15. Navrhuji uspořádat sraz tepláků a Fuxofta s Leonem tam pořádně vybělit. A bude pokoj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ten nápad se vzkříšením Viktora Čističe taky není marnej ..

   Vymazat
  2. Hele, Ajugo, jdi s těmi banovacími/nácíčkovskými/SPD manýry jinam. Pokud chceš něco mazat, tak jdi na fórum SPD a tam tě smažou okamžitě. Nám nech laskavě možnost si do defraudanta kopnout.

   Vymazat
  3. A proč to nezkombinovat? Nejprve pořádný teplácký kopance a na závěr jako zlatý hřeb večera Viktor!

   Vymazat
  4. Moc si nevyskakuj Corvus, měl jsi dodat kompletní recky na Beverly hills a dezertoval jsi v půlce, you coward.
   Jiný tady možná můžou machrovat, že vždycky udělali, co slíbili, ale na tvým místě bych se plížil kanálama.

   Vymazat
  5. Corvus aspoň něco dodal, ale i tak by si neměl vyskakovat, protože se na to vysral.

   Vymazat
  6. Kaju se... Nebo se kám? Kde je Grim, když ho člověk potřebuje? Aha!

   Vymazat
 16. Diky Franto, ze si takto verejne potvrdil ze na film uplne seres a vobec sa uz ani nenamahas s nim nieco robit a dokoncil tak rozklad svojej osobnosti v priamom prenose.
  Keby si na tom aspon nahrabal poriadne prachy, ale ty si zo seba urobil uplneho kokota za 250 tacov :D

  OdpovědětVymazat
 17. My z Osaka Fuku fandila. Když ty jednou krypl věřit a solit ty naletět a navždy krypl zůstala. Fukuchcanky na tvoje tvář dlouho právem zasychat.

  OdpovědětVymazat
 18. btw. co má Franta nejradši za filmy? Mortal Kombat a Hvězdná pěchota http://www.radio1.cz/djs/58-frantisek-fuka/... a pak tvrdí, že je tohle nejlepší film podle počítačové hry... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší je tohle:

   "Vzdělání: Gymnázium, asi dva roky ČVUT FEL"

   Tak já sem jednou byl v kanceláři prezidenta republiky.

   Vymazat
  2. Ono to zní jako skoro sem natočil film.

   Vymazat
  3. A preto sa kazdy picovinu musi pytat na Gej+

   Vymazat
 19. FUKO kdy konečně zrecenzuješ Asterixe a Obelixe: Mise Kleopatra??? A taky jsem se chtěl zeptat kdy pojedeš do toho Japonska. Dík tvůj fanda janousek

  OdpovědětVymazat
 20. Novy film Frantiska Fuky Souboj o Ivetu.

  V hlavnich roli:
  Frantisek Fuka jako Zdenek Macura
  Leon Bilbo jako Josef Rychtar

  Ta jejoch diskuze mi pripomina ty rvacky o Ivetu :D

  OdpovědětVymazat
 21. Tak už ani Miloš Forman se nedočká a ten se hodně těšil!

  OdpovědětVymazat
 22. Františku, proč jsi Leonovi na doplňující otázku neodpověděl a začal mu říkat lháři? Protože jsi retardovanej? PLZ respond

  OdpovědětVymazat
 23. já jsem tu hru taky hrál :D proto sem šel na ten film, a účel to splnilo viděl sem opici a další zvířata jak ničily města :D víc sem od toho nečekal a musím říct že to bylo fakt pěkně udělaný i když ocenil bych trochu víc lepších záběrů :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dojdi si na různý ty planety opic, to máš ještě lepší.
   Opic tam je hodně a ničí města a střílej samopalama a umí mluvit.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.