19.6.17

Recenze: Holky na tahu [Rough Night] - 50%

Scarlett Johanssonová a se vydává se čtyřmi nejlepšími kamarádkami do Miami, aby si zde užila rozlučku se svobodou. Situace se zkomplikuje ve chvíli, kdy nejtlustší kamarádka omylem zabije striptéra a je potřeba uklidit tělo. Kromě toho si Scarlettin snoubenec myslí, že se svatba zrušila, a jede za ní. Kromě toho, ve vedlejší vile žije párek staších nymfomanů a chtěl by s děvčaty souložit. A kromě toho...


Holky na tahu mají poměrně specifické cílové obecenstvo. Je to film pro ženy, kterým je třeba už přes 30, mají nějakou tu kariéru, případně rodinu, ale těší se, až se spolu sejdou, ožerou, zdrogují, poblijou a zaplatí si striptéra, což všechno komentují těmi nejsprostšími dialogy o drogách, penisech, vagínách, menstruaci, a tak dále, jak už to holky dělávají. Neříkám, že takové ženy neexistují, jen se obávám, že jich u nás je značně menší procento, než v USA.


Všechno tohle se dá víceméně vytušit z trailerů, takže divák aspoň ví, na co jde. Ale pokud náhodou čeká nějaké příjemné překvapení, nedočká se ho. Děj je opravdu strašlivě chatrný (jde sice mimo jiné o zabití a uklízení mrtvoly, ale je to jen jedna z několika nedotažených podzápletek) a vtipné dialogy téměř neexistují.

Netvrdím, že film není vtipný. Je v něm dost zábavných hlášek, ale skoro vždy to jsou jednotlivé hlášky, které pravděpodobně vznikly v rámci improvizace. Nedočkáme se žádného nápaditého dialogu, ve kterém by humor nějakým způsobem gradoval, nebo dokonce někam směřoval. Většina těch ženských jsou dobré komičky, ale většinou mezi sebou nemají chemii. Některé společné scény jsou dokonce tak podivně sestříhané, jako kdyby při jejich natáčení nebyla všechny děvčata společně v jedné místnosti, a Scarlett je ve filmu podezřele málo, vzhledem k tomu, že je uváděna na prvním místě titulků.A jak už je pro dnešní Hollywood typické, dočkáme se detailních záběrů na nejtvrdší drogy, krev i smrt, je v něm i sex, ale nikdy neuvidíme dámskou bradavku, natož pohlavních orgány...

To nejlepší, co můžu o tomhle filmu napsat, je, že divák dostane to, co je mu slibováno, a že by většina těch hereček mohla někdy hrát v nějaké opravdu super komedii. Ale nějak mi to ke spokojenosti nestačí.

Asi to bude i tím, že už nejsem třicetileté děvče.

50 komentářů:

 1. Tento film neobsahuje bradavku ani humor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A FFfTokyju bude obsahovat bradavky, pohlavní orgány a humor?

   Vymazat
  2. FFfTokyju nebude obsahovat nic. Leda že bychom mluvili o takto nadepsané složce, která se již brzy objeví u soudu. Ta bude obsahovat příběh o jednom českém obchodníkovi z orgány, z něhož se tímto způsobem stal bitcoinový miliardář a myslel si, že si může jen tak pro pobavení vyjebat (_SlavekSobotka) s polovinou národa...

   Vymazat
 2. "Neříkám, že takové ženy neexistují, jen se obávám, že jich u nás je značně menší procento, než v USA." JO?

  A na co se teda tesi ceske zeny po tricitce a o cem si spolu povidaji ony?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Světe div se, znám jich docela dost, co nechlastaj, nefetujou, nejsou sprostý, ani si neobjednávaj striptéry. Ale nic proti té druhé skupině, ta je taky fajn...někdy.

   Vymazat
  2. Vojtech - nejvic fajn jsou, kdyz ti za tanga strcej Uherak?

   Vymazat
  3. O čem si spolu povídají české ženy po třicítce? Sakra neklaďte Frantovi tak těžký otázky, mějte trochu ohled.

   Vymazat
  4. http://www.youtube.com/watch?v=tIrOGH3MUw0

   Vymazat
  5. FF samozřejmě neví o čem si povídají ženy po třicítce, protože chodí zásadně s dvacitkama. Jak ji táhne na třicet, tak ji pošle k šípku.

   Vymazat
  6. To těžko, dvacítky milujou Wonder Women a každýho, kdo jí nedá 100%, vyzvou ať si zaleze zpátky do rakve a zabouchne za sebou víko.

   Vymazat
  7. Znám taky pár lidí, co nechlastaj, nefetujou, nejsou sprostý, ani neobjednávají striptéry... prostě je s nima příšerná nuda.

   Vymazat
 3. Nejpřekvapivější je konstatování, že bhán Fuku není cílovka. Hrůzný obraz věcí příštích.

  Jinak zabizí zdárně konkuruje confefe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud jsem udělal překlep v překlepu, tak v rámci zlepšení archivovaného webu na to neváhejte upozornit.

   Vymazat
  2. Kedze sa mu to pacilo viac nez Wonder Woman tak do cielovky rozhodne spada.

   Vymazat
 4. Ožerou, zdrogují, poblijou, zaplatí striptéra, nejsprostěji mluví o drogách, penisech, vagínách, menstruaci... neděje se tohle dneska už na základním stupni?

  OdpovědětVymazat
 5. Proč tam má kurvadoprdele Johanssonová účes jak Hillary Clinton? Chce tím naznačit nějakou politickou myšlenku, nebo to má bejt prostě jenom ostentativně asexuálně hnusný?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asexuální neznamená nepřitažlivý, ale bez zájmu. Nic společného se vzhledem.

   Vymazat
  2. Hele Bulvo, když už tak Ristotelesi.

   Vymazat
 6. "párek staších nymfomanů" - AFAIK slovo "nymfoman" v mužském tvaru neexistuje (+ staRších).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravdu díš, Čundáku, mužské hypersexuální ouchylce se říká satyriáza.

   Vymazat
  2. Jak vidíš, tak existuje ;-)

   Vymazat
  3. Tvoje stara je nymfoman!A tebe to pekne sere, koukam :-D

   Vymazat
 7. Franto, bude recenze na Zpovědnici Jirky Mádla? Vypadá to na fajnou sračku. Jestli místo toho pudeš na Transformery, tak si zmrd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady se přání zásadně neplní, ani těm co solej.

   Vymazat
 8. Jinak na procenta tady moc nehleďte, Fuku má divnej vkus. Pařbě ve Vegas dal 20,přitom to taková trága není. Na 50 dosáhne s přehledem.

  OdpovědětVymazat
 9. Kdo ma ruce v kapse, ten si drbe vrabce, kdo ma ruce v bunde, ten je na tom podobne.

  OdpovědětVymazat
 10. Stále musím myslet na naše dva parašutisty, kteří se namáhavě brodí sněhem k chajdě v Nejmenovaných velehorách někde mezi Prahou a Plzní, kde bydlí chorvatský ranhojič Prvoš "Mastdaj" Hajdrić. Vedlejším efektem filadelfského experimentu byli tito dva náhle přeneseni do Miami, zatímco odtamtud k chatě byla teleportována pětice víceméně mladých, spoře oděných a velice překvapených dam. Co by se v takovém případě stalo a jak by se zachoval Hajdrić (a jeho mírně retardovaný romský famulus a faktotum Julius Kan)?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Filadelfský experiment - to je nějaká nová chuťovka od Ladi Hrušky?

   Vymazat
  2. Pokud na tom torpédoborci dělal kuchaře, pak asi ano.

   Vymazat
 11. S01E06. Brandon dostal trojku z dějepisu! Tedy "céčko" z americké historie, což je pro přistěhovalecký klan Walshů (původem z nějaké prdele v Irsku) něco naprosto nepředstavitelného. A tak zatímco Brandon upadl do skepse hraničící s misantropií (poštěkal se se skoro-pannou Andreou), Steve Sanders místo šprtání samolibě korzuje v županu kolem bazénu zvící velikosti středně velkého nákupního centra. Co jej vede k chytání pověstných lelků a do nebe volající prostakrinaci? Odcizené testy, pardon, písemky (což je prý ve West beverly High kurva velkej rozdíl), a tak zná konkrétní otázky. Je vidět, že Walshovi jsou původem z jiného kontinentu, protože Brandon, kdysi nadějný student, se lopotí s otázkou "co vláda udělala s americkými indiány"... Andrea přistihne svou lásku při opisování a z Brandona se stává veřejný nepřítel číslo jedna, ale taktéž reformátor vzdělávacích principů (ve zkratce: nebaví ho učit se letopočty). Ovšem je to Walsh a tak mu hryzající svědomí nedovolí opisovat při velké písemce, která se nakonec (twist!) stejně nekoná, protože dějepisář (celou třídou a především pak Donnou zesměšňován kvůli svému nemožnému outfitu) si vezme Brandonovi připomínky k srdci a místo písemky nařizuje roztrhání testu (!!!) a sepsání vlastní úvahy (čímž se drtivá většina třídy - včetně Steva - dostává do neřešitelné situace). Standardní porci středoškolských problémů náctiletých pubescentů, disponujících kabriolety a zlatými úvěrovými kartami, povznesl tentokrát pouze morální statut Andrey Zuckermanové (bohužel jí ani tentokrát pohled na obnažený penis nebyl dopřán). Brenda s Kelly celou epizodu měnily kalhotky, vzdychajíc nad panem Dokonalým (čti Dylanem). McKay totiž letí na blondýnky a Bren to snáší natolik těžce, že se rozhodla buď: a) pohádat se s matkou a přestat chodit do školy úplně, b) pojádat se s matkou a ztrestat 10 litrový kýbl zmrzliny c) pohádat se s matkou a odbarvit se na blond. C je dobře. Výsledek však dobrý nebyl a tak je všem pro smích. Vše spravil až nemožný klobouk a galantní penetrátor Dylan McKay, který vlastně zase tolik na ty blondýnky není. Uklízečka mexického původu stále nezvěstná... Zítra epizoda S01E07.

  OdpovědětVymazat
 12. S01E07. Přehlídka matek a dcer z Beverly Hills. Jaký to krásný den! Den, kdy mohou všechny matky zazářit po boku svých krásnějších, mladších, pružnějších a sexuchtivějších dcer na osmém ročníky módní přehlídky. Ovšem první mráčky na věčně azurovém nebi nad Beverly se již stahují. Mají podobu načechraných kokainových stratocumulů. Kellyina matka pravděpodobně redigovala Heroinové deníky Nikki Sixxe nebo trénovala flašku u Osbourna za poslechu songu Snowblind. A tak zatímco Brenda by byla ochotná nepokrokovou máti Cindy Walshovou mrknutím oka vyměnit, ze sebevědomé Kelly se stává psychická troska starající se o matku alkoholičku a příležitostnou narkomanku. Problém je především ale ve skutečnosti, že Jackie Taylorová celé fashion taškařici předsedá, což si náležitě užije - náležitě sjetá. Brenda se Cindy už méně. Za to Brandon s papá Walshem mohou na dcerách/matkách oči nechat. David Silver (šmírující s kamerou v dámských šatnách) pravděpodobně skrývá pokus o erekci v momentě, kdy svůj model předvádějí Donna a Nancy Martinovi (plavky - nic moc). David měl vůbec éntrée - první pusa od Kelly v jejím vlastním domě! Pravděpodobně zapříčiněna spíše psychickým rozpoložením Kellyiným než-li sexuálním puzením. Kelly utekla z domu k Walshům... ale jen na večeři, čímž se celý vzdor jaksi... rozplynul. Nebo také ne, protože den na to už míří Jackie Taylorová na další metadonovou party do léčebny pro beverlyhillské zazobané trosky. Jimm Walsh si pořídil parádní klávesy casio a s Brandonem se snaží najít rytmus pro cha-chu, ačkoliv přesně tento rytmus se z Casia ozývá... Andrea Zuckermanová je highlitem dnešní epizody a ve večerních šatech (a bez brýlí) se stává mou kulervoucí jedničkou celého seriálu (promiň Bren). Uklízečka mexického původu i nadále zůstává nezvěstná...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja si nemyslim, ze dcery jsou sexuchtivejsi nez matky.A nezapominejme na šroubky...

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Coorvusi, jsi borec. Začínám tě mít rád.

   Vymazat
  4. Aminux: Tak teď nevím zda-li mám být rád nebo raději ne? :) Zůstávám mírně obezřetný a hlídám si koncovku...

   Vymazat
  5. Hele Corvusi, archivuješ to pohromadě na CSFD?

   Vymazat
  6. Rýžový nákyp: To ne, na ČSFD je to samý odborník na filmovou branži a já si nejsem jist, že by bych byl místní komunitou řádně doceněn. To není jako zde, kde není o hřejivé slůvko nouze.

   Vymazat
  7. Na CSFD to sice je samy odbornik, ale cas od casu se najde i nekdo s celkem normalnim (cti nudnym) profilem a zajimavymi, misty i vtipnymi komentari. Tyhle summaries by tam asi nikdo moc neocenil, ale asi by tam i tak nemely chybet.

   Vymazat
  8. Corvusi, bude recenzentský blogísek?

   Vymazat
 13. Studiová politika zničila další film: http://www.telegraph.co.uk/films/0/han-solo-star-wars-spin-off-directors-fired-could-replace/

  OdpovědětVymazat
 14. Něco bych napsal, ale nebudu dnes tadyplýtvat talentem, protože mi z jednoho nakladatelství napsali, že se jim líbí jedna moje povídka a že mi ji nejspíš i vydají... asi z toho budu mít totální hovno, ale můžu si začít říkat spisovatel.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.