7.1.15

Recenze: Sedmý syn [Seventh Son] - 70%

Mladý chasník Thomas (Ben Barnes) je "sedmým synem sedmého syna", což znamená, že z něj může být vycvičen "Lovec duchů" (v originále "Spook"), kteří mají za úkol chránit obyvatelstvo před čarodějnicemi a spol.

Za tímto účelem ho vyhledá Mistr Gregory (Jeff Bridges), jeden z posledních Lovců  (ne-li úplně poslední), aby ho zaučil a aby se společně mohli postavit mega-čarodějnici Malkin (Julianne Mooreová) a jejím poskokům (supermedvěd, čtyřruký modrý frajer, černoch se svítícíma očima atd...).Sedmý syn je svým stylem značně podobný dva roky starému Jeníčkovi a Mařence. S dvěma zásadními rozdíly:
 1. Je dražší (nebo aspoň vypadá značně výpravněji)
 2. Jeff Bridges!!!!!!!!!
A Jeff Bridges je v tomto filmu tak zásadním, že ho zcela redefinuje. Kdykoliv se objeví na plátně a dělá nebo říká cokoliv, zábavnost okamžitě stoupá o desítky procent!

Je to jako kdyby se mezi čarodějnicemi a draky procházel o trochu méně zhulený Big Lebowski a navíc byl ultimativní badass.


Je úplně jedno, jestli Bridges říká něco smysluplného / vtipného, nebo jen opilecky blábolí, nebo procedí mezi zuby  "Fucking witches" (v českých titulcích "Podělaný čarodějnice"), nebo jen tak epicky stojí. Každá vteřina, kdy je ve filmu, je skvělá. Většina kopií prý bude dabovaná a před nimi bych si vás dovolil důrazně varovat, protože v nich Jeffa Bridgese pravděpodobně nemluví Jeff Bridges...

Bohužel, Jeff Bridges není ve filmu non-stop. Když sledujeme maniakálně přehrávající Mooreovou, je to ještě celkem zábavné. Když sledujeme mladého Bena Barnese, jak vystrkuje sexy čelist a má dilemata, není to zábavné.

A v tomto filmu nejde o nic jiného, než o zábavnost. Zápletka je chatrná a nedává moc smyslu (nějak jsem například nepochopil, jak a za jakých okolností je vlastně možno čarodějnici zlikvidovat, pořád se to mění). Ale příšery jsou patřičně příšerné, akční scény poměrně grandiózní a exteriéry (povětšinou Kanada a digitální dokreslovačky) celkem lahůdkové.

Takže, celkem jsem se bavil, ale okamžitě po skončení jsem zapomněl, o čem to bylo. Jenom jsem chtěl okamžitě vidět další film o Bridgesovi, zabíjejícím čarodějnice.

Dvě zajímavosti, které s hodnocením nemají nic společného:
 1. Film režíroval Sergej Bodrov, kterému je 67 let a dosud točil vážné filmy (tzn. bez čarodějnic) v Sovětském svazu a Rusku! Na výsledném produktu to ale není nijak zvlášť znát.
 2. Film měl mít původně premiéru v únoru 2013! Zřejmě se v něm hodně přestříhávalo, některé zvraty jsou poněkud zvláštní a náhlé, ale ne více, než bych u podobné produkce očekával.
P.S: Kit Harrington, Julianne Mooreová a Olivia Williamsová jsou ve filmu dost málo, rozhodně na něj nechoďte jen kvůli nim.

P.P.S: V českých titulcích je několik chyb, z nichž nejbizarnější spočívá v tom, že normální anglická slova "ogre scrotum" ("zlobří šourek") nejsou nijak přeložena a z původního anglického vtipu tudíž vznikla pro Čecha nepochopitelná věta "Tady máš ogre scrotum pro zábavu".

P.P.P.S: 3D nestojí za zmínku a tmavé scény jsou v něm špatně vidět. Rozhodně doporučuji 2D.

P.P.P.P.S (aktuálně): Prorok Mohamed je pedofilní buzna.

22 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. jakykoliv terorista, nehlede na viru, je pedofilni buzna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak na tenhle jeho výkřik se dá reagovat jen tak, že Fukova máma je taky pedofilní buzna. Inteligentní to je úplně stejně.

   Vymazat
  2. Velmi souhlasím! máti

   Vymazat
 3. A neni nahodou Seventh son narazka na to, ze reziserovi udajne zemrel jeho sedmy syn? A ten film se puvodne mel jmenovat Seventh Sun?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pokud se nepletu, tak tento film je pokračováním eposu Four Suns od Bohdana Slámy

   Vymazat
 4. Je tu Jeff Bridges aspoň takový badass, jakým byl v Iron Man 1? Zazní ve filmu skladba Seventh Son of a Seventh Son od Iron Maiden? Že byl Mohamed pedofil, to je všeobecně známou skutečností, ale velmi pochybuji, že byl buzna; spíše to byl krvežíznivý, mocichtivý, nenávistný válečný štváč, profesionální plagiátor, manipulátor a lhář, k tomu přizdisráč, zmrd a megaloman.

  OdpovědětVymazat
 5. Zazní ve filmu song "Sedmý syn" od českých Rimortis?

  OdpovědětVymazat
 6. Naročí někdo fantasy kde bude sedm fullfrontalů? Samé otázky ...

  OdpovědětVymazat
 7. "Je to jako kdyby se mezi čarodějnicemi a draky procházel o trochu méně zhulený Big Lebowski a navíc byl ultimativní badass."

  Opravdu Big Lebowski? Tenhle Big Lebowski: https://alienationmentale.files.wordpress.com/2011/03/the-big-lebowski-and-brandt.jpg

  Ne náhodou The Dude Lebowski?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rád bych tu udělal sedmý komentář sedmého komentáře.

   Vymazat
 8. Takže film nemá nic společného s opravdu skvělou sérií od O.S.Carda Sedý syn, Rudý prorok, Učedník Alvin atd.? Tam byl hlavní hrdina, pokud se dobře pamatuji, také sedmý syn sedmého syna a ovládal nějakou "magii"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to sa uz zmozes rovno spytat ci to nema nieco spolocne s zemeplochou od pratchetta. tam bol tiez nejaky siedmy syn siedmeho syna ..... a v tone dalsich knih asi tiez.

   Vymazat
  2. Ja ja...Když jsem poprvé slysel nazev Sedmy syn, bylo to první, co me napadlo. Ale pak jsem si rikal, ze by se jim asi blbe natáčela serie, když knizky ještě ani nejsou všechny napsane a vi buh, jestli to nekdy Card dopise :-)))
   (kez by ano, konecne se to zacalo docela rozjizdet :-))

   Vymazat
  3. No mne zase napadl Septimus Heap, ale to je spíše pro děti :-)

   Vymazat
  4. No, me zase hned napadl Optimus Prime, ale to je taky spise pro deti.

   Vymazat
  5. Mě napadl spolužák!!!

   Vymazat
  6. Okradl tě, zbil, nebo pohlavně zneužil?

   Vymazat
  7. @Crazy Horse: Kdyz Zemeplocha, tak pochopitelne osmy syn. ;-)

   Vymazat
  8. no vlastne hej, osmy. jeden syn hore dole :)

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. kromě toho konce to bylo dobrý ale aby během 5 minut byly všichni záporáci mrtví bez větších problémů to je podle mě dost špatny

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.