14.6.17

Recenze: Pobřežní hlídka [Baywatch] - 30%

Tato (dosti drahá) komedie od Paramountu se pokouší zkopírovat úspěch filmů 21 Jump Street (a 22 Jump Street), a to velmi exaktně:

1) Jako předlohu vezmeme starý televizní seriál, který byl v době svého vzniku myšlen víceméně vážně, ale dnes je víceméně směšný.

2) Postavy pojmenujeme stejně, ale film se odehrává v současnosti a postavy mají s originálním seriálem pramálo společného.

3) Ústřední zápletka je naprosto nedůležitá a nelogická (někdo někam pašuje drogy, zabíjí lidi a šíleným způsobem to maskuje), ale umožní nám natočit pár akčních scén.

4) Hlavně ale jde o to, že jsou všichni hrozně sprostí a dělají dadaistické humory.

5) Nějaké to cameo původních seriálových herců se taky hodí...


To všechno Paramount obšlehl velmi přesně, ale zapomněl na dvě drobnosti: Dobrého režiséra a dobrého scenáristu. On totiž, i když se takový film skládá se zdánlivě dementních, nesouvisejících scének, stejně v něm musí existovat něco jako trvalé směřování nějakým směrem, k něčemu. Jinak vznikne něco... Něco jako Pobřežní hlídka.

Začněme tím, že obsazení hlavních rolí je téměř perfektní. Dwayne Johnson i Zac Efron hrají nadpozemsky dokonalé samce, kteří jsou tak trochu dementní (každý trochu jiným způsobem). Oba rozhodně mají komediální talent (což koneckonců už předvedli v jiných filmech). Ale bohužel tentokrát nemají téměř žádnou příležitost ho předvést.

Vím, že se takové přirovnání používá často jako hyperbola, ale skutečně mi připadalo, jako kdyby většina humoru byla improvizovaná. Jako kdyby se herci sešli na place a režisér řekl třeba: "OK, teď jste v pitevně, máte prozkoumat tuhle mrtvolu. Dělejte pět minut humor." A Rock s Efronem pět minut žertují o tom, že mrtvola má penis... Není to úplně k nepřežití, protože Rock i Efron mají komediální talent. Ale vtipné je to velmi málo.

Kromě toho jsou mezi hlavními hrdiny ještě jeden nerd (ten je vtipný velmi málo) a tři hezké ženy (ty nejsou vtipné vůbec).Naprostá tragédie nastane někdy po polovině filmu, kdy se Mitch Buchannon (Johnson) zraní a je na dlouhou dobu zcela vyřazen z děje. Tím se už tak ne-moc-dobře-fungující film naprosto zadrhne a pokusy o humor se stanou megatrapnými.

Navíc je ve filmu spousta scén, ve kterých humor vůbec není a nesnaží se tam být. Jsou to víceméně standardní akční / honičkové / kriminální scény a dokonce nějaké vážné (neironické) kecy o "dobře fungujícím týmu" a "rodině". Ty nemají v podobném typu filmu vůbec co dělat a je jich nejméně čtvrtina stopáže.

A to cameo starých herců? Ve 21 Jump Street bylo překvapivé a mělo vtipnou pointu. V Pobřežní hlídce o něm víte od úvodních titulků a je zhola zbytečné a bez pointy.

35 komentářů:

 1. To mi přijde nedostatečně zvrácený, trailer je na úrovni žralokotornáda.

  OdpovědětVymazat
 2. zhola zbytečné a bez pointy

  Díky, to si zapamatuju. Myslim že se mi to bude hodit při hodnocení fukafutokyu.

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě by se mohlo hodit - humor vůbec není a nesnaží se tam být...

  OdpovědětVymazat
 4. Rock "humory" umí :-)
  http://titulkomet.cz/snl-nejsilnejsi-povzbuzujici-lek-pro-muze/

  OdpovědětVymazat
 5. David Hasselhoff "huomory" umí ještě víc moc nejvíc na úplně celým světě, stačí mu dát láhev do ruky a pustit ho do letadla. A koukám je v obsazení, takže takový cameo musí být záruka kvality. To není možný aby to nebylo perfektní....

  OdpovědětVymazat
 6. ta zimna ciapka je super doplnok k plavkam.

  OdpovědětVymazat
 7. Já myslím, že po Synovi pláže už se mělo nechat tohle téma u ledu.

  OdpovědětVymazat
 8. Nejhorší zločin na tomhle filmu je to že Alexandra Daddario má jednodílné plavky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kolikadílné by měly být?

   Vymazat
  2. Právě mě napadla strašlivá věc. Jak by asi vypadal Bejvoč - Halal version? Burkini v práci, burky po práci?

   Vymazat
  3. Alexandra Daddario hlídá žraloky aby nepokousali turisty do ruky.

   Vymazat
  4. Hlavně by si ji měla hlídat, předpokládám, že ji má mytou. Burky by byly různobarevné. Proč ne?

   Vymazat
  5. Jednodílné plavky jsou stejný zločin jako rozdíl mezi burkou a hidžábem

   Vymazat
  6. Ale prej ji je nekdo pocakal opalovacim kremem.

   Vymazat
 9. Ale lidi na to stejně polezou jak mourovatý už jen kvůli názvu a obsazení.

  OdpovědětVymazat
 10. S01E05. Listopad, 30°C. V Beverly začíná být sakra horko! Brenda pojala podezření, že se jí učitel matematiky (Mat Brody) snaží dostat do kalhotek. Zatímco Bren sní o romantickém páření na krbové předložce, Mat puzen úplně jinými představami, svěří své dva nevychované parchanty slečně Walshové na hlídání. Když se do profesorovy skromné vilky pozvou Kelly s Donnou, problémy nejsou daleko. Pan profesor Brody by vše nonšalantně přešel s klidnou hlavou, ale manželka ztropí scénu a je po nadějném románku učitel vs 16 letá školačka. Brandon obdrží telefonát od Sheryl. Pokud neznáte Sheryl, tak Brandon s ní celý rok chodil v Minneapolis v Minnesotě. Sheryl stráví s Brandonem noc plnou vlhkých polibků (i jiných míst), o čemž ví celý přilehlý blok (až na Brendu) a tak jedno panictví zase vzalo za své. Později se ukáže, že pouze to Brandonovo, protože Sheryl se ve vidlácké Minnesotě spustila s nějakým místním redneckem, zatímco Brandon se v Beverly Hills věnoval basketbalu, studiu a večerní vydatné masturbaci nad fotografiemi Cher. Bývalá Brandonova láska zahoří touhou k Dylanovi, který jí vozí v Porschi po cool klubech, případně jí drží vlasy při zvracení. Brandon stihne Dylanovi rozbít hubu, načež vyjde najevo, že Sheryl utekla z domova, protože její otčím je hulvát a s matkou nevychází. Uražená odjíždí z Beverly Hills, ale ve dveřích prohlásí, že Brandon je úžasný milenec a že sice panna už dávno není, ale cítila se jakoby to bylo poprvé. Matka Walshová je celou epizodu za puritánského kazišuka a nutí papá Walshe, aby synovi vysvětlil jak se navléká kondom na penis (což už si vysvětlili v Brandonových desíti letech). Mihnul se také David, ale po slovech "to jednou na hudebním táboře" ho Brandon přestal nasraně vnímat. Andrea Cakrmenová ztropila povyk a dožadovala se odpovědi kde bude Sheryl u Walshových spát. Donna předvedla epický model - džíny s kšandami, rudý top a na hlavě černý klobouk, ale je to již pátá epizoda, ve které neřekla ani slovo (wtf?). Uklízečka mexického původu stále nezvěstná... Zítra epizoda S01E06.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celkově slabší epizoda, žádný full frontal, ani nedopnutý knoflík. Brenda asi 3x vylezla pouze ve velké košili jen v kalhotkách - ty nebyly vidět. V první epizodě lze vychytat asi vteřinu, kdy je vidět, že má kalhotky puntíkaté.

   Vymazat
  2. Působivé, ale pokud máš ambice vyrovnat se Jiráskovi, musíš se ještě trochu víc snažit.

   Vymazat
  3. To vypadá na Magnesii Literu, doufám že FF to před dokončením seriálu nestihne.
   Corvusi, můžu ti to ukrást? Samozřejmě tě uvedu jako autora :)

   Vymazat
  4. Ajuga: Jirásek byl jiný kalibr. Ten kdyby sledoval Beverly, tak potuní Psohlavce a práva odkoupí nova.

   Vymazat
  5. Unknown: bez problémů. Kdybys chtěl vykopírovat předchozí epizody, stačí se zmínit.

   Vymazat
  6. Jirásek byl v nevýhodě bez TV a taky neměl v tý době dostatečně rozvinutou slovní zásobu aby dokázal konkurovat.

   Vymazat
 11. Hlásím, že u moře to je samá Němka hore bez. Není to úplně pěkný pohled.
  Sliční Bej Vočaři nikde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdy vy se nám ukážete, Anno?

   Vymazat
  2. I některý "ušáky" vypadají bezva, bych to neodsuzoval hned.

   Vymazat
  3. "Věšáky" jsou taky super, můžeš si na ně lecos pověsit ;-)

   Vymazat
  4. Jsem v Ostrave a tady by to nahore bez klidne sneslo, sice je tu neco tu a tam vytuneny silikonem, ale proc ne.Pro dobro lidstva.

   Vymazat
  5. Na tuningu nic špatného neni, jen nic se nesmí přehánět.

   Vymazat
 12. Když tohle jsou i archivní ročníky... Člověk si tam pečlivě pěstuje selektivní slepotu.
  A vůbec, pryč s pobřežní hlídkou, v Praze je vcelku k ničemu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale na Vysočině se může ve člunu překlopit i el padrino a co potom, no co?

   Vymazat
  2. Ale pohřební hlídka by se mohla hodit.

   Vymazat
 13. Nevim, proč nenajali tuhle, ta už má plovaky implantovaný:
  https://www.instagram.com/allegracoleworld/

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.