27.2.18

Recenze: Noční hra [Game Night] - 50%

Max (Jason Bateman) a Annie (Rachel McAdamsová) jsou manželé a jsou velmi kompetitivní (navzájem i s ostatními). To znamená, že jednak milují společenské hry a jiné soutěže, a jednak jsou občas vystresovaní.

Maxův trochu záhadný a bohatý bratr Brooks (Kyle Chandler) pozve jednoho večera Maxe s Annie (a dva další páry) do svého luxusního domu, kde má proběhnout jakási "Murder mystery" rébusová LARP hra. Ta úspěšně začne, Brookse unesou po velmi realistické rvačce nějací dva gangsteři, a našich šest hrdinů se vydává luštit stopy a Brookse najít. Aniž by tušili, že Brooks byl shodou okolností unesen doopravdy a nejde o hru...Noční hra (což je hodně divná česká verze původního názvu Game Night) je naprosto praštěná komedie ve stylu Millerových na tripu nebo Šéfů na zabití. To znamená, že je sprostá, rychlá, ukecaná a úplně nepředvídatelná. Což mi bylo trochu líto, protože celý ten herní aspekt vlastně není nijak moc využit a film je opravdu hlavně o tom, že se jeho hrdinové v různých kombinacích dostávají do různých strašlivě absurdních situací, které vždycky nějak úplně absurdně a náhodně vyřeší.

Občas jsem se docela dobře bavil, ale dost často jsem se také docela slušně nudil a koukal na hodinky. Oproti lepším filmům tohoto žánru navíc Noční hra vypadá jaksi laciněji. Většina herců je málo známá, většina scén se odehrává v nepříliš zajímavých místnostech mezi pár lidmi, a i když to půl filmu vypadá, že se schyluje k nějakému hvězdnému cameu, nedojde k němu.

Takže, mohlo to být horší, ale i lepší, dalo se to přežít, ale obešel bych se bez toho. Nemastné, neslané, já vím...

19 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Všichni víme, že máš malý péro.

   Vymazat
  2. S tvojí prdelí bude každý péro malý :-D

   Vymazat
  3. Smajlíky používají jen buzny ...

   Vymazat
  4. Já měl 3x prgu po sobě, tudíž mám nigga-megapéro pouze já, holenku!

   Vymazat
  5. Corvus - já měl taky 3x po sobě prgu, takže nemachruj...

   Vymazat
 2. Proč přeložili Game Night jako Night Game by mě taky zajímalo...

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Kurňa, Fuku to sem tlačí, že nestačí ani prgy lítat..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to taky indikator neprace na na nefilme.

   Vymazat
  2. Toho jsem se bál, čim víc recenzí, tim menší šance, že to dodělá.

   Vymazat
 5. Tyto poslední čtyři recenzované nudné a průměrné filmy by se jistě daly natlačit do filmu jediného. Krasobruslařka s baletkou, ozbrojeny winchestrovkami, by hrály noční hru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ukazovaly si volavky! Tomu k dokonalosti chybi uz jen ta kuna s jazykem v portmonce.

   Vymazat
  2. A při boření čtvrté zdi by z POV pohledu mohly tisknout erektované penisy k obličejům! HIT!

   Vymazat
 6. Co se stane, když před vstupem do kina seberete Františkovi hodinky? O čem bude psát? Je pokukování po hodinkách jen "novinářské" klišé, pro pohladil jsem psa?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když nemá sebou babu, tak se šmajchluje s hodinkama, no...

   Vymazat
  2. Franta natočí hodinky tak, aby hodinová ručička směřovala ke slunci. Poté rozpůlí úhel mezi dvanáctkou na ciferníku a malou ručičkou. A právě v tomto bodě je východ z kina.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.