16.9.12

Jak na Google Music

Dnes večer tu máme opět jednu odbočku mimo film, směrem k hudbě, a to k vaší hudbě skladované v internetovém cloudu.

Řeč bude o službě jménem "Google Music" (nedávno přejmenované na Google Play Music), která mi pomohla vyřešit jeden můj letitý problém. Nebudu předjímat důvody, proč byste zrovna vy měli používat Google Music, nebo vám dokonce rozmlouvat vaše argumenty, proč ji nechcete / nemůžete používat.

Google Music zatím není k dispozici ve většině světa mimo USA. Vůbec. Mohou za to hudební vydavatelé a autorské svazy, se kterými se Google zatím nedohodl.

Naštěstí je možné bez větší námahy si Google Music aktivovat i v našich končinách. Pořád sice nebudete mít možnost snadno si kupovat alba a skladby, ale budete moci používat online úložiště, kam si budete moci zdarma uložit až 20 000 skladeb, které jste někde legálně získali, a tyto skladby si organizovat a streamovat do browseru i do mobilních zařízení (a v závěru vám řeknu, proč jsem to celé udělal já).

První krok je: Mít Google účet (klidně i doménový).

Druhý krok je: Aktivovat si Google Music. Ve svém browseru navštivte adresu music.google.com a s největší pravděpodobností se dočkáte zprávy, že máte smůlu a že Google Music není zatím k dispozici ve vašem regionu. Neztrácejte hlavu. Stačí použít buď proxy nebo TOR node, nacházející se v USA. Prostě vnutit Googlu myšlenku, že na Google Music přistupujete z místa, které je v USA. Je to potřeba pouze pro prvotní aktivaci služby! Pokud se vám to úspěšně podaří, následně můžete ke své hudbě přistupovat odkudkoliv, bez potřeby proxy. Nemůžete si sice kupovat hudbu od Googlu, ale to já nikdy neměl potřebu dělat, takže nevím, jak snadno se to dá obejít.

Protože použití proxy s sebou může nést jistá bezpečnostní rizika (vaše komunikace s Google prochází skrze proxy a nemůžete si být jisti, co se tam s nimi děje), doporučuji vám před aktivační návštěvou Google Music si dočasně změnit Google heslo na nějaké jiné, a okamžitě po aktivavaci Google Music a deaktivaci proxy si heslo zase změnit zpátky. V tuto chvíli vám bohužel nemohu doporučit žádnou konkrétní spolehlivou proxy, protože já již mám Google Music aktivovanou dávno, takže proxy už nepotřebuji a nepoužívám. Hledejte a zkoušejte například zde. Pokud jste internetově zběhlejší, můžete zkusit TOR variantu. Pokud nejste vůbec internetově zběhlí a nevíte, co je to proxy, poproste přítele v USA, ať vám tu registraci provede (na tu chvíli mu svěřte své dočasné Google heslo, je to přece přítel, ne?).

Znovu zdůrazňuji, že pokud tímto poněkud krkolomným způsobem Google Music jednou aktivujete, již vám zůstane aktivovaná a můžete k ní nadále přistupovat bez proxy! Po prvotní aktivaci Google Music vypněte proxy, navštivte znovu music.google.com ve standardním browseru a všechno by mělo fungovat.

Nyní musíte do Google Music (GM) uploadovat svou hudbu.


Kliknete v pravém horním rohu stránky na "UPLOAD MUSIC". Budete vyzváni ke stažení aplikace Google Music Manager, která je jediným způsobem, jak svou hudbu do GM dostat.

Music Manager je k dispozici i pro Linux a funguje velmi jednoduše. Spustíte ho, ukážete mu, kde na vašem disku se nachází vaše MP3 kolekce, a přestanete si ho všímat. On následně nahraje celou vaši kolekci na GM, přičemž je žádoucí, abyste měli v pořádku MP3 tagy, Album Art a podobné věci, protože:
 • Obrázky (jako např. "folder.jpg") v adresářích vašich alb budou ignorovány. Pokud chcete mít na GM u alb obrázky, musíte je embedovat přímo do MP3 souborů, a to do všech skladeb v albu.
 • Při uploadu je zcela ignorována adresářová struktura na vašem disku. Které skladby jsou součástí kterého alba, to se určuje pouze na základě MP3 tagů "Album Name" a "Album Artist". Pokud je ve vaší kolekci 30 skladeb, jejichž Album Name je "Invincible", pak se všechny stanou součástí jednoho alba, bez ohledu na to, že byly ve dvou různých adresářích ("Invincible" je jednak album od Michaela Jacksona a jednak filmový soundtrack od Hanse Zimmera). Je jedno, že polovina těch skladeb má autora "Michael Jackson" a druhá "Hans Zimmer". Aby z nich byla správně dvě alba, musí ve všech skladbách být správně nastaven tag Album Artist.
 • Pokud máte tagy s diakritikou, musí být tato kódovaná v UTF8.
 • Budou automaticky uploadovány i skladby v jiných audioformátech (WMA, FLAC), ale všechny budou zkonvertovány do MP3!
Je na vás, zda toto všechno chcete opravit už před uploadem, na svém harddisku, pomocí svého oblíbeného MP3 taggeru (já používám na Linuxu EasyTag), nebo až po uploadování, přímo v GM (tam přesněji vidíte, co děláte a jaké to má následky, ale webové rozhraní zase nemá takový komfort jako dedikovaná aplikace).

Pokud do svých adresářů s hudbou přidáte později nové skladby / adresáře, může se stát, že je Music Manager nezačne okamžitě uploadovat, případně uploadne jen malou část z nich. Toho se neděste a pár minut počkejte. Uploadne se časem všechno (Music Manager si může myslet, že s hudebními adresáři právě manipulujete, takže se vám do toho neplete a chvíli počká než to zkusí znovu).

Pokud následně (už po uploadu) měníte nebo mažete MP3 soubory na svém harddisku, tyto se vám neupdatují / nesmažou online na GM! Musíte je tam smazat rucně, pokud chcete.

Pokud stejně jako já nenávidíte Adobe Flash, v GM nastavení je možnost "Labs" a zde si můžete nastavit, aby vám hudba streamovala prostřednictvím HTML, nikoliv přes Flash applet.

No a od této chvíle máte přístup ke vší své hudbě (pokud máte méně než 20 000 skladeb) z libovolného počítače s internetovým browserem. A ze svého telefonu:

Pokud si chcete nainstalovat aplikaci Google Music do svého Android zařízení, musíte také provést menší trik, protože jako Čech tuto aplikaci na Google Play vůbec neuvidíte ve vyhledávání, a pokud zadáte její adresu ručně, nepůjde vám nainstalovat kvůli regionu. Je potřeba stáhnout si Google Music aplikaci jako APK soubor a nainstalovat si ho ručně, například odtud. Není to sice nejnovější verze, ale to nevadí, protože jakmile si ji ručně nainstalujete, můžete v prohlížeči (na PC, ne v telefonu) navštívit Google Play (konkrétně stránku https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.music) a na ní uvidíte, že aplikaci již máte v telefonu nainstalovanou. Pokud si ji (přes tuto stránku) nainstalujete znovu (což už můžete), pushne se vám okamžitě z Google Play do telefonu její nejnovější verze. (UPDATE: Některým lidem prý tento postup nefunguje a musejí i v této fázi být přihlášeni přes americkou proxy. Mně to ale opravdu funguje bez ní...)

Následně se vám v telefonu bude zcela automaticky a transparentně zrcadlit vše, co máte ve webovém rozhraní GM, včetně hodnocení skladeb, playlistů, "Recently Played" atd., a bude se to syncovat oběma směry. Screenshot z mého telefonu:


Čímž se dostáváme k tomu, proč jsem to celé podstoupil já.

Ve svém autě mám autorádio a v něm při jízdě poslouchám hudbu. Protože jsem již dávno příliš cool pro CD, měl jsem tu hudbu na paměťové kartě nebo flashce, na které jsem měl svůj speciální "Driving mix" (kde jsem měl kromě soundtracků i Ivana Mládka nebo Army of Lovers). Hnidopichy upozorňuji, že v autě mám reprosoustavu, u které nehraje roli, zda je audio v CD kvalitě nebo v MP3.

Problém byl v tom, že když jsem chtěl svou kolekci upravit nebo doplnit o nové skladby, znamenalo to donést SD kartu z auta domů, tam ji strčit do počítače, hrabat se v ní, zjišťovat co tam je a co tam není, a pak zase odnést zpět do auta.

S Google Music jsem vše vyřešil mnohem elegantněji. Prostě jsem si vytvořil v GM (přes webové rozhraní) playlist, nazvaný "Driving", a do něj jsem si přidal všechny skladby, které jsem si při jízdě chtěl pouštět. Dokonce jsem si vytvořil další playlist, "Sleep", pro případ, kdy potřebuji usnout někde mimo dosah svého domácího audiosystému.

V autě si pak v mobilu vyberete "Shuffle this playlist" a posloucháte. Audio se mi streamuje z telefonu přes Bluetooth přímo do rádia, takže mohu přeskakovat skladby v telefonu pomocí ovládácích tlačítek autorádia a na displeji rádia se mi správně ukazují názvy skladeb! Pokud nechcete investovat do autorádia s BT Audio Streamingem (pozor, to je něco jiného, než "autorádio propojitelné s BT handsfree"!), můžete telefon a autorádio propojit analogově, pomocí stereo minijacku.

Pravděpodobně máte dvě logické námitky:

1) Strašně to vybíjí baterku v telefonu! To je pravda. Já ale stejně mám při jízdě telefon vždy v autonabíječce, protože ho používám k navigaci. Můj Samsung Galaxy S3 zvládne bez nejmenších problémů současně Google Navigaci a Google Music s BT Streamingem, a ještě se přitom slušně rychle dobíjí.

2) Streamování hudby mi rychle vyčerpá datový FUP u mého mobilního operátora! To máte taky pravdu, ale krásně jsem to vyřešil pomocí jedné méně známe featury Androidí Google Music aplikace. Máte v ní totiž možnost zvolit si (v telefonu) u libovolného playlistu "Make available offline", a celý tento playlist se vám následně automaticky stáhne na vaši SD kartu (tedy může to být až 32 GB hudby)! To si samozřejmě provedete doma, nebo jinde, kde máte WiFi, a pro všechny případy si v mobilní aplikaci také nastavíte "Stream music only over WiFi", takže pak máte zaručeno, že se neuklepnete a nestáhnete si omylem pár (desítek) megabajtů přes 3G. Za zmínku stojí, že toto nastavení není jednorázové, ale platí nadále dynamicky pro celý zvolený playlist. To znamená, že pokud následně do takového playlistu přidáte další skladby, tyto se vám zcela automaticky do telefonu stáhnou, jakmile se připojíte k WiFi (pokud jste k němu zrovna připojeni, tak okamžitě)!

Celé to funguje tak hladce, že jsem dokonce dospěl do stádia, kdy je Google Music mým primárním skladem hudby a mám v něm všechno setříděno lépe, než doma na disku.

To s sebou přináší problém - jak dostat tu hezky setříděnou hudbu z Google Music zpět na harddisk?

Jde to relativně snadno, protože Music Manager vám umožní stáhnout si z GM na harddisk všechnu vaši hudbu. Bohužel si nemůžete vybírat konkrétní skladby, ale stáhne se vám vždy zcela všechno (pokud chcete stáhnout jen některé skladby, můžete to provést přes webové rozhraní, ale zde je možno stáhnout každou skladbu celkem pouze dvakrát!). Pokud stáhnete celou svou MP3 knihovnu (což můžete udělat kolikrát chcete), MP3 soubory se vám roztřídí do podadresářů podle schématu "interpret_skladby/jmeno_alba/skladba.mp3". To znamená, že pokud máte v jednom albu písničky tří interpretů, budou po downloadu rozházeny do tří podadresářů! Naštěstí není problém napsat si skriptík, který to podle MP3 tagů všechno zase setřídí tak, jak potřebujete. Já si ho napsal takhle, k dokonalosti má daleko, ale dělá pro mou hudební kolekci přesně to, co já potřebuju.

Takže takto setříděnou hudbu, staženou z GM, mám v adresáři "/sklad/audio/GoogleMusic/", a do adresáře "/sklad/audio/new" si kopíruji nově pořízenou hudbu. Můj domácí audiosystém (Squeezebox) pak indexuje celý adresář "/sklad/audio/" (který se nachází na síťovém RAID disku), takže mám v telefonu, v tabletu i v různých místnostech své domácnosti přístup k téže hudbě (nad postelí mám přimontováno toto a Squeezebox server mi běží na miniserveru, který se mi stará o internetovou bránu naší domácnosti). Kdybych časem dělal nějakou zásadnější editaci hudebních údajů v GM, stáhl bych si následně znovu celou kolekci z GM, setřídil svým skriptem, smazal podadresář "new" a pokračoval jako dříve.

A mám z toho takový příjemný hřejivý pocit, že tuhle část svého života mám vyřešenou k dokonalé spokojenosti...

82 komentářů:

 1. Bohužel ani GM není dokonalé a z nějakého důvodu mi nějaké skladby usekne při přehrávání v nějakém náhodném místě (resp. v rámci nějaké konkrétní skladby je to místo vždy stejné). Přitom ta skladba je tam očividně nahrané celá a za dané místo lze seeknout. Dělá to jak webový prohlížeč, tak GM player v telefonu (který je mimochodem u Nexusu standardně a není třeba ho shánět po všech čertech).

  OdpovědětVymazat
 2. Po tomto článku som sa začal cítiť ako neandertálec.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to niesi sam... obidve moznosti ci uz proxy alebo Thor su po anglicky... :-(

  OdpovědětVymazat
 4. Kráááásný drbání pravou nohou za levym uchem. Teď se tu seběhnou androidový tuneři a začnou si notovat, jak je to nááádherný mít data na cloudu a dávat dohromady tagy a pořádat to na dvou místech a né na jednom...
  Já si položim telefon doma na stůl, von má svojí IP (telefon, ne stůl), v kompu si vyberu dalších 1000 písniček (nebo 200 playlistů či adresářů), který chci hrát následující měsíc. Natahám to na ikonu "auto" - nemám ikonu "driving", tak nějak mi připadá, že sem Čech - a pak to najdu v telefonu, ten píchnu jackem do rádia a hraju. Když má navigace nějakou předmětnou poznámku, ztlumí si to (krom toho na mne nemluví reproduktorkem telefonku ale z šesti repráků v autě). Nic nevyčerpávám, nemusim bejt v autě onlajn a nasranej, že to zas neteče, čekat až to proleze a blbnout s anonymizérama a poskytovat někomu info o tom, kolik mp3 jsem za 15 let nakrad (130GB). Bože Františku... za co...?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čech má vždy Das Auto, nikoliv Auto. Jinak bych se ale také rád zeptal pléna na trik, jak jednoduše otagovat třeba 5000 mp3? Většina mých mp3 má tag Anonymous a Track1 - Track X.

   Vymazat
  2. Postahovat si ta alba znovu... Zabere to méně času, než to tagovat.

   Vymazat
  3. Správa a tagování MP3
   http://www.slunecnice.cz/sw/mp3-tag-editor/
   http://www.slunecnice.cz/sw/mp3-sorter/

   A určitě jich je víc

   Vymazat
  4. mara: zkus todle http://musicbrainz.org/doc/Picard_Tagger

   Vymazat
 5. Tak si to baso precti jeste jednou jo?
  Franto asi ti solime az moc kdyz mas S3!

  OdpovědětVymazat
 6. Tor je mladší, dementní brácha Thora? Uvidíme ho v pokračování? Bude ho hrát Norbert Lichý? Samé otázky...

  OdpovědětVymazat
 7. Mít všechnu svoji hudbu na jednom místě, dostupnou odkukoliv a kdykoliv... lákavé řešení. Jenže zatím to má dost velké chybičky:
  a) signál
  b) traffic/FUP
  c) funkčnost aplikace

  Album identifikované jen podle názvu? Proboha, kdo to u Googlu programoval, popř. analyzoval?

  Zatím mi taky offline řešení připadá mnohem jednodušší a spolehlivější, byť je v tom ruční práce.

  OdpovědětVymazat
 8. No tak hlavne, ze to ted mas jednodussi, Frantisku.
  Udelat tohle vsechno je pohoda, ale odnest SD domu, to je vopruz..
  Pripominas mi hochy z TBBT. Nerikam, ze jsi to kralovsky nevochcal, ale je to, uz treba z hlediska casu, efektivni?
  Jinak samozrejme uznavam, ze clanek je skvelej a reseni prekazek genialni.
  Dekujeme

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě jsem to absolvoval a aktivace a stažení programu zabralo tak 3 minuty i se změnou proxy. Takže není to až tak hrozný. Teď ovšem nastane x hodin nahrávání.

   Vymazat
 9. No a pre ludi, ktorym sa nechce pisat si vlastne skripty a nevadi im priplatit si mierne viac za rovnaku uzitocnu hodnotu (a radi ocenia napr. kvalitu a design HW + SW) je tu este ekosystem od Apple, kde je mozne vyuzivat sluzbu iTunes in the Cloud, ktora sice stoji 25$ rocne, ale ma velmi podobne moznosti ako Google Music (ktora je zdarma iba vdaka tomu ze je to beta). S tym rozdielom, ze vase skladby ktore uz su v iTunes katalogu mate k dispozicii v 256kbit AAC kvalite, a uploadovanie znamych skladieb tak trva zlomok casu.
  Na vasom Macu alebo iZariadeni mate k dispozicii celu vasu kniznicu (max. 25000 skladieb), ktoru mozete streamovat do AppleTV, Airport Express (obe stoja ~2400 Kc) alebo akychkolvek inych reproduktorov s podporou Airplay. Velkou vyhodou oproti Frantovmu rieseniu je moznost streamovat hudbu z iTunes naraz(!) do viacerych Airplay zariadeni (delay sposobeny bufferingom sa normalizuje automaticky). Ponuka podporovanych repro, pripadne moznost pouzit iba prijmac (Airport Express) a repro podla vlastneho vyberu su dalsie nesporne vyhody.
  V skratke, vami zvolena hudba tak moze zniet v celom byte, v kazdej miestnosti s inou hlasitostou a cele to ovladate cez telefon, pricom ten sa vobec nevybija pretoze sluzi iba ako dialkove (aplikacia Remote) k iTunes, ktore bezia niekde v rohu na pocitaci (Mac alebo Windows, obdoba Squeezebox servra).
  Ludia tak po investovani napr. do 2x Airport Express (~4700 Kc) si mozu do svojho bytu spravit multiroom audio system, ovladany iPhonom a nekupovat zbytocne drahe systemy ako napr. Sonos.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kristova noho, je to tady!

   Nestesti chodi vzdy ve trech!

   Nejdriv samozvany cenzor Chlebec, pak homosexualne-metrosexualni Horak a ted apple-fanboy Vaclav!

   Vymazat
  2. ospravedlnujem sa Anonymnimu za to, ze som si dovolil napisat svoju pozitivnu skusenost s riesenim podobneho problemu ako riesil Frantisek, s naivnou predstavou, ze to mozno inspiruje niekoho kto pouziva inu platformu.

   Vymazat
  3. Maximálně 25000 skladeb?

   Ololololol!

   Vymazat
 10. Idea tedy je, že si nahraju všechnu svojí hudbu na cloud a pak si jí z cloudu stáhnu do telefenu, abych jí mohl přehrávat offline a nevyčerpal FUP? A co takhle si jí nahrát přímo na tu kartu a přehrávat nějakým interním přehrávačem? V čem je přínos?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to tak cool, rozuměj přeci!

   Vymazat
  2. Ale... a to musite uznat.. nebehate s eSDeckem..
   Jen jestli ten pan,co psal recenzi neni pribuzny J.Cimrmana
   Pripomina mi to pohadku o domorodci lezicim na plazi, ktery jednoho dne vymenil kokos za kozu. Dalsi den dva kokosy za vozik, pomoci nejz a kozy rozvazel kokosy po celem ostrove. Stejnym zpusobem casem ziskal kanoe pak clun,lod a nakonec flotilu obchodnich lodi a naprosty monopol na vyvoz kokosu..
   Kdyz se jej ke sklonku zivota nekdo zeptal, co byl v nejtezsich chvilich ten motor, jez mu umoznil prekonat vsechna uskali odpovedel, ze pevne veril,ze jednou bude diky bohatstvi bezstarostne lezet na plazi a popijet kokosove mleko.

   Vymazat
 11. Je mozne, ze mi zmizel prispevek?
  Nebo jsem rekl neco nevhodneho?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli to bylo neco hezkeho o chlebcohorakovi tak to bylo nevhodny!

   Vymazat
  2. Hele dej si bacha co tady písmenkuješ, nebo naběhne homole a všecky nás bude litovat.
   No a pak se sem přisere Jeník Horáků a totálně nás bezinterpunkčně zesměšní nějakým velice ftipným a hróóózně inteligentním komentem.

   Vymazat
  3. No a ještě Pankreatitida, teď ještě ten pomatenec chlebenec a je to komplet.

   Vymazat
  4. update pro ty kterym to nedoslo, nebo tu dlouho nebyli:

   Roman Chlebec se ted schovava za ten stupidni nick a cizi fotku nade mnou, taky pise cesky. Je to lisak podsitej.

   Vymazat
  5. Tomáši, píšu česky, abys mi rozuměl.

   Vymazat
  6. Tak to je až směšná zbabělost.

   Vymazat
  7. Kohbo, prd o tom víš, zato máš názor. Jseš kokot.

   Vymazat
  8. Je to možné, mě zmizel taky.

   Vymazat
  9. Jasný, jenom ty víš vše o všem. Jsem ubožák a homolovi tě je líto.

   Vymazat
  10. Řekl jsem prd *O TOM* víš. Fakt jseš kokot.

   Vymazat
  11. A já řekl *HOMOLOVI TĚ JE LÍTO* víš. A tvoja stará mama je kokot, zbabělče.

   Vymazat
 12. A kolik kilometrů tak najezdíš měsíčně, že potřebuješ v autě navigaci a takhle důmyslně pořešený audio?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela dost, kazdej tyden zajedu u nas do pennymarketu pro ty baleny limonady (po 3kc za kus), je to fakt vyhodny, ale sou strasne tezky na odnos, cili odhadem tak klidne i 10km za mesic. V lete pijem vic takze klidne 15km.

   Vymazat
  2. A moc dobry sou rizly vodkou, 2 k 1 a BTW(sem se dozvedel od Jendy co ta zkratka znamena tak to ted pouzivam) u nas prodava Beda ve stanku vodku za pado pullitr. Kdyby mel nekdo zajem. Chlebec? Horak? zakalite?

   Vymazat
  3. Když tak, český pivo. Co je v nabídce?

   Vymazat
 13. Díky za návod, jen update: Pokud navštívíte onu stránku na google play pro push nove verze do telefonu, je nutné být opět za proxy jinak "sorry ale v týhle kántry smůla". Zkusil jsem to před chvílí.

  OdpovědětVymazat
 14. Whoa! Je ze me fff celebrita! A stacil mi na to jeden jedinej koment! Zavidte mi! :P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S příjmením, které začíná na HOMO z tebe musí být fff celebrita. Otázka je, co si kdo domyslí místo toho LA.

   Vymazat
  2. Milan Homo(k)la(da): fff celebrity se bezne stykaj(sexualne) u Fuky na balkone, Kubik uz je docela jetej, takze Franta novy maso urcite privita ;)

   Vymazat
  3. Lituju tě, zmrde.

   Vymazat
 15. Jako deti ve skolce :D No, enjoy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No mozna by ses mel presunout na Fukovo G+ profil, tam si mezi tema ritolezcema a pytlozvejkama budes pripadat jako doma, ty celebrito!
   Tady ses jen dalsi klon Chlebcohoraka...

   Vymazat
  2. A co jiného jak vojna klonů to tady taky je... že jo.

   Vymazat
 16. Musim rict, ze se mi tohle nahravani do ruznejch cloudu, buh vi kam, teda moc nelibi. Mam radeji pekne vsechno doma. Ja si poridil takovy prumerny NAS, tam staci zapnout Audio station, ci jak se to jmenuje a funguje to vicemene stejne. Pro mne to ma tu vyhodu, ze jsi muzu poustet hudbu po slozkach, ne vse mam otagovane, muzete tam namrskat hudby neomezene a delat si s tim take co chcete. Navic tam nemusite mit jen hudbu, ze. Pro ovocnare, muzete si vytvorit iTunes server tez, nevim jak presne funguje, nezkousel jsem.
  Mate svuj vlastni cloud jen pro sebe.
  Ted koukam, ze mu tu po posledni aktualizaci pribyla ikonka Cloud station, netusim proc to zapinat, kdyz uz vsechno de facto tak funguje. Divny.

  OdpovědětVymazat
 17. Kdybych měla auto, tak bych tam stejně nic neposlouchala, protože bych to buď pořádně nevnímala a zbytečně si tak jen vytvářela jen další zbytečnej rambajs, terýho je všude dost. Nebo bych to vnímala a usínala, nebo bych to vnímala a šlapala na plyn..vše vyhodnocuji jako nežádoucí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..vlastně z toho je patrné, že si neumíte hudbu vychutnat a jste nebezpeční a budete všichni hluší.
   Dobře vám tak, vy technicko-teplácká paka. Ha.

   Vymazat
  2. Na tom neco je. O audiosestavev mem kocaru se Jeremy v jednom dilu Top Gearu vyjadril, ze to hraje jak stara gramofonova deska na ktere sedi pes (mel pravdu), tak ze si hudbu v kocaru nevychutnam ani kdyby jsem chtel.

   Vymazat
 18. Franta má auto.
  Vosmík jede v protisměru.
  Hanka kouří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne z Promeseuse, jehoz patecni recenzi slibuje Fuku uz asi 4 mesice.

   Jinak bych chtel jenom dodat, ze kdo nebere drogy je homosexual, Kubik je samozrejme vyjimka potvrzujici pravidlo...

   Vymazat
  2. Horák to sleduje z úkrytu.

   Vymazat
  3. Chlebec je tam s nim, Horaka se stale dokola pta, zda uz Franta bude. Pote, co Franta je, zmeni lajnu na oznamovaci "Franta uz byl". Taky stale dokola. Horak to povazuje za interakci, ale nevi, jak se k tomu postavit, pattern neodpovida nicemu, co by mel ve slovniku.

   Vymazat
  4. Čačaný ty bys taky chtěl, že jo?

   Vymazat
  5. Taky bych nevedel, jak se k tomu postavit.

   Vymazat
  6. Všiml jsem si. Jak se říká, méně je někdy více. Skus se inspirovat u Tomáše.

   Vymazat
 19. Asi by nebylo od věci zmínit, že heslo už nejde vrátit zpět, protože jak je u změny hesla u google účtu napsáno "Note: you can't reuse your old password once you change it!".

  Safra :(

  OdpovědětVymazat
 20. A pokud jste gay pak pouzivate iTunes a nemusite promrdat par veceru abyste celou kravinu odladili a uz vubec nebudete resit co si koupit za novy hw.

  OdpovědětVymazat
 21. http://apps.codigobit.info/gmusic

  slušnej desktop player pro win

  OdpovědětVymazat
 22. Tak jsem to dnes taky zkusil, komplet instalace + úprava 4386 mp3 zabrala cca 25 minut.

  OdpovědětVymazat
 23. Zkoušel jsem se zaregistrovat, ale Google music už má doplněnou validaci US adresy pomocí kreditní karty...

  OdpovědětVymazat
 24. Nevíte jak obejít tu validaci pomocí US kreditní karty?

  OdpovědětVymazat
 25. No čekal jsem, že ta US karta je "konečná", ale nakonec i to jde obejít. :-) Nejprve si v google wallet vytvoř novou adresu, která je US adresou (zejména ZIP code musí být OK), pak si přidej validní českou (nebo i jinou) platební kartu a jako Billing Address použij předtím přidanou US adresu. Pak při aktivaci google music stačí použít tuto novou kartu a vše projde ok. Platební karta ale musí být skutečně validní (včetně CVC kódu), google to zřejmě ověřuje online u vydavatele karty.

  OdpovědětVymazat
 26. Jak píše Nováček, přesně tak se to dá s tou kartou udělat, jakmile jsem do wallet přidal k české kartě americkou reálnou adresu, tak už to GM. vzal automaticky a ani už s žádnou další verifikaci neotravoval...

  OdpovědětVymazat
 27. Díky, tahle metoda funguje! Lze použít i stávající kartu v google wallet (mám tam dříve zaregistrovanou s CZ adresou pro nákup mobilních aplikací z google Play), stačilo k ní jen přidat US adresu. Pak jsem na mobilu nainstaloval aplikaci Hideninja VPN, která mi nahradila použití proxy a v mém případě nefunkční TOR. A přes mobil se pak přihlásit na music.google.com.

  OdpovědětVymazat
 28. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 29. Mám dotaz.. nahrál jsem si tam celou knihovnu iTunes (přes 5000 písniček), ale na music.google.com se mi v knihovně nic nezobrazuje... uploaded 0 songs. V mobilu se mi ale soubory už zobrazily... několik jsem si jich zkusil přehrát a když jsem se pak podíval na web, tak se mi v Listen now přehrané písničky zobrazily.. knihovna ale pořád nikde

  OdpovědětVymazat
 30. tenhle navod na Tor mi fungoval (ten co ma Franta v článku bohužel ne):

  http://www.2byts.com/2012/03/09/how-to-configure-the-exit-country-on-tor-network/

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.