7.2.18

Recenze: Padesát odstínů svobody [Fifty Shades Freed] - 30%

Můžete si myslet, že nemám nic lepšího na práci a tak dělám zbytečnosti, ale došel jsem k názoru, že když už jsem viděl první dva díly této epické trilogie (první recenze, druhá recenze), vydržím i třetí a třeba se dočkám nějakého překvapení. Například toho, že film bude dobrý (haha!), nebo toho, že film bude konečně tak špatný, až bude zábavným (HAHAHAHA!).

Bohužel, překvapení se nekonalo.


Co se týče děje, má Padesát odstínů výhodu v tom, že se v něm neztratíte, neboť téměř žádný děj neexistuje. Ana a Christian se vzali, následuje podle očekávání svatební cesta, nový dům, nová kuchyň, nový anální kolík... a Ana má stále tu vzácnou schopnost znovu a znovu být překvapená a vlhká z toho, že Christian má peníze a tudíž může sobě i jí kupovat drahé věci.


Dramatická linka spočívá v tom, že se Anin bývalý zaměstnavatel (ten pošuk z dvojky) nadále snaží terorizovat lidi v Christianově okolí, což je v šokujícím odhalení vysvětleno tím (spoiler!), že v dětství byl sirotek u stejných pečovatelů jako Christian a nyní se mu mstí za to, že Christiana si vybrali bohatí rodiče, zatímco jeho ne! (konec spoileru) Jeho teror je ale rychle ukončen a tento dramatický zážitek přispěje k tomu, že Christian přestane Aně vyčítat, že přišla neplánovaně do jiného stavu. THE END.Je naznačeno, že Ana je v jakémsi konfliktu s Christianem, neboť ona chce nadále být soběstačná a pracovat, zatímco Christian by ji chtěl mít jen pro sebe. Ale je to skutečně jen mlhavě naznačeno a nevyřeší se to o nic víc než v prvním nebo druhém filmu.

Docela zajímavá je skutečnost, že ve filmu sice je několik scén sexu (při kterých vidíme Aniny bradavky a centimetr Christianova pubického ochlupení), ale je jich odhadem tak 5 minut celkem (tedy se při nich nestihnete sebeukojit ani kdybyste z nějakého šíleného důvodu chtěly/i) a nemají jakýkoliv vztah k ději filmu. Kdyby se všechen sex úplně vystřihl, postavy a zápletka by nebyly o nic méně pochopitelné / vykreslené.

Bohužel, bohužel, tato neuvěřitelně debilní story je natočena tvůrčím týmem, který má dostatečné řemeslné schopnosti, takže většina scén je patřičně nasvícena a nakamerována, soundtrack funguje, výprava je patřičně luxusně výpravná, a scén, jejichž debilitě se můžete upřímně zasmát, je pomálu.

Většinu filmu budete jen zoufale uvažovat o tom, jaká strašná kráva je hlavní hrdinka, a co hrozného by se jí mohlo stát, ale nestane...

28 komentářů:

 1. Pustit si po tom všem i třetí díl, to už musí být nějaká odrůda masochismu, ne? :-P

  OdpovědětVymazat
 2. já taky nechápu, proč FF chodí na kraviny, ale Nemilovaní, O těle a duši, Čtverec, Velká hra, S láskou Vincent, a další skvěle hodnocené filmy vynechá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. protože by to pak nebyla taková prča a to nechceme

   Vymazat
  2. ten Čtverec je zkosený?

   Vymazat
  3. Body and Soul nebo Molly's Game má asi nějakýho jinýho distributora než babovřesky, lego batman, jumanji nebo špindl. Nebo dělají projekce někde daleko od metra.

   Vymazat
 3. Franto, ty se nedokážeš sebeukojit během 5 minut?
  How sad...
  Nebo to dokážeš a jen podsouváš ostatním, že to za pět minut nestihnou?
  Who wants to beat around the bush for an hour...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsem už nejmladší, takže se nedokážu ukojit během 5 minut, které jsou rozkouskovány na ploše 105 minut...

   Vymazat
  2. No to máš pravdu, nejsi už mlaďoch králík který jen koukne a hned stříkne...

   Vymazat
  3. Notabene nikoliv na ploše 105 minut tmy fantazii prostor ponechávající, ale na ploše 105 minut všeničící debility.

   Vymazat
 4. Je tam zase ta veselá prdící scéna ve výtahu, co byla ve dvojce? Nebo už Christian vysadil ty prášky na erekci s obsahem sirovodíku?

  OdpovědětVymazat
 5. Františku,klobouk dolů,že jste to zmákl až do finiše. Věřím, že tyto tipy filmů jsou "náročnější" na to,je vydržet. Váš mužský pohled mě pobavil, děkuju
  Katynka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není mužský pohled, ale příčetný pohled. Typy nejsou tipy. Doporučuji spravit si češtinu, dívat se na kvalitnější filmy a číst kvalitnější knihy.

   Vymazat
  2. Proboha típněte ho než napáchá víc škody ...

   Vymazat
  3. Pro Grim Reaper - člověk se občas splete a zrovna toto slovo mi dělá problém. Nemusíte mě poučovat, co mám dělat,co číst a na co koukat. Čtu dost kvalitních knih a koukám na dost kvalitních pořadů. Ale občas je fajn si moc nelámat hlavu nad tím, co tím autor chtěl říct.
   Proto občas kouknu i na něco takového. Knihy jsem ale nečetla,to by byla škoda času.Film je rychlejší. A už Vám nic vysvětlovat nechci, protože chcete rýpat. A to mi přijde horší než braková zábava.

   Vymazat
  4. TIPoval bych, že šlo spíše o jakýsi TIP na osobní rozvoj formou doporučení, tedy poněkud jiný TYP sdělení než poučování. Jinak se domnívám, že tady nejde o TYP žánru, ale jeho úroveň. Tedy pokud mám náladu na tento TYP filmu tak to ještě neznamená, že to musí být debilita. I v případě pokleslého TYPu zábavy se může jednat o kvalitní dílo, raději bych vám například k žehlení doporučil TIP sledovat "Kopytem sem, kopytem tam" než "Babovřesky". Obojí má být TYPově komedie, ale nejedná se o stejný TYP zábavy. Tedy tento TYP žánru je v pořádku, toto zpracování nikoliv a nejde o TYP pohledu ženského nebo mužského.

   Vymazat
  5. Vtipné, trochu ironické, ale i tak děkuju.

   Vymazat
  6. Správně je ťýpněte...

   Vymazat
  7. Diktát pro Katku:

   Štěně Tip, pozoruje svého brášku Ťapa, líně típl cigaretu o knihu "Typologie osobnosti pro manažery", kterou mu půjčil typograf. Tip dostal tip, že Katka S. je dcerou nejmenované filmové kritičky. Zdála se být ten typ. Tip však špatně tipoval. Jak typické!

   Vymazat
  8. Typicky špatný tip: "Štěně Tip, pozorujíc ...". Nebo je to snad pan Štěně, křestním jménem Tip?

   Vymazat
  9. Tip je dostatečně maskulinní.

   Vymazat
  10. Grim Reaper:jsem netušila, jak Vás ten můj tip rozfajruje.Ale budiš Vám útěchou, že si to zapamatuju. A nejsem s paní Mirkou do rodiny, i když chápu, že to bylo jen rýpnutí.

   Vymazat
 6. Po přečtení této rezence navrhuji Františkovi nadále používat počítačově čistý jazyk a spoilery konzistentně označovat tagy: Vrah je zahradník
  Vobyčejnej člověk se v tom pak líp zvorajentuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, tak ono to XML tagy odstraňuje, takře původní vtip mého příspěvku zcela vymizel, zkusím to tedy znovu a hůře:
   < spoiler > Vrah je zahradník < / spoiler>

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 7. Jinak celou sérii považuji za sprostý podvod na divácích (či divačkách), očekávajících cokoliv "mimo normy".
  Přičemž beru na vědomí fakt, že se téměř jakákoliv veřejně prezentovaná blbost a ubohost dá zdůvodit slovy, že jejím cílem bylo vyvolat diskusi (a že tak také běžně děje)...

  OdpovědětVymazat
 8. "Můžete si myslet, že nemám nic lepšího na práci a tak dělám zbytečnosti ...."
  = je hezké, že to máme konečně oficiálně dovoleno

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.