2.11.14

Recenze: Frank - 80%

Mladý irský keyboardista Jon (Domhnall Gleeson) je nečekaně požádán, aby narychlo zaskočil za indisponovaného keyboardistu avantgardní kapely. Záskok se podaří a Jon je následně víceméně unesen na opuštěnou chatu, kde má s kapelou dát dohromady nové album.

Všichni členové kapely (m.j. Maggie Gyllenhaalová) jsou maximálně divní, ale nejdivnější je její frontman Frank (Michael Fassbender), který nikdy nesundává svou velkou papírovou hlavu (ani ve sprše).


Asi snadno pochopíte, že když natočíte plus mínus normální scénu ze zákulisí avantgardní kapely a jejímu frontmanovi dáte na hlavu papírovou masku, výsledek je tak nějak automaticky legrační. A film Frank je legrační.


Jak ale ubíhají minuty, začne z těch bizarností vystupovat tragédie titulního hrdiny, který pochopitelně není úplně psychicky v pořádku a má k tomu nějaké své důvody.


Ke konci je film dokonce hodně depresivní a snad nebude spoiler, když prozradím, že uvidíme i Fassbenderův obličej (a nepěkné následky, která zanechalo nošení masky na jeho skutečné hlavě).

Frank je opravdu unikátní tragikomedie, ve které je humor s tragédií míchán velmi precizním způsobem. Ano, občas je film velmi pomalý a občas velmi předvídatelný, ale pak přijde nějaká opravdu libová scéna a skoro vše je odpuštěno.

P.S: Za zmínku stojí také hudba, kterou filmová kapela produkuje, a která se drží přesně na hranici mezi "parodickou sračkou" a "něčím, co by se teoreticky za jistých okolností dalo poslouchat".

P.P.S: Film je velmi volně inspirován skutečnými událostmi a postava Franka se poprvé objevila ve hře na ZX Spectru! Opravdu.

"Skutečný" Frank z 80. let

8 komentářů:

 1. No vypada to tak akorat o 10% lepsi nez Bonby a clit 2.

  OdpovědětVymazat
 2. Sundance, takže český distributor radši počkal půl roku po premiéře v UK, až když to má na RT 93%. Fassbender bez hlavy je ale z cca 80% mrtvý Fassbender, navíc jeho hlas zní dutě, hudba je nesnesitelná a příběh divný. Je v tom filmu vůbec nějak řešeno, jak Fassbender jí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jí tekutou stravu cucá všechno brčkem

   Vymazat
  2. No ty píčo, ta Grimova intelektuální masturbace už je horší spam než Horákovy gaypříběhy nebo Chlebcovy zkazky. Debilek tu nechává šlápoty ze svých sraček za každým filmem, asi si to spletl se svým menstruačním kalendáříkem. Grim Paper, nechvalně známý megaloman a buzna ze Scorewebu, predátor z webu Dády Patrasový a hovńous z mínusovým skóre z Fortuny se usalašil tady. Inu, když je někdo z děcáku, každý kontakt je mu dobrý... Ale balit to do takových píčovin? Bez znalosti filmu, základní gramatiky a sliušného chování, hovnař zkurvený jeden... naštěstí jsem tu já a jako Znalec řikám: to půjde léčit. Nejlíp zdravotní koupelí s vhozeným fénem do vany, Pod proudem, ty čurymrde... :-)

   Vymazat
  3. Moje zkazky si už dávno prekonal , Čoko...

   Vymazat
 3. det potrebuje zdissovat klystyrem, jinak ty prujmy neprestanou

  OdpovědětVymazat
 4. Ten pán je náhodou chytrý. Se sadou papírových hlav hodně lidí dost ušetřilo za plastiky, měli by si z něj vzít příklad.

  OdpovědětVymazat
 5. Fassbender se ve Studu tak krutě exhiboval, že vzal časem film, ve kterým ukazuje minimum masa. Tomu říkám snaha o rovnováhu.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.