17.10.13

Recenze: Turbo - 50%

Turbo je šnek, který má takový trochu nerealistický sen: Stát se tak rychlým závodníkem, aby vyhrál závody Indianapolis 500 (nikoliv nějakou jejich "šnečí verzi", ale standardní závody, kde se soupeří se standardními auty). A když Turbo náhodou spadne do automobilového motoru a zmutuje v superšneka, jeho přání se mu může splnit!


Nejzajímavější mi na tomto filmu přijde jeho "ponaučení", které by si z něj děcka měla odnést, a které zní takto:

"Když máš svůj sen, nepřestaň v něj nikdy věřit a nezačni dělat to, co ti jde. Žij stále pouze svým snem, i když je naprosto nesmyslný a nesplnitelný. Může se totiž stát zázrak, a ty si ten sen budeš pak moci splnit, bez námahy a dřiny, na úkor těch, kteří se pro něj celý život dřeli."

Tohle je poselství filmu Turbo a přijde mi to jako velmi zvláštní poselství. Film pravděpodobně financovala nějaká církev / kult...

Jinak se film pohybuje někde v okolí ničím nezajímavého průměru. Jeho vizuální podoba je na můj vkus až příliš zjednodušená, animace je standardní, ale občas mě zaujala hra se světlem a stíny. Celý děj je strašlivě předvídatelný, ale párkrát jsem se uchechtl u nějakého suššího vtípku.

Dabing ujde, ale nic nezmůže proti faktu, že když v originále šneky mluví Samuel L. Jackson nebo Snoop Dogg, je to o nějaký ten stupeň vtipnější, než česká verze...

P.S: Titulního hrdinu mluví v originále Ryan Reynolds, díky čemuž se mu mu poštěstilo mít v amerických kinech premiéru ve dvou různých megapropadácích v tentýž den (Turbo a R.I.P.D.)!

4 komentáře:

 1. Sedm recenzí v jednom týdnu.

  Blíží se snad konec světa, nebo co se děje?

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle "ponaučení" by se dalo přisoudit většině filmů pro mládež (zejména superhrdinským). Nechápu, proč to vyčítáš zrovna takový jednohubce o šnečkovi.

  OdpovědětVymazat
 3. Tím ponaučením se řídil určitě i Adolf.

  OdpovědětVymazat
 4. Pobavilo, fandili sme.. prežívali to, výsledok.. miesto ktoré už na mape neexistovalo, sa na mapu vrátilo.. kde som to len videl.. Tak trochu rozprávková kópia "Cars" bez výchovného elementu. Červeným zvýraznený text v recenzii to viac menej vystihol.. až na to, samozrejme, že nakoniec ten sen mal nejaký pozitívny efekt aj pre ostatných.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.