27.2.18

Recenze: Winchester: Sídlo démonů [Winchester] - 30%

Tento horor vznikl prý "podle skutečných událostí". Na počátku 20. století se Sarah Winchesterová (Helen Mirrenová), bohatá vdova po výrobci stejnojmenných pušek, poněkud zbláznila a začala stavět megadům, který neustále nechala přestavovat, takže vypadal jako něco od M.C. Eschera. Ten dům dodnes stojí a jeho majitelé, kteří v něm pořádají akce (placené) tvrdí, že je strašidelný.

To je všechno, co má tento film společného se "skutečnými událostmi". Všechno další je kompletně vycucané z prstu.

Takže: Eric Price (Jason Clarke) je psychiatr, který je na mizině a závislý na opiu. Chlapík ze společnosti Winchester mu nabídne slušné peníze, aby na Sarah Winchesterovou napsal psychiatrický posudek, který by pomohl odstranit ji z vedení společnosti. Sarah se totiž domnívá, že v domě straší duchové lidí zastřelených winchesterovkami, kteří hledají klid a najdou ho pouze ve speciálně postavených pokojích. Takže ji samozřejmě všichni mají za blázna.


Film je tudíž o tom, že Eric chodí po domě, kde se ozývají strašidlelné zvuky (a občas na něj vybafne někdo se strašidelnými kruhy pod očima) a přemítá, jestli je zfetovaný, nebo zde opravdu straší. Samozřejmě má Eric také trauma z minulosti spočívající v tom, že jeho manželka byla zastřelena puškou Winchester. A samozřejmě... No vždyť víte.


Tento film je zhola zbytečný. Není strašidelný, není ničím nápaditý a není vtipný (tedy, posedlé kolečkové brusli jsem se zasmál, ale asi jsem se smát neměl). Bafání duchů je vyloženě otravné a filmu překvapivě chybí jakákoliv stylová atmosféra, kterou takový bizarní strašidelný dům potenciálně nabízí.

Vypadá to, že se částečně točilo ve skutečném domě Winchesterových - což si vyvozuji z toho, že dům měl na počátku 20. století 7 pater (a ve filmu se to výslovně zmiňuje), ale na všech záběrech ve filmu vidíme pouze čtyři patra (která má dům dnes)! K tomu bych pouze podotkl, že když už si filmaři vycucali z prstu duchařskou zápletku, tak si také mohli vycucat z prstu dům, který vypadá zajímavěji a/nebo strašidelněji než ten opravdový. Opravdu budete mít působivější zážitek, když si v nějakém Disneylandu zajdete do Haunted Mansion...No a kromě toho všeho, Jason Clarke je naprosto nevýrazný a Helen Mirrenová je ve filmu překvapivě málo, vzhledem k tomu, že má hlavní roli. Ale snad si aspoň za honorář postaví dalších pár strašidelných pokojů ve svém domě.

10 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Dobrý je to, sluší ti to tam. Užij si to. Za chvíli bude ze zákona všude prga Bureš.

   Vymazat
  2. Varle, Varle ... ty taky musíš vyzkoušet všechno.

   Vymazat
 2. A co "Věčně tvá nevěrná", Franto, recenze nebude? Nedopřeješ nám nejnovějšího Cieslara?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady se přání zásadně neplní..

   Vymazat
  2. Přání se plní pouze na Fukanebylvtokiu blogu: http://fukafutokyu.fuxoft.cz/

   Vymazat
 3. Helena Mirren je strašidlo sama o sobě.

  OdpovědětVymazat
 4. Jsi guma. Helen Mirren byla a stále je hezká ženská. Jako mladší byla vyloženě sexy. Každopádně je i ve svejch 100 letech zajímavější než...KAREL

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hromskej, ty neumíš používat tlačítko "odpovědět"? Kdo je teď guma, co? No? Ty gumo použitá!

   Vymazat
 5. Když srovnám českou Helenu a tuhle co mluví anglicky... není hezký co je český.
  Jo a sedmigrga.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.