26.11.11

Recenze: Kocour v botách [Puss in Boots] - 60%

Oficiálně vzato jde o prequel Shreka, ale ve skutečnosti je to zcela jedno, protože tento film nemá se Shrekem (kromě hlavního hrdiny) vůbec nic společného, ani na něj nijak neodkazuje.Tedy, "něco" společného se Shrekem má, respektive s jeho pokračováními: Je v něm spousta blbnutí, vtipných narážek a akčních scén (opět ve 3D) a násilně naroubované poučení a propagace pozitivních hodnot.

Výtvarná stránka je opravdu vydařená, Kocourova srst je správně chlupatá, choreografie akčních a tanečních scén je nápaditá, párkrát jsem se zasmál...

Výtvarníkům, animátorům, skladatelům, střihačům atd. není co vytknout. Škoda toho scénáře, který je povětšinou jen snůškou žertíků a citací, aniž by si dal záležet na skutečném vykreslení charakteru nějakého hrdiny nebo prostředí (příběh se odehrává v nějaké nedefinované pohádkové zemi, která místy vypadá jako z westernů Sergia Leoneho a místy jako evropský středověk). Můžete říkat, že "je to jenom pohádka" a v pohádce je možné všechno, ale vysvětlí mi někdo, jak je možné, že jeden z hrdinů na konci zemřel a o minutu později je vidět živý a převlečený do jiného kostýmu???

Mírným problémem je také skutečnost, že tentokrát uvidíme pohádkove postavičky, které českému děcku nejsou příliš známé: Humpty Dumpty, Jack, Jill... Některé jsem nerozklíčoval ani já (modrý obličej WTF?).

Takže další ucházející sériově vyrobený 3D dětský produkt... V produkci Guillerma del Tora?!?!

P.S: Film je samozřejmě dabovaný, takže neuslyšíme Antonia Banderase, Salmu Hayekovou ani Billyho Boba Thorntona.

15 komentářů:

 1. Další animák, na který zřejmě půjdu, bude až Merida od Pixaru. Jinak bych animované taškařice házela rovnou do televize, ta mrňata u toho v kině stejně nevydrží déle jak 5 minut, a rodiče nemají kam utéct.

  OdpovědětVymazat
 2. Aspoň hairy pussy, když už ne full frontal

  OdpovědětVymazat
 3. Tak Arthur Christmas mi v očekávaných filmech unikl, možná můj mozek hlásí SPAM na všechny filmy, co mají v názvu Christmas.

  OdpovědětVymazat
 4. Simon's Cat sa mi páči viac. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Není ten modroksichťák narážka na tohle? http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Boy_Blue

  OdpovědětVymazat
 6. alebo skor na toto: http://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_the_Tank_Engine . Zijeme v USA a kazde decko to tu ma (knizky, hracky atd).

  OdpovědětVymazat
 7. tak Hugo je že vraj bomba

  OdpovědětVymazat
 8. Od kolika let je vhodné na to jít? Chodí 3.5 leté děti do kina? Budu mít jedno půjčené a tohle je jeden z nápadů jak vyplnit čas :)

  OdpovědětVymazat
 9. taky jsem titulek cetl jako "pussy v botach" :-)

  OdpovědětVymazat
 10. 28. listopadu 2011 13:20/ Hele, vole, s půjčeným dítetem se dá strávit čas i lepším spůsobem. Ještě si při tom i můžeš vydělat peníze.

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj, jenom sem chtel zminit ze v praze ve Slovanskem Dome (kde jinde) bezi jedna kopie v originalnim zneni

  (takze mozna tenhle trend novy majitele nezrusi :)

  OdpovědětVymazat
 12. Re: "ta mrňata u toho v kině stejně nevydrží déle jak 5 minut"
  Re:"Od kolika let je vhodné na to jít? Chodí 3.5 leté děti do kina?"
  - dcera byla ve 2 letech na Toy Story 3 (pokus jestli to vydrží - kromě scén ze skládky bez problému) a teď ve 3 letech na Arthur Christmas - obojí zvládnula v kuse (dokonce bez čurací pauzy - narozdíl ode mne). BTW Arthur Christmas vřele doporučuji.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.