26.6.17

Recenze: Já, padouch 3 [Despicable Me 3] - 70%

Tentokrát je všechno úplně jiné, protože... Gru má bratra! A jmenuje se Dru. A má vlasy!!!

Haha, kecám. Není to jiné, je to skoro úplně stejné jako jednička a dvojka...


Scénář je tentokrát trošku vypilovanější, než u dvojky, a obsahuje několik podzápletek, které jsou zdrojem humoru a popkulturních odkazů (především na 80. léta, asi aby film přežili i rodiče). Gru a Dru se sbližují na jakémsi evropském ostrově, jehož ekonomika je celá založena na prasatech, sýru a přebytečné diakritice, což vede k různým vydatně rasistickým a xenofobním vtipům. Současně se Mimoni zúčastní soutěže ve zpěvu a pak bručí ve vězení (a utečou odsud). A současně osmdesátkový disco padouch provádí svůj strašlivý plán (který může překazit jen Gru s bratrem, pochopitelně).

Film vypadá lépe než oba předchozí díly, a některé vizuální nápady jsou opravdu docela sofistikované, jako například starý televizní seriál, který nejenže vypadá přesně jako hodně jetá VHS kazeta, ale současně je jasně vidět, že obrovský robot, který v něm vystupuje, je ve skutečnosti živý herec v kostýmu (tedy, je to pořád CGI scéna, ale ten robot je animovaný výrazně realističtěji, než cokoliv jiného ve filmu). Nebo skluzavka na sýrovém festivalu. Nebo animovaný Gérard Depardieu v Louvru. Nebo bar "U ožralého jednorožce"...

Pořád ale platí, že scénář je víceméně zbytečný, na jeho vývoji nezáleží, a pokud film doporučuji, tak především kvůli jeho absurdním, vizuálně roztomilým, a především kulometným vtípkům. Není to moc, ale rozhodně to není málo.

Český dabing je docela vydařený, Mimoňové plynule přecházeji z mimoňštiny do češtiny, a Druův vágně evropský přízvuk byl nahrazen vágním hantecem, nebo čím to (oba hlavní hrdiny mluví Lábus).

24 komentářů:

 1. Jenze ty ses teplej, takze to neplati!

  OdpovědětVymazat
 2. Tyhle recenze filmů pro desetileté děti s ratingem PG jsou srandovní od padesátiletýho chlapa. Je to jako když manželka začne svýmu muži kupovat sandále, větrové bundy, svetry s jelenem a super výhodný džíny, které zkrátí a založí sama. Nebo naopak, když chlap vypráví při romantickém setkání ženě o elektrických rozvodech nebo kdo vyhrál La Ligu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je La Liga jsem musel googlit. Sport asi opravdu není můj šálek kávy.

   Vymazat
  2. Franta bude hledat na googlu co znamená elektrický rozvod, protože zná jen ten manželský.

   Vymazat
  3. Ještě lepší bývá romantická schůzka, na které se dívka při víně a svíčkách dozví poslední novinky o nějakém software nebo hardware.

   Vymazat
  4. Karle a co je tvuj salek hnede kavy?

   Vymazat
  5. Že se ptáš, černá bělená káva. Se smetanou.

   Vymazat
  6. Furt lepší Laligy, jakékoli rozvody a softcosi, než společná nadšené konverzace o tom, co dávají na tv Barandov. Takové dvojky by se měly kastrovat... ostatně i ten většinový sport je sport pro kretény.

   Vymazat
  7. Jsem rád, že nejsem jedinej, komu se kolektivní sporty hnusí. Snad kromě grupáče s jednim chlapem a třema babama ;-)

   Vymazat
  8. Můj šálek hnědé kávy je žitovka s mlékem a spoustou cukru.

   Jinak tedy v metru vídám krásný plakát s autobusem a nápisem "Pojedeme do Lidic."
   Bohužel jsem příliš sexy abych ho fotil a postoval sem.

   Vymazat
  9. Třeba to vyfotí Hajdříč Masdtdaj...

   Vymazat
  10. Žitovku sem musel googlit, nějaký hipsterský pitíčko asi.

   Vymazat
  11. Karle, židovku jedině s košer medem.A stará Leica ti v metru vyfotí leda hovno.Snad aspoň v tom metru jezdíš s ironickym úšklebkem.

   Vymazat
  12. Karel - klidně si ho vyfoť, aspoň bude co porovnávat.

   Vymazat
 3. Jinak nadpis zní hezky sebekriticky... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Franta je něco jako Howard Hughes a ani bych se nedivil kdyby to chtěl taky celý přetočit. To čekání mi nevadí vůbec, ale znervózněl jsem v momentu kdy teda asi podle všeho grafiku předal studiu najbrt, to je nemilé překvapení a doufám poslední tohoto druhu. Tím se proslavil Tarantino, že zkopíroval a využil všechno od všech a tady bych čekal naopak surový individuál.

   Vymazat
  2. Tak byly už i sebekritičtější nadpisy...
   http://bit.ly/2to5viU

   Vymazat
 4. Dobrý den vespolek,
  srát hovna prdelí,
  děkuji.

  OdpovědětVymazat
 5. Překvapení o bhanu Fukovi:
  Věděli jste, že platí členské přispěvky Sdruženi českých kritiků?

  Zdroj: anonymní na FUKAFUTOKYU

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.