7.4.14

Recenze: Rio 2 - 40%

Blu a Perla se dozvídají, že nejsou poslední svého druhu a že kdesi v Amazonii žijí další modří papoušci! Takže seberou své tři děti a několik dalších vtipných ptáků z prvního dílu a vydávají se z Ria směrem do pralesa.

Současně se v pralese objeví zlý kapitalista, který zde ilegálně kácí stromy a hodlá zlikvidovat lidi (dva hrdiny prvního dílu), kteří mu to mohou překazit.

Současně se zde také objevuje zlý papoušek Nigel z prvního dílu, který je doprovázen novou barevnou rosničkou, která zpívá a miluje ho, a který jezdí na mravenečníkovi, jenž stepuje a nosí buřinku...
Tento film je skoro přesná kopie prvního Ria. Mírná změna spočívá snad jen v tom, že tentokrát převažuje divočina, zatímco většina jedničky se odehrávala ve městě. Ve filmu je spousta více či méně vtipných pišišvorů, ale opět platí, že děj - pokud vůbec nějaký existuje, je naprosto náhodný, nenápaditý a poslepovaný horkou jehlou tak, aby se pořád NĚCO akčního a hlasitého dělo, bez ohledu na to, co z toho vyplývá, nebo by mělo vyplývat pro hrdiny filmu.


Je vidět, že to celé bylo drahé a z řemeslného hlediska všechno funguje, jak má: Animace je naprosto profi, všechno hraje barvami, akční scény jsou divoké, hudba a písničky správně rytmické... Jen jsou všechny ty střelhbité narážky a veršovánky (například rapování) v českém dabingu ještě o trošku méně vtipné, než v originále. Viz trailer. Tenhle typ rychlého dada humoru se dabuje hodně těžko.

Tohle je typický příklad filmového produktu, existujícího jen proto, aby se z dětí a jejich rodičů vytáhly peníze za 3D představení.

Byl jsem na dětském představení a k mému mírnému potěšení se mnoho capartů v průběhu filmu nahlas ptalo "Když už to skončí?" a tahali rodiče ze sálu pryč. Film má totiž dost vražedných 101 minut.

8 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Capart. Ještě před pár lety bys napsal smrad. Stárneš. Vlastní děti jsou na dohled.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. ODS v pralese.
  Vtip s autotune.
  100x si to řeklo o nějakou parodickou scénu na Avatar (modří domorodci v džungli proti bagrům) a pokaždý bez odpovědi.
  Za mě 30%.

  OdpovědětVymazat
 5. Ok videné a Auparku BA, 3D. Tukanov nos.. zaujal. Celkovo dosť nuda, hudobné čísla a hlavne to najväčšie celkom ušli, určite si to minimálne raz budem chcieť vypočuť na soundtracku, pretože minimálne po hudobnej stránke to bolo poctivé dielo.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.