28.4.16

Recenze: Bella a Sebastián: Dobrodružství pokračuje [Belle et Sébastien, l'aventure continue] - 40%

Předloni se mi docela líbil film Bella a Sebastián, takže jsem neodolal a navštívil i jeho pokračování.

Bohužel, v pokračování je všechno o něco horší.


Vypadá to, že se tvůrci filmu rozhodli opustit onu naivní serióznost prvního dílu, a udělat z dvojky něco "pro dnešní akční děcka", což není ku prospěchu věci a zničili tím většinu kouzla, které jednička měla.


Takže místo původní, krystalicky čisté zápletky, přichází značně překombinovaný děj se záchranou uprostřed hořícího lesa a několika novými hlavními postavami, které film posunují někam úplně jinam. Drsný zarostlý sexy pilot se snaží být kopií Indiany Jonese (včetně toho, že po jeho uniknutí jisté smrti uvidíme přesně stejný vtip jako v Poslední křížové výpravě) a nová italská vesnická holčička (potenciální love interest Sebastiána) vypadá jako modelka z typické pedofilní kampaně Calvina Kleina, a když se Sebastián dlouhou dobu domnívá, že je to kluk, nejsme si jisti, zda je jen slepý, nebo také retardovaný.

Paradoxní je, že Bella vlastně většinu filmu nic podstatného neudělá a Sebastián se zase většinu filmu chová jako neposlušný fracek a většina komplikací vznikne následkem toho, že něco pomrví.

Film tentokrát režíroval Američan Christian Duguay, který natočil třeba Scanners II a III, a snaží se z většiny scén ždímat hollywoodskou akčnost, což se mu většinou nedaří. Ještě že si aspoň do sytosti užijeme záběrů na nádhernou přírodu (včetně leteckých) a kvalitní soundtrack.

No, pak je tu ještě český dabing, ve kterém hlavní chlapeček mluví jako dospělá ženská:Nevím, jak mluví v originále, ale česká verze mě značně iritovala.

Celé to ale není nijak katastrofální a pokud vaše děti extrémně milují psy a Alpy, dá se to přežít.

P.S: V propagačních materiálech je v názvu filmu dvojka, ale ve filmu samotném není.

11 komentářů:

 1. Když se zeptám na full frontaly, jak dlouho bude google pod mojím účtem tuto událost archivovat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejne dlouho jako kdyby ses ptal jestli ma Sebastian belenej ritni otvor.

   Vymazat
 2. Ten ritni otvor by byl vtipnej, pac v predloze je Sebastian cikan.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže v tom filmu hraje bílý jedenáctiletý chlapec namísto osmiletého Cikána, a spolu s ním je tam čerstvě patnáctiletá modelka, která se v modelingu pohybuje už 11 let?

   Vymazat
 3. Za jak dlouho si bude cookies myslet, že mi je 10 let podle těch recenzí co tady čtu a začne mi místo aut a přípravků na plešatění posílat reklamu na bonbóny a lego?

  OdpovědětVymazat
 4. ...ve kterém hlavní chlapeček mluví jako dospělá ženská...LOL

  OdpovědětVymazat
 5. Kdy můj internetový dodavatel pochopí, že návštěvou Fukova webu dokládám i svůj sofistikovaný filmový vkus a nenavštěvuji pravidelně pouze desítky porno stránek?

  OdpovědětVymazat
 6. Doufám, že to v českém dabingu má úvodní písničku "Jednu krásnou zemi znám", jinak na to nejdu.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.