23.10.13

Recenze: Machete zabíjí [Machete Kills] - 50%

Macheteho milá je zavražděna mužem v masce luchadora a jeho ninja armádou. Machete má být popraven, ale na poslední chvíli mu zavolá prezident USA (debutující Carlos Estevez, neboli nedebutující Charlie Sheen) a pošle ho do akce, v rámci které má najít a zneškodnit mexického teroristu (Demian Bichir), ohrožujícího Washington dalekonosnou střelou, vyrobenou šíleným Vozem (Mel Gibson), který je "genuine high-calibre fucker-people-upper" a vidí do budoucnosti...


Nejdříve si přečtěte mou recenzi filmu Machete, protože druhý díl je do značné míry totéž.

Pořád platí, že to všechno je laciné a velmi amatérské, občas záměrně, občas možná ne, ale těžko to Rodriguezovi dokážete.

Pořád platí, že Danny Trejo je hardcore sympaťák, přeju mu každičký vydělaný cent, ale je spíše rekvizita, než herec.

Zatímco v jiných filmech podobného ražení se objevují nečekaná "celebrity cameos", zde jsou všechna uvedena už v úvodních titulcích, jako kdyby to byli hlavní představitelé. Demian Bichir je v celém filmu jediný, o kom se dá říct, že předvádí něco jako "herecký výkon" v roli teroristy s rozdvojenou osobností. Jinak všichni jen zaujímají sexy / drsné pózy, utíkají, střílejí a hláškují ("Machete don't tweet").

"Machete don't act..."

S přibývajícími minutami film už nemá co dalšího nabídnout, protože způsobů, jak někoho zabít a něco vyhodit do vzduchu, aby to moc nestálo, je jen omezené množství.

Film mi ale přišel o něco zábavnější než jednička, především díky podstatně šílenějšímu scénáři, ve kterém nechybí třeba vysávání mexických imigrantů teleportačním paprskem nebo paprskomet, obracející zasažené předměty naruby. Díky tomu, že si tvůrci v každé sekundě filmu mohou dovolit naprosto cokoliv (na co mají peníze), je nuda o něco menší -  ale pořád platí, že neměli zdaleka tolik originálních nápadů, kolik se z tohohle námětu dalo vytěžit.

A asi třikrát jsem se opravdu od srdce zasmál vtipům, které mi připadaly chytřejší, než cokoliv v jedničce (například titulku "Nasaďte si 3D brýle" před scénou sexu, místo kterého pak byly vidět jen červeno-modré rozostřené fleky).

Takže nashledanou nejpozději napřesrok u třetího dílu...

P.S: (Mírný spoiler) Když na konci film Machete odlétá do vesmíru raketou SpaceX (jako předzvěst avizovaného pokračování Machete Kills in Space), ten nefilmově vypadající chlapík, co se s ním loučí, je tento pán osobně.

5 komentářů:

 1. Full frontály? Vykon motoru Macheteho rakety? Chlebcuv index?

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem kulturni zvrhlik, ale me se tenhle styl filmovani strasne libi. Neni to nic jinyho nez oddychova groteska ktera se nebere vubec vazne.

  OdpovědětVymazat
 3. jsem si myslel, že Danny Trejo je americký akční herec z Mexika a von to je americký akční herec z Ameriky...

  OdpovědětVymazat
 4. Danny Trejo ještě žije?
  Není ten film argumentem proč zlegalizovat euthanazii (přednostně v Hollywoodu)?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.