14.4.14

Další iterace mého bankovního experimentu, aneb "Zprávy pro Edu".

Drazí přátelé,

jak jistě víte, na FFFilmu jsem vám vděčný za každou korunu, kterou mi dobrovolně pošlete. Necpu vám to každý týden znovu, připomínkou je pouze decentní banner v pravém sloupci, který se dokonce ani neanimuje.

Pokud navštěvujete zdejší realtime chat, pravděpodobně jste si všimli, že tam robot "ED-209" hlásí všechny finanční příspěvky, které přijdou. Odteď máte navíc možnost použít při svém bankovním převodu "zprávu pro příjemce" a tato zpráva se automaticky zobrazí v chatu!


Aby to fungovalo, musíte použít variabilní symbol "65535" (což indikuje, že jde o platbu pro FFFFriends, protože 0xFFFF = 65535, samozřejmě) a musíte použít moje nové číslo účtu "2500311234/2010" (FIO banka). Pokud sami máte účet u FIO, tak budet převod (a zobrazení zprávy) téměř okamžitý.

Pokud jste dosud posílali peníze na můj účet u mBank (kód 6210), tento nadále funguje, ale jeho zprávy pro příjemce jsou ignorovány a platby se vyhodnocují jen jednou denně (protože mBank pořád nemá bankovní API).

A znovu na vás apeluji: Pokud máte PayPal i český bankovní účet, české bankovní převody jsou výrazně výhodnější, než PayPal (pokud například pošlete 50 Kč, PayPal si z toho nechá skoro třetinu).

Všechny podrobnosti o platbách jsou sepsány na stránce FFFFriends.

Děkuji za pozornost.

8 komentářů:

 1. Díky, posílal jsem peníze převodem a protože jsem se několikrát strefil do období, kdy nebyl na účet podle EDa poslána ani koruna (dejme tomu v pondělí. A ani v pondělí a úterý nebylo podle Eda připsána žádná částka a platba byla mou bankou uvedena jako provedena pak byla částka vyšší) tak jsem za takovéto ověření své částky Ráth.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U starého účtu (mBank) to fungovalo (a funguje) tak, že všechny částky za celý den přijdou další den brzy ráno jako jedna částka. Bohužel to jinak nešlo. PayPal částky to odjakživa zobrazuje po jednotlivých platbách (ale neukazuje zprávy pro příjemce).

   Vymazat
 2. Coze mbank uz nejni v kurzu ? To si zaslouzi clanek !

  OdpovědětVymazat
 3. Slyšel jsem, že když někdo pošle alespoň 1000 kč, tak to zobrazí nahou tancující paní Fukovou... Nebo psa ve slipech, nevím už přesně.

  OdpovědětVymazat
 4. Kosán > hele taky ti to nejde jo ? to je divny takovej to bejval programař a neska je zněj nákej lemp

  OdpovědětVymazat
 5. Kosán > a nebo druha moznost este ze ten ET nebo jak se menuje bude nakej hajzlik vychcanej

  OdpovědětVymazat
 6. jeee hele tak us to tam je tak to nejny lempl

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.