1.11.14

Dead Snow: Rudý vs. mrtvý [Død Snø 2] - 60%

I když to tak z českého názvu nevypadá, jde o pokračování úspěšné severské zombie komedie, ve které se několik ubohých turistů muselo v zasněžené pustině utkat s rozmraženými nacistickými zombiemi. Pokud jste první film neviděli, budete asi z druhého poněkud více mimo, než by se slušelo.

V tomto filmu sledujeme osudy jediného přeživšího z prvního filmu, který si na pomoc proti stále se rozšiřující nacistické zombie armádě pozve nejen tři nerdy z USA, ale také rozmraženou armádu mrtvých sovětských vojáků. Mimo jiné...O prvním dílu jsem psal tady a v našich normálních kinech se nikdy nepromítal. Stejný norský režisér (Tommy Wirkola) natočil také amerického splatterového Jeníčka a Mařenku, kteří se u nás promítali.


A oba Mrtvé sněhy i Jeníček s Mařenka toho mají hodně společného. Už potřetí platí, že Wirkola dokáže vymyslet úžasně šílený námět a úžasně šílené podzápletky, ze kterých se skvěle stříhají trailery.

Ale nedokáže, aby to celé fungovalo lépe, než jako série nesouvisejících scének, občas zábavný, občas ne.


V tomto filmu je strašná spousta potenciálně skvělých nápadů, jako například:

 • Hlavnímu hrdinovi je omylem transplantována utržená ruka hlavního zombie nacisty, takže nyní sám od sebe hajluje a má nadpřirozené schopnosti.
 • Hlavní zombie nacista si přimontuje ruku hlavního hrdiny a není schopen hajlovat.
 • Z USA je povolán tým "anti-zombie squad" a ukáže se, že jsou to tři teenage nerdi (tedy přesněji řečeno, tři starší herci, snažící se hrát teenage nerdy).
 • Zlé zombie vyloupí historické vojenské muzeum a získají mimo jiné i tank.
 • Zlé zombie zabijí faráře a udělají si z něj farářskou zombii.
 • Hodní musejí vybudovat vlastní zombie armádu ze sovětských vojáků.
 • Lokální policie se chová jako četníci ze Saint-Tropez a nic nechápe.
Sam Raimi dokázal před čtvrt stoletím z prokleté ruky udělat úžasnou dlouhou scénu. Wirkola, který zjevně miluje stará díla Raimiho (Evil Dead) a Petera Jackson (Bad Taste, Braindead) svými cool nápady strašlivě mrhá a nedokáže je často natočit ani jako slušně fungující scénky - natož je patřičně zakomponovat do celovečerního filmu.

Nechápejte mě špatně. V Dead Snow 2 rozhodně jsou kvalitní a extrémně brutální scénky. Nešetří se krví, slizem ani střevy a občas se podaří i nějaký verbální vtípek. Je to celé krásně politicky nekorektní (tank střelí do matek s dětmi a uvidíme, jak z výbuchu vyletí nemluvně). Ale mohlo to celé být mnohem, mnohem, mnohem lepší, je to strašlivě promarněná příležitost a obávám se, že WIrkola prostě není moc dobrý režisér...

6 komentářů:

 1. Hodně dobrej film, a pokud jste neviděli první díl, nebudete z toho vůbec mimo. Jako kdyby na tom u zombie komedie vůbec záleželo.

  OdpovědětVymazat
 2. Viděl jsem první díl a očekávám, že dvojka bude to samé, plus nové nápady, které Franta zmiňuje. Dvojku prostě musím vidět!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A koho to tankuje, ty píčo?

   Vymazat
  2. Všechny hajzly už se ti blejskaj? Vytřená podlaha? Doplněnej papír? Tak máš pauzu a můžeš si pustit své gayporno.

   Vymazat
  3. Opět. koho to zajímá, ty vole z děcáku?

   Vymazat
 3. Proč radši nenatočí film "Nahá vs mrtvá"?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.