1.1.15

Do nového roku s novou Audrey II

Doufám, že jste četli před pár lety mou retro recenzi filmu Little Shop of Horrors (Malý krámek hrůz) a viděli ho. Pokud ne, tak rychle napravit!


Je to můj oblíbený muzikál / komedie, viděl jsem ho mockrát (určitě nejméně dvacetkrát) a několik posledních let jsem neměl potřebu koukat na něj znovu.

Potřeba přišla až dnes a s překvapením jsem zjistil, že na různých nosičích je k dispozici "Director's Cut". Že by to byl ten ztracený "původní konec", o kterém píšu v té retro recenzi?


Ano, je to on!

Nádherně zrekonstruovaný (velmi pracně a nákladně), s 20 minutami zcela nových scén a s větším množstvím nových úžasných (nedigitálních) triků, než bylo v celém zbytku filmu!
Než si tuto verzi na různých nosičích opatříte, jedno důležité varování:

Tato DC verze docela zásadně mění vyznění celého filmu (poslední čtvrtina je vlastně úplně jiná) a z roztomilé komedie dělá něco, co je v lepším případě hodně černohumorné, v horším případě totálně WTF. A není úplně vhodná, pokud si chcete udělat "příjemný muzikálový večer".

Jsem s producentem Davidem Geffenem naprosto zajedno, že Director's Cut je naprosto nepoužitelný jako normální film v normálních kinech a že by v době svého vzniku (1986) musel naprosto komerčně propadnout!

P.S: Pokud dobře znáte "normální" verzi a chcete jen vidět, co všechno se změnilo, pusťte si DC verzi až od scény, kdy se Audrey II chystá sežrat Audrey.

5 komentářů:

 1. Trochu podrobnější příběh o restoraci včetně návratu původně vystřiženého herce zde :-)

  http://www.ifc.com/fix/2012/10/how-little-shop-of-horrors-got-its-ending-back

  OdpovědětVymazat
 2. Když jsme si po přečtení tehdejší recenze opatřil film, bylo moje překvapení, že koukám na DC ke konci filmu celkem velké:))

  OdpovědětVymazat
 3. Sjizdite s Forbeskou zlaty fond ze?

  OdpovědětVymazat
 4. S tímhle koncem se jedná o zcela jiný film. Musím říct, že lepší.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.