13.4.16

Recenze: Zlo nikdy nespí [Before I Wake] - 40%

Lois Laneová a Punisher se rozhodnou adoptovat toho chlapečka z filmu Room, což samozřejmě nemůže dopadnout dobře...


Chlapeček byl už předtím u několika různých pěstounů, kteří se ho buď brzo zbavili, nebo zešíleli, nebo záhadně zmizeli.


Záhy vyjde najevo, že chlapeček má tu speciální schopnost, že když spí, jeho sny se zhmotňují. Začne to motýly, pokračuje to mrtvým synem Laneové a Punishera, a vyvrcholí to zombie-bubákem, který žere lidi.Zpočátku je docela zajímavá podzápletka, ve které se Lois snaží nutit chlapečka k spánku, protože pak může vídat svého mrtvého synka, zatímco Punisher je proti. Bohužel to přestane být zajímavé, když se začne objevovat standardní CGI bubák, který začne všem kolem provádět standardní ošklivé CGI věci a žrát je, zatímco Lois pátrá v archivech po příčinách toho všeho. To všechno dost připomíná americký Kruh, s tím rozdílem, že to není zdaleka tak dobře režírované a audiovizuálně vypiplané.

Úplně na konci dojde k jistému "nečekanému odhalení", které cosi vysvětlí, a které je docela nápadité. Škoda, že v tu chvíli už vás film dávno přestal zajímat.

A škoda českých titulků, které jednak jsou dost nekvalitní (zásadní překladové chyby, gramatické hrubky) a jednak díky nim to "nečekané odhalení" odhalíte pravděpodobně dříve, než byste měli.

Následují SPOILERY AŽ DO KONCE: Chlapeček říká celou dobu, že ho straší "Kenker Man". Na konci filmu Lois zjistí, že chlapečkovi umřela jeho první matka na rakovinu, chlapeček viděl v jejím chorobopise napsáno "Cancer" a personifikoval si nemoc jako zrůdu, vypadající přibližně jako jeho matka v posledním stádiu rakoviny. A ta zrůda žere a odnáší lidi jako rakovina. Nakonec chlapeček nalezne klid a všichni sežraní (včetně Punishera) se vrátí. Tedy, chlapečkovy nadpřirozené schopnosti vysvětleny nejsou, ale je vysvětlena ta obluda. V českých titulcích se strašák jmenuje "Rakolina", takže vám to asi dojde o něco dřív...

10 komentářů:

 1. A ten film s tím chlapečkem byl Room.
  The Room je něco jiného - https://www.youtube.com/watch?v=yCj8sPCWfUw

  OdpovědětVymazat
 2. Nazývat postavy jmény jejich hereckých představitelů je zhovadilost, ale už jsem se s ní celkem smířil, byť mi pořád leze na nervy. Nazývat herce jmény jejich postav je zhovadilost ještě větší, a smiřuji se s ní jen těžko, a moc se mi do toho nechce. Ovšem smiřovat se s tím, že někdo používá jména postav z jiných filmů, které náhodou hráli titíž lidé, s tím se smiřovat nebudu. Proti tomu je třeba vést válku bez Ženevských konvencí a na všech frontách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím jak moc to myslíš vážně ale mně se to líbí a činí to čtení těch recenzí ještě mnohem zajímavějším :-)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Jako někdo, kdo se o ty komiksové hrdiny vůbec nezajímá a nesleduje to, jsem si na začátku říkal (jako u těch komiksáren už mnohokrát), že u těch Marvelů zas už nevědí, co by ještě vymysleli.:DD

   Vymazat
  4. Kolařík souhlas - úplně z toho sálá, že recenzentovi je celý film i herci u prdele a sem tam něco načmarikuje jenom proto, aby neustalo solení.

   Vymazat
 3. To "nápadité rozuzlenie" mi pripadá aj s pomocou titulkov značne dementné. Akoby si v Hollywoode posledných desať rokov zamieňali šokujúcu pointu s pointou parodickou.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.