8.6.17

Recenze: Smrtihlav [HHhH / The Man with the Iron Heart] - 50%

Léto je tu, takže je čas na další film o atentátu na Heydricha. A Heydrich je tentokrát John Connor! A český parašutista souloží s Alenkou Za zrcadlem!!


Tentokrát se tvůrci pokusili natočit dva filmy v jednom - jeden o Heydrichovi (Jason Clarke z posledního Terminátora) a jeho manželce (Rosamund Pikeová), druhý o atentátnících a lidech kolem nich. Tyto dva filmy se téměř neprotnou. Nejdříve hodinu sledujeme první film, pak hodinu druhý film. Společných mají jen pár minut.


Ten první film (o Heydrichovi) je kupodivu zajímavější, protože máme dost času poznat jeho postavy. Neboť je jich málo. Druhá polovina (o atentátnících) je mnohem chaotičtější, neboť postav je hodně a obávám, že pro toho, kdo nezná dějiny, to všechno bude dost zmatené.A ten, kdo dějiny zná, se dočká nevzrušivé, nekontroverzní, standardně dramatické adaptace. A možná mu bude vadit, že ne všechno je historicky správně (já si všiml jen nějakých velmi divných českých nápisů jako z Google Translate, ale odborníci na dějiny si stěžovali více).

Je fajn, že se tento film pokusil zachytit historickou látku originálnějším způsobem, než nedávný Anthropoid, ale tvůrcům se to vymstilo. Museli by totiž mít mnohem vypilovanější scénář a lepšího režiséra, aby tenhle dvojfilm nějak nadprůměrně fungoval. Neměli.

P.S: Film se původně jmenoval HHhH, neboť šlo o adaptaci stejnojmenné knihy. Ovšem jde o adaptaci velmi volnou, protože předloha je "metakniha" o tom, jak někdo píše román o Heydrichovi. To se z filmu zcela vytratilo, stejně jako původ toho zdánlivě šíleného názvu ("Himmlers Hirn heißt Heydrich"). Proto byl film dodatečně přejmenován na "The Man with the Iron Heart", což sice dává větší smysl, ale je to shodou okolností také název jiné knihy o Heydrichovi, která je z žánru "alternativní historická fikce", Heydrich v ní atentát přežije a s tímto filmem nemá nic společného. Tož tak.

43 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Grime, ty jsi strašně dlouho nemytá a urejpaná vagína...

   Vymazat
  2. Taky se mi zdají dva filmy na jedno téma málo, kdy bude dlší díl?

   Vymazat
  3. Ne, to teda není! Vždyť tohle není ani recenze, je to pahýl! Chybí spousta informací, především o použitých zbraních v kostele. Jak už jsem řekl, v traileru to vypadá i na Big Fucking Gun. Nebo je to Bofors 40mm, já nevím.

   Vymazat
  4. Jestli má někdo v kalhotech bigfucking je mi fuk tuplem v kostele.

   Vymazat
  5. Další nudnej film o tý nudný válce. Měl to napsat jednou větou a slovo neboť, které se tam opakuje snad hned ve dvou větách za sebou, bych přenechal Jiráskovi.

   Vymazat
  6. Ale aspoň tvůrci zapracovali na tom názvu, příště se to bude jmenovat Smrtihlavman/The Avengers: Summer soldier

   Vymazat
 2. No tak tady asi musela nějak, někde,zasahovat ta Wonder Woman, ne?

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. Ne, ale cinyk ano. A Coorvus je co?

   Vymazat
  2. Aminux je přímo CŸNÏK! Co je Coorvus? To netuším. Myslím si dokonce, že je to tvůj výmysl a pokus o hanobení mého jména. Ohledně pojmu "Coorvus" i Ota mlčí...

   Vymazat
  3. Ale Corve, všichni vědí, že sis už před lety na matrice nechal po "c" změnit "u" na "o". Ono to samozřejmě ještě pár dalších let potrvá, než si lidi zvyknou. Nechal bych to být.

   Slavný holandský námořní kapitán Piet Coorvus de With (1606-1666), který statečně bojoval proti Španělům i Angličanům, který přiměl Vermeera, aby mu namaloval selfie, Huygensovi jednou ukradl dalekohled, často si žertovně dobíral Spinozu a nakonec se uchlastal v bordelu v Hellevoetsluis, proto samozřejmě nemá s tvým rodem nic společného.

   Vymazat
  4. A co na to Tchoř Heyerdahl?

   Vymazat
  5. Grime, přísahám, že s těmi výše uvedenými pány nemám nic společného! Ten dalekohled snad, ale bordel? Já, abstinent a bojovník za čisté ženské lůno, že bych měl prapředky takového formátu! Kanálama (pro Aminuxe - nikoliv analáma) bych chodil, kdyby můj rod hyzdila taková skvrna!

   Vymazat
  6. Skvrna se da vybelit, stejne jako vstup do zenskyho luna.

   Vymazat
  7. Nejen luna. "...pokus o hanobení mého jména" - Co(o)rvus je jméno? Já myslel, že je to vlastnost/jméno vlastnosti.

   Vymazat
  8. Grime už jsem si myslel, že o něm byl film, ale to byl de Ruyter.
   Na evropsku produkci dobré námořní bitvy, ale jinak nuda.

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Otázka je jaké zrcátko máte na mysli? Gynekologické? Dentální? Nebo snad máte na mysli "nastavování zrcadla"? Vyjadřujte se přesně. Nebo Grimovi praskne žilka na prdeli.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Údajné zrcátko by tam mělo být, protože je ve všech filmech o atentátu na Heydricha. I když bylo toho dne zamračeno.

   Vymazat
  4. Ostatně zrcátko nevadí. Horší by bylo, kdyby film nastavoval zrcadlo.

   Vymazat
  5. Horší by bylo, kdyby nastavoval něco úplně jiného, např. jisté nemyté věci.

   Vymazat
  6. Kurva Grime, ty ses fakt ale nemyta vagina. Ja se prece neptam, jestli by tam melo byt. Ja sem taky cetl ty skripta o tom jak to asi bylo a proc tam zrcatko velmi pravdepodovne nebylo. Ja se ptam jestli je tam v tomhle filmu. Vidis ten rozdil, jo?Takze s nejakym zatazeno na me vubec pri patku nechod, dej si opravu a tak vubec. Jo a neber to tak ze na tebe kricim. No offence. Diky

   Vymazat
  7. Ve vsech filmech zrcatko urcite ne, v tom kde delali atentat na kraji lesa na polni ceste neni zadne zrcatko potreba.

   Vymazat
 5. Film dělali kkti, takže je tam vše, na co si kkt vzpomene. Určitě tam máš i ty své zrcátko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takze je tam i zrava Blatotlacka z Traalu?

   Vymazat
  2. Dokonce i Bretschneider se tam mihne. "Lidičky, dyk je to tajnej"!

   Vymazat
  3. Kkti? Nebylo by lepší, kdyby jej dělali nemyté vaginy?

   Vymazat
 6. Nehodlám vidět nic jiného, než trailer. A v traileru mě především praštilo do očí, že parašutisté přistávají do zasněžených Alp a říkají "Hajdrič mast dáj".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brodili se namáhavě celé hodiny sněhem a tak oběma omrzly nohy. Naštěstí věděli, že v těchto končinách žije dovedný felčar, ranhojič a mastičkář jménem Hajdrić (pocházel ze Srbska). Toto byla první slova, která parašutisti řekli po vstupu do jeho skrovné chýše v nejmenovaných českých velehorách.

   Vymazat
  2. Hajdříč (než se stal ranhojičem, byl těžce pracujícím hajným) je za ta zlá slova vyhodil a parašutisté pokračovali dál, do nížin, do teplých krajin.

   Vymazat
  3. Hajdrič Mastdáj byl ve skutečnosti nizozemský přírodovědec s jugoslávskými kořeny. Jako první popsal takového brouka...

   Vymazat
  4. Možná lovil mastodonty. Mastdaj - mastodonta daj (k jídlu).

   Vymazat
  5. No, a to máme zatím za sebou verzi anglickou a verzi francouzkou. Čeho se asi dočkáme, až se tenhle atentát jednou rozhodne natočit holyvůd.

   Vymazat
  6. No bylo tedy lepší, že parašutisté seskočili na Heydricha.
   Co kdyby měli zabít jednoho z Hajdricu a zabili by omylem ranhojiče místo nizozemského přírodovědce?
   Zasáhla by potom Wonder Woman?!

   Vymazat
  7. Zasáhla, nejdřív by je všechny vojela a kdo byl nejlepší, tak dostal milost.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.