29.11.11

Recenze: Hranaři - 40%

[Následuje neupravovaný text distributora] Temný thriller se odehrává v české současnosti, kterou pokrývá dokonalá pavučina vzájemně propojených kšeftů a kšeftíků. Mnohem jemnější a nenápadnější, než byla ta v éře Mrázků a Krejčířů. Samozřejmý systém vratek, resp. skrytých provizí, automaticky funguje na všech úrovních. Kdo v něm nejede, je mimo hru. Čím větší hra, tím ostřejší jízda. Je to balanc na hraně útesu. Dá se na ní udržet? Jak dlouho ještě? A kdo to všechno vlastně řídí? Filmové drama se rozehraje kolem jedné velké zakázky, z níž měly podle zaběhnutých pravidel putovat vratky na zaběhnutá vyšší místa. Jeden z hráčů se ovšem rozhodne pro sólový postup, načež se prudce roztočí kolotoč sledovaček, kompromitujících materiálů, tajných nahrávek, mediálních intrik, výhrůžek, vydírání a zabíjení. Systém se zadrhne a hrozí kolaps. Protihráči volí krajní řešení. Thriller HRANAŘI je sice filmovou fikcí, avšak nápadně blízkou dnešní realitě. Kontroverzní krvavý závěr lze tedy brát také pouze v rovině filmového příběhu, ale - kdoví...?Především bych chtěl upozornit, že se nebudu nijak zabývat tím, kde a jak kdo z tvůrců filmu komu na Facebooku nadává a vyhrožuje, jestli ve filmu zpívá vokály Iveta Bartošová (nezpívá) a jestli je videobavič jménem "Kazma" retardovaný (je, a jak). To vše je zajímavý námět na přednášku "propagace filmu v nových médiích", možná se o tom rozepíšu jindy, ale ne tady a teď.

"Temný politický thriller" jsme tady dlouho neměli dost dlouho a vydařený temný politický thriller myslím nikdy. A s Hranaři se situace nezměnila. Není to podařený film, ale je nepodařený docela zvláštním způsobem.

Nejprve bych upozornil na to, že je v něm dost kvalitních věcí, na které u českých filmů nejsme zvyklí. Začněme třeba tím, že v tom traileru (který mi rozhodně dobrý nepřijde) někdo mluví drsným hlasem, který nezní úplně směšně (což jsem snad v českém traileru ještě nezažil). Pokračujme tím, že film má slušnou kameru, jejíž barevné tónování jistě není originální, ale má svůj styl. A skončeme třeba tím, že většina herců (herečky jsou na tom bohužel hůř) vytváří na plátně figurky, které mají jistou stylizovanou působivost a jejich postsynchrony neznějí směšně (protože to nejsou postsynchrony). Při některých scénách jsem si s překvapením uvědomoval, že by se s podobným obsazením a podobnou stylizací dalo natočit něco, co by fungovalo aspoň trochu podobně žánrově jako seriál "Chobotnice" nebo třicet - čtyřicet let staré francouzské stylovky, ve kterých vždycky někdo na konci zastřelil Belmonda, protože věděl příliš mnoho. Prostě, v Hranařích dobře funguje docela dost elementů, které očekáváme od výpravného, efektního politického thrilleru, a které v českých filmech většinou nefungují.

Bohužel, Hranaři mají naprosto zásadní problém v tom, že ani neoddiskutovatelná řemeslná zručnost při produkci a postprodukci nedokáže napravit to, co bylo totálně rozesráno někde na trase námět -> scénář -> dramaturgie a možná částečně i režie.


Začněme třeba už názvem filmu. Já osobně jsem až do návštěvy oficiálního webu netušil, co slovo Hranaři znamená. Na začátku filmu se objeví (na velmi krátkou chvíli) vysvětlující titulek, ale je to ještě před logem distributora, když většina lidí vůbec na plátno nekouká! V samotném filmu pak o hranařích nebo hranách nikdo nemluví. To je ale to nejmenší...

Film začíná kulometným sledem scén, kdy je nám během několika minut představen asi tucet postav. Objeví se chlapík v centru Prahy a u něj titulek "Podnikatel X, majitel velkého salonu na anální bělení, v roce Y založil časopis Z, jeho žena má modelingovou agenturu", který stihnete sotva přečíst, natož si ho zapamatovat. O pět sekundy později následuje střih do nějakého sálu s monitory a titulek "Sledovací centrála KGB". Několik neidentifikovatelných lidí se v něm dívá na mapu. O tři vteřiny později následuje střih do pražské zoo, kde se Tříska někam dívá dalekohledem, k tomu titulek "Agent CIA jménem ABC". O pět vteřin později střih někam do Prahy, na místo, které rozhodně není vidět ze zoo, kde se schází "podnikatel BFLM" s "původně vekslákem, nyní podnikatelem PSVZ". O pět vteřin později střih na letiště, kde někdo jiný čeká na kurýra z Ruska...

Nechytejte mě za slovo, možná jsem si to nezapamatoval úplně přesně, ale pointa má být v tom, že jsem vůbec nepochytil kdo je kdo, včetně toho KDO MÁ BÝT HLAVNÍ HRDINA. Až po filmu se mi podařilo (po rozhovoru s tvůrci!) vykombinovat, že hlavní hrdinové byli podnikatel Etzler a ochrankář Rašilov, přičemž Rašilov má na počátku filmu vyzvednout na letišti zásilku pro Etzlera, ve které jsou kompromitující dokumenty na zlé mafiány (Etzler je víceméně hodný ex-mafián). V zásilce jsou ale NÁHODOU kompromitující dokumenty NA ETZLERA (protože se někdo v Moskvě spletl) a zlí mafiáni náhodou dokumenty seberou kurýrovi dřív než Rašilov, a nyní chtějí Etzlera vydírat (poznámka: "Kompromitující dokument" vypadá jako fotografie Rudého náměstí, na kterou je Photoshopem špatně přidělán ten, koho má kompromitovat, v ruské uniformě). Znovu upozorňuji, že tohle všechno jsem pochopil až po filmu, kdy mi to vysvětlili jeho tvůrci, ale i pak mi to připadalo velmi divné a ptal jsem se, jak mi mělo dojít, třeba to, že z Moskvy (někdo o kom se nic nedozvíme) Etzlerovi místo kompromitujících materiálů navíc ke kompromitujícím materiálům na jeho oponenty omylem poslali kompromitující materiály na něj samého. Odpověď: "To jste nedával pozor, vždyť tam Etzler v jenu chvíli křičí 'Měl jsem to posichrovaný'!" Ano, to křičí. A co...?

Nicméně: První cca hodina filmu je o tom, že všichni proti všem kují pikle, scházejí se v luxusních oblecích, jezdí v luxusních autech, pijí drahý alkohol a navzájem si všichni gentlemansky nebo negentlemansky naznačují, že někoho odstraní, případně budou odstraněni. Jak už jsem upozorňoval výše, mnohé z těch scén samy o sobě docela slušně fungují, ale po třetí z nich to začne bý docela nuda, protože nám zcela uniká jejich smysl a takové drobnosti jako kdo je proti komu, kdo to jenom dělá, a hlavně proč to dělá a co tím sleduje. Možná byl trochu problém i v tom, že některé postavy mají svými jmény připomínat naše reálné politicko-mafiánské figury ("Šlouf" -> "Šlajf"?), ale já se v české politice neorientuji.

Ve filmu je dost dalších věcí, které jsou bizarní a zcela mi uniká důvod jejich existence: například neuvěřitelně dlouhá scéna, ve které jde Langmajer po schodech a chodbou do Kornovy kanceláře a přitom žertovně poskakuje a laškuje se sekretářkou. Nebo Tříska, který na monitorech sleduje tajně veškeré dění v Praze a přitom teskně hraje na saxofon - to už je skoro něco Lynchovského, jako z Modrého sametu. A to by samo o sobě nevadilo - pokud by bylo ve filmu něco jiného, co by mělo podobnou atmosféru. Ale není. Možná s výjimkou Třískova závěrečného WTF epilogu o tom, že "celý svět jeviště pouhé jest a já neumím moc anglicky".

Po více než hodině filmu konečně dojde k jakémusi zásadnímu zvratu a konečně je jasně narýsována zápletka: Hrdina se musí pomstít mafiánům, zachránit pár blízkých a zmizet s nimi co nejrychleji pryč z republiky. To funguje podstatně lépe než první dvě třetiny filmu, protože přibližně víme, co je vlastně v sázce a kdo je padouch (všichni ostatní). I tady ale dochází k občasným žertovným bizarnostem jako je let z Prahy do Dubaje malinkým jednovrtulovým letadýlkem...

Hranaři jsou o trochu lepší než Kajínek a mají s ním mnoho společného. Za některé jejich elementy se tvůrci vůbec nemusí stydět, ale chyběla jim schopnost podívat se na děj svého snímku očima někoho, kdo nečetl scénář, nečetl presskit a nestrávil s filmem půl roku života, a pak se zamyslet, jak takovému nepoznamenanému divákovi představit hrdiny a jak mu servírovat jejich osudy. A to vše udělat předtím, než se začne natáčet. V tomto ohledu film naprosto brutálně selhává a tím přichází vniveč i to fungující a zábavné, co v něm je.

Ale producenti jsou mistři marketingu a vůbec bych se nedivil, kdyby Hranaři měli slušný komerční úspěch.

129 komentářů:

 1. Tam nejsou "nahodou" kompro materialy na ETzlera, tam jsou kompro materialy na vsechny VCETNE Etzlera. Jenze jak se jim to dostane do ruky tak oni ty ostatni vymazou.

  OdpovědětVymazat
 2. Jinak je zapotrebi se soustredit po celou dobu filmu jak prave cloveku neco unikne tak se pak ztraci jako Franta

  OdpovědětVymazat
 3. OK, to jsem neobratně formuloval. Myslel jsem to tak, že tam jsou překvapivě omylem MIMO JINÉ materiály proti Etzlerovi MÍSTO materiálů na Etzlerovy protivníky... Pokud to nebyl omyl, tak proč z toho Etzler pak vyšiloval?

  OdpovědětVymazat
 4. Soustředění tady nepomůže. Já si třeba pamatuju všechny mocniny dvou až do 65536, ale když koukám na film, kde je od začátku obrovská hustota informací, jak mám vědět, že si mám pamatovat detaily o fotkách a ne detaily o tom, na jaké zvíře se dívá Tříska v zoo?

  OdpovědětVymazat
 5. To kompro ze je slaby to ja jsem rikal uz v prubehu tvorby secnare. Ale scenarista i dramaturg si stoji za tim, ze kdyby se provalilo ze nekdo byl clenem KGB tak by to byl pruser. Ja si to nemyslim. Jinak kdyby si mel program k filmu jako v divadle tak by si tomu porozumel. Tam je strasne moc nuanci ktery i ja jsem si musel nechavat vysvetlit od rezisera :)

  OdpovědětVymazat
 6. Jinak agent NSA by klidne mohl byt cizinec ktery nemluvi anglicky jako American, ne ? Pripadne mohl prodelat takovou tu mozkovou chorobu kdy zacne mluvit samovolne s prizvukem, taky byly popsany takove priapdy :)

  OdpovědětVymazat
 7. Predevsim "fotografie nekoho v uniforme na rudem namesti" neni v dnesni dobe Photoshopu dukaz naprosto niceho. A kdyz uz se bavime o scenari, posilat v dnesni dobe nekolik JPEGu z Moskvy na flashce tajnym osobnim kuryrem letadlem je taky dost zvlastni predstava...

  OdpovědětVymazat
 8. No a co to teda znamená, ti hranaři?

  OdpovědětVymazat
 9. Ad Tříska: Divne to je v tom, že mluví naprosto korektně gramaticky, ale má úplně strašlivou výslovnost. Prostě jako když někdo, kdo neumí anglicky, čte text, který mu napsal někdo, kdo anglicky umí. Ale hlavně je to WTF scéna v tom, že se snaží na posledních chvíli dát tomu filmu hloubku, která v něm ani náhodou není. Protože i když se můžeme bavit o tom, jestli je to dobrý thriller nebo ne (podle mě ne), tak film s nějakým sociálním podtextem nebo hlubším poselstvím to není ani omylem...

  OdpovědětVymazat
 10. No tak v tom kompru jsme se shodli vcetne tech jpeg. Tomas Zelenka by nam to samozrejme vysvetlil jak to presne myslel ale halvne to musi byt srozumitelene pro divaka aby on sam si k tomu dosel. Hele ale ja logiku musim vypinat u vetsiny filmu malo filmu je ze tam neco nenajdu :)

  OdpovědětVymazat
 11. Definice hrahare je na hranari.cz:
  Hranař (podst. jm.)
  Hranař je člověk pohybující se na hraně zákona.
  Hranař může být postava jak kladná tak i záporná.
  Hranař může být přemožen pouze jiným Hranařem.

  OdpovědětVymazat
 12. No me ta vyslovnost sice taky byla divna, na to ze je J. Triska tak dlouho v USA a citi se byt Americanem. Na druhou stranu moje je o dost horsi...to "poseltvi" nakonec se prolina celym filmem, ty zabery na ty kamery a tak. Me se ten konec docela libi, jako ono vymyslet konec k filmu neni zadna prdel :)

  OdpovědětVymazat
 13. Komentáře od Anonymní, který se, zdá se, účastnil přípravy filmu, kvituji! Díky za pohled insidera!

  OdpovědětVymazat
 14. Jeste jsem ted zavolal reziserovi at se vyjadri asi az zitra protoze te hodne respektuje tak se urcite vyjadri respektive vysvetli :)

  OdpovědětVymazat
 15. Jinak moudrejsi budeme teda zitra po premiere hned vyzpovidam par znamych. Protoze treba lidem z Novy se to po te projekci tak libilo ze to od nas hned koupili (diky tomu nam ted bezi a nejakou dobu pobezi jingly na Nove)

  OdpovědětVymazat
 16. Dovolte 2 zcela (ne)zasadni otazky:

  1) Vazne tam je ze ma salon na "analni beleni"? Protoze za to samotny bych pridal 20%...

  2) Ta sledovaci centrala KGB je flashback anebo si autori vazne nevsimli, ze KGB uz par let neni KGB?

  OdpovědětVymazat
 17. Ze to koupili z Novy se ani trochu nedivím. Divil bych se, kdyby to chtěli koupit z ČT2. :)

  OdpovědětVymazat
 18. Re: dve zasadni otazky
  1.
  Analni beleni - kde jsi to cetl nebo videl ? To by nebylo spatny :)

  2.
  Hm s tim KGB me to taky napadlo, zeptam se tez rezisera a jeho odpoved sem napisu. Vzhledem k tomu ze skoro rok ten film "jedl i dychal" tak predpokladam ze to nejaky duvod ma...

  OdpovědětVymazat
 19. Na druhou stranu KGB je docela zavedeny termin, kdyby tam bylo FSB tak treba ja bych nevedel co to je...

  OdpovědětVymazat
 20. FSB je Filmove Studio Barrandov, prece...

  OdpovědětVymazat
 21. ;-) To je z recenze... "Podnikatel X, majitel velkého salonu na anální bělení".

  Docela stylovka...

  OdpovědětVymazat
 22. Re: analni beleni - Jo aha Frantova invence...no tak do nejakyho pristiho filmu to musime dat, delame pristi rok dve komedie tam se to hodi :)

  OdpovědětVymazat
 23. A je teda v tom filmu nejake to analni beleni nebo neni??

  OdpovědětVymazat
 24. Satan: Analni beleni tam temer urcite neni, muzes si odecist 10%...

  OdpovědětVymazat
 25. Kontrolní otázka: kolik znáte třicet - čtyřicet let starých francouzských stylovek, ve kterých vždycky někdo na konci zastřelí Belmonda, protože ví příliš mnoho? Já jednu - Profesionál.

  OdpovědětVymazat
 26. Hm, analni beleni. Zitra se zeptam, rezisera, jestli to tam fakt bylo a pak to sem dam

  OdpovědětVymazat
 27. KGB ešte vždy je tajná polícia, ibaže nie Ruska, ale Bieloruska.

  OdpovědětVymazat
 28. Tak snad aspon v director's cut edici

  OdpovědětVymazat
 29. Anonym "29. listopadu 2011 22:17 " nejsem ja to je jiny anonym ktery predstira ze jsem ja (doufam ze se ted nevynori dalsich x anonymu kteri budou predsturat ze jsou ja tim ze budou rikat ze ja nejsem ja ;).

  OdpovědětVymazat
 30. 29. listopadu 2011 22:47:

  Zeptám se na to zítra režiséra

  OdpovědětVymazat
 31. "proč z toho Etzler pak vyšiloval?"
  On nevysiloval z tech materialu, on se jich nebal protoze jeho by jako podnikatele to ze byl clenem KGB neposkodilo (nejak smrtelne). On vysiloval ze ted zadne kompro na ne nema, cili se ho nebudou bat a on se jim nebude moc branit (a koneckoncu ten mrtvej kuryr ho taky moc neporesil)

  OdpovědětVymazat
 32. Doufám, že už tomu režisérovi, co ještě nedokázal natočit jedinej alespoň průměrnej film, nedá prachy! To už fakt radši sérii Bastardů.

  OdpovědětVymazat
 33. Zrejme si toho rezisera s nekym pletete protoze toto je prvni film Tomase Zelenky. Ktery byl ale jako asisten rezisera za poslednich 20 let u HODNE filmu vcetne Hollywoodu atd viz IDMB. Jeste jsou dva Zelenkove, Zdenek Zelenka z CT vy asi myslite Petra Zelenku (?)

  OdpovědětVymazat
 34. Zitra zavolam reziserovi a zeptam se ho jestli Full Frontall ANO - NE

  OdpovědětVymazat
 35. Tak mohl tam byt full frontal treba Brozove jenze pak by lidi zase rvali ze dohanime kvalitu filmu nahotou. Takze jenom kvuli tomuhle tam neni ani bradavka...

  OdpovědětVymazat
 36. Za ospoilerování všech čtyřicet let starých francouzských stylovek dík.

  OdpovědětVymazat
 37. Zítra zavolám režisérovi a budu do toho jenom strašidelně dýchat.

  OdpovědětVymazat
 38. Jinak mozna lepsi nez trailer je FIlm o filmu youtube: v=-NA21dMxQZ8

  OdpovědětVymazat
 39. Zitra zavolam reziserovi a poprosim ho o tip na nej salon na analni beleni.

  OdpovědětVymazat
 40. Ja mu zavolam jeste dneska a reknu mu ze mu bude volat spousta lidi

  OdpovědětVymazat
 41. zitra zavolam resiserovi,aby zavolal reziserovi.

  OdpovědětVymazat
 42. Uz mi nevolejte. Vas reziser.

  OdpovědětVymazat
 43. Tady reziser. Zavolejte mi prosim vsichni na cislo 909 555 909 a zvolte kod 77. Tesim se!

  OdpovědětVymazat
 44. Teda hele, to analni beleni fakt nejni spatnej napad, otevri si salon.
  Naky lidi maj hezky ruzovy prdelky no a naky je maj takovy hodne tmavy - a to by byli/y tvoji zakaznici.
  Roztahnout pulky, trosku polejt chlornanem sodnym, vysusit a bezte si k pokladne, bude to 1250 Kc.
  A nezpomente se obednat (je to vcetne poledniho jidla) na pristi kuru, jeste pred sebou mame hodne beleni!

  OdpovědětVymazat
 45. Pred cca tremi a 1/2 roky me neznami telepati zacali pronasledovat a kopat do mne proudem ve snaze dohnat me k infarktu a celkovemu vysílení telesné schranky. Zásah do srdecni krajiny se jim jiz podaril nadvakráte-skoro primo druhá chlopen- a prozil jsem mnoho dnu v oddeleni intenzivni pece ale diky dohledu zrzavych sester zdravotnich s velkymi knofliky k paralyzaci nedoslo.(Za coz jim DEKUJI!!!) Chirurgove me moc neporezali v oblasti za levym uchem o rozloze 18.7 cm2 a pisi z instituce kde neni hácku a cárek na klávesnici, snad pochopite. Zastancu mam hodne coz mi dodava silu v letu i kdyz me ruzne servery neustale odpojuji. Sousedé z Karafiatovy ulice v okruzich Komenského 9 a Kosmonautu 29 me stále udávají ale jiz nadarmo!! nebot jsem se zbavil zvonku, prokopnute schranky i bytu se zbytecnym balkonem a diky vlivnym známostem z ministerstva (4. patro) jsem se prevedl do mesta Prahy v casti 8 rozlehlá oblast Bohnice panelove sidliste s luxusnimy byty kde na me nemohou!!! Jiz neomdlevám, ale zbavily me chaty na Morave, kterou znicili castym vykrádánim a ke konci pak i konskym hnojem, ktery ani nebyl reden v pomeru 1:9 jak je uvedeno v navodu. Ze by nemeli prostredky redici bezne k dostani jako v Rakousku odmitám verit. Vietnamskocinske restaurace v Praze jsou v kvalite dobre avsak casto mi podstrkuji zvlaste krehke hulky lámajici se a do nudli schválne zapletaji chobotnicky navzdory mym castym stiznostem. Posledne mnou privolana policie zase stala na jejich strane a chtela mne odvleci ale pak videla ty chobotnicky (v restauraci na rohu ne v te v pasazi s oranzovymi okny s drakem a mecem) a byl jsem propusten i kdyz krvaceni z rany neustalo a ztratil jsem (nebo mi nekdo ukradl!) levy sandal. Omluvily se a dostal jsem poukazku do obchodniho domu vice v centru, ale hnojivo doslo a prinutily me zakoupit zmrzlinove lzicky navzdory protestum na ministerstvo (4. patro)! Nejsou to dobré sluzby ale metro jezdi sem tam a nechteji, abych se ohrival na kolejich i kdyz k tomu mam povoleni. Teplousu je tu hodne ale uz se mi neposmivaji jen me nekolikrát napadli neznámi chlapci v cernych bundach a holohlavi a zkopali me. Mysleli si , ze vyhrali, ale hlasy neprestaly a cukani v oku uz neni, jen v levem koutku ust, takze stíznosti nebylo treba i kdyz postrádam pytlík se salatem. Novy byt je mirumilovny a prosluneny ze zapadu, ale uniku neni ani tady ve tretim patre! Neznámí telepaté mi zlikvidovali mlynek na kavu(starozitny) a neustale kopou do me kocky, ktera uz davno ma podkozni nádorky a ted casto vyplivuje plice! Byty jsou ale lepsi a olovenou mrizi jsem znemoznil pristup skodne k siti, mimo nejmensich mravencu. Praha mi dela dobre vyjma dlouhe fronty v samoobsluze na kosík 29.8.2004 ktery nevrátil zlatou minci, ohodnocenou na 256 Kc . Take nemám rad kopulujici krysy v regalech, kdyz sahám pro okurky i kdyz maji benatské masky a vesele tancují a pritom jsem znepokojen, ze krysar neni v dohledu. Moje sestra uz je v porádku, udelali pitvu, coz netrvalo dlouho a hned jsme sli jen mela sipku v oku to ale nepálilo jako napr. pepr. Casto si kupuji sardinky Saira kvuli horciku misto tablet a spim pod stolem, jen se preventivne polevám nekolikrát za noc olivovym olejem EXTRA VIRGIN proti utoku chobotnicek z orientalnich polévek. Je mi dobre i kdyz se mi nelibi koleje na Vaclavskem námesti od Muzea kde je velryba smerem dolu ale casto je lestim a ted oslnuji zahranicní turisty, na coz jsou stíznosti ale budu se bránit! P. S.: Prosím všechny, kterí se mnou Zkopaným sympatizují, aby tuto zprávu šírily sítí!!

  OdpovědětVymazat
 46. Uz nekolik hodin marne volam reziserovi ohledne full frontal-u, SMS, teplaku a autobusu. Nezveda mi to, je v Japonsku. Muzete to uvest na pravou miru?

  OdpovědětVymazat
 47. Film o filmu pobavil nebyvale.
  ".. tam jsou neuverytelny tlaky, aby se fylm nenatocyl.."

  OdpovědětVymazat
 48. Politicky thriller není můj šálek kávy a jak tak koukám na trailer, tak se to asi nezmění.
  Je sice fajn, že čeští tvůrci opouštějí škatulku české malosti, ale na opravdu dobrý žánrový film si asi budu muset ještě dlouho počkat. Samotné nadšení nestačí.

  OdpovědětVymazat
 49. jako ostravak bych chtel ve filmu full frontal norberta licheho, toho miluju!

  OdpovědětVymazat
 50. Politicky thriller s absenci analniho beleni nema prst na tepu doby.

  OdpovědětVymazat
 51. Když vám o kvalitě filmu nepoví všechno, co třeba vědet, věta určená Fukovi: "...jsem ted zavolal reziserovi at se vyjadri asi az zitra protoze TE HODNE RESPEKTUJE...",tak já už nevím jak dát víc na zrozumenou, že to je sračka.

  OdpovědětVymazat
 52. jako neostravak bych chtel ve filmu analni beleni norberta licheho

  OdpovědětVymazat
 53. Ackoliv nemam ke zminovane osobe vyhraneny vztah, doufam ze nikdy neuvidim full frontal Norberta Licheho

  OdpovědětVymazat
 54. Mimochodem, diskuse je dnes obzvlaste vypecena. Ted jeste doresit ty full-frontaly a muze se to tady zavrit. Vcetne vetsiny diskutujicich.

  OdpovědětVymazat
 55. Norbert Lichý je Hranař!

  OdpovědětVymazat
 56. analnibeleni.cz i com jeste volne Frantisku. Warlock zaspal asi :)

  OdpovědětVymazat
 57. Kdy můžem očekávat odpovědi z dnešní telekonference s režisérem? Nebo by se rovno mohla vysílat živě na FFFilmu.

  OdpovědětVymazat
 58. LOL, dejte do Google Images vyhledat "analni beleni" a vyskoci vam fotka Franty!! xD

  OdpovědětVymazat
 59. citace: "Norbert Lichý je Hranař!"

  opravuji:
  Norbert Lichy je kulaty hranar!

  OdpovědětVymazat
 60. Me by zajimalo jaka je podle "30. listopadu 2011 8:34" korelace mezi tim ze reziser si vazi a respektuje FF jako filmoveho recenzenta a mezi kvalitou filmu. Jak jako k tomu dospel, jakymi myslenkovymi pochody k tomu dospel. MOCIINKY by me to zajimalo, moc moc moc...

  OdpovědětVymazat
 61. "Mimochodem, diskuse je dnes obzvlaste vypecena. Ted jeste doresit ty full-frontaly a muze se to tady zavrit. Vcetne vetsiny diskutujicich."

  ja bych nas zavrel na kliniku
  a provedl analni beleni
  a fuka a norbert by vedli zakroky.

  OdpovědětVymazat
 62. Tos to dotáh Franto! Já myslím, že bys měl s kariérou recenzenta skončit, ponevadž vyšší méta než respekt režiséra Hranařů fakt není.

  OdpovědětVymazat
 63. 30. listopadu 2011 9:53/ Samozřejmě bych ti to mohl vysvětlit, ale nepochopil bys to. Nejsi totiž Hranař.

  OdpovědětVymazat
 64. A ted me kvuli vam reziser nezveda telefon !

  OdpovědětVymazat
 65. Tak ja Frantu taky respektuju a vazim si jeho nazoru proto jsem ho treba vzal na promitani pred dvema tydny kdy to zadny jiny novinar (jeste krome Dariny Krivankove) nevidel. Novinarska projekce je az dnes. S nekterymi vecmi s nim souhlasim, nektere veci si myslim ze mu nejak unikly pri promitani. Uvidime ani ne tak ostatni recenze (Fila da tak 20% max :) ale spis kolik divaku prijde. My ustojime i malo divaku ale radsi bychom tak aspon 200K. A pristi rok sazime vic na jistotu a delame dve komedie, inteligentni komedie.

  OdpovědětVymazat
 66. Jak to vidim ja, tak domena analnibeleni.cz by mela byt odted presmerovana na stranky hranari.cz

  OdpovědětVymazat
 67. Prosím, aby od této doby byla u filmů uváděna informace nejen o obligátním full frontal, ale i případném análním bělení hlavní(ho) hrdin(k)y, děkuji.

  OdpovědětVymazat
 68. Premyslim ze to teda do te komedie co natacime pristi rok na jare dame. 80-ti lety starici co kouri spolu travu na nemoce, tak nekterej z nich by si nechal delat analni beleni. Muzem to tam dat jako Product Placement, musim ted najit kliniku co by to zaplatila. Nebo zalozim vlastni pokud nesezenu.

  OdpovědětVymazat
 69. 30. listopadu 2011 10:27/ Hele, já mám takovou menší stránku, co bych potřeboval spropagovat. Prodávám na ní neplnoleté děti starším mužům. Nešlo by udělat, že by jeden z těch staříků byl pedofil? Já myslím, že by se kolem toho dala vymyslet spousta výborných inteligentních vtípku, kdy by se jako dostával do komických nesnází spojených s malýma dětma.

  OdpovědětVymazat
 70. Tak a analnibeleni.cz je zprovozneno

  OdpovědětVymazat
 71. Jo, a ještě sem zapomněl - mohl by ho hrát Nárožný? Za něj bych si i připlatil.

  OdpovědětVymazat
 72. Latka je od Karla Augusty nastavena prilis vysoko...

  OdpovědětVymazat
 73. Me by teda zajimalo, jestli Zkopanemu uz ve vietnamskych restauracich porad nepodstrkuji zvlaste krehke hulky, ktere se mu porad lamou do nudli.
  Doufam, ze se ozve s apdejtem.

  OdpovědětVymazat
 74. Zavolej režisérovi a zeptej se ho.

  OdpovědětVymazat
 75. Jestli uz to je - jak někdo myslím napsal - zprovozněné, tak bych se ráda objednala. Přítel mi sice zadeček rád líže, ale já pořád mám nepříjemný pocit, ze jí mám příliš tmavou.
  Velmi ráda bych si nechala provést anální bělení, zvláště je-li oběd v ceně polední objednávky. Promim váženého pana Františka, aby zde uveřejnil adresu svého bělicího studia.
  Srdečně děkuji,
  Jitka

  OdpovědětVymazat
 76. Jestli ve filmu ukáže Vilma Cibulková bělení, tak na to jdu.

  OdpovědětVymazat
 77. Muze nekdo z pritomnych zavolat reziserovi a zeptat se, kdy bude film uveden na uloz.to? Dik

  OdpovědětVymazat
 78. Film bude na Ulozto az po smrti producentu

  OdpovědětVymazat
 79. A ti umřou při neodborně dělaným análním bělením.

  OdpovědětVymazat
 80. Presne tak, protoze s cim kdo zachazi tim taky schazi...

  OdpovědětVymazat
 81. http://www.polibmiprdel.cz/adotesvesivraz/velkytlustyklacek.html

  OdpovědětVymazat
 82. http://nene.polibmiprdel.cz/ty

  OdpovědětVymazat
 83. Chybí mi tu definice cílové skupiny. U recenzí s hodnocením pod 50% by měla být povinná!

  OdpovědětVymazat
 84. Cílovou skupinou je každej kdo měl, nebo se chystá na anální bělení.

  OdpovědětVymazat
 85. Cilova skupina jsou vsichni co maji radi popcorn nebo nachos

  OdpovědětVymazat
 86. ...při análním bělení.

  OdpovědětVymazat
 87. Tahle diskuze se zapíše do zlatého fondu FFFILMu.

  OdpovědětVymazat
 88. "Tahle diskuze se zapíše do zlatého fondu FFFILMu."

  zlata zila?! to ma myslim taky nejakou spojitost s analnim belenim, nebo mozna
  s analnim fialovenim a cervenanim.

  OdpovědětVymazat
 89. http://www.youtube.com/watch?v=kMEb1RMAkS8

  OdpovědětVymazat
 90. Kurva ze je tu domenu analnibeleni.cz rano nekoupil misto abych to sem psal. Spis sem ale pocital ze ji Warlock presmeruje sem :) Moh sem bejt zavodou.

  OdpovědětVymazat
 91. Mimochodem...anální bělení zná i wiki
  http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98itn%C3%AD_otvor#B.C4.9Blen.C3.AD_.C5.99itn.C3.ADho_otvoru

  OdpovědětVymazat
 92. O Norbertu Lichem se obecne vi, ze je zanicenym wikipedistou, fyi

  OdpovědětVymazat
 93. jak to že se nevyplatí fffilm monetizovat skrze adsense? slibuju, že budu proklikávat reklamy. bez SMS, tepláků, autobusů a análního bělení ztrácí život smysl...

  OdpovědětVymazat
 94. Posledni Anonym: Protoze kdyz tam vsude kolem naprdim AdSense, vetsinu tlidi to irituje a ja z toho mam v prepoctu okoro 30 Kc za 1 clanek, nebo tak neco...

  OdpovědětVymazat
 95. Další kravina na trhu. Škoda peněz i času a může to tady Kubík jako anonym obhajovat jak chce.

  OdpovědětVymazat
 96. Franto, ty jseš ale kurva! Stý příspěvek si urvat sám pro sebe! Jseš hranař.

  OdpovědětVymazat
 97. Pane Fuko, jak tak na to koukám, tak ta vaše recenze je něco jako legendární saturninova kancelář pro uvádění příběhů na pravou míru :) Už dlouho jsem se takhle nepobavil, ale současně se mi chce plakat, jaké že strašné filmy se to u nás točí...Kvalitní česká kinematografie je zřejmě po smrti, pohřbená a zahrabaná... Škoda....

  OdpovědětVymazat
 98. Tak Fuka nebude překládat, konečně si někdo uvědomil že ty jeho sebestředný geek překlady jsou totálně mimo.

  OdpovědětVymazat
 99. ad Triska & saxofon) Neni to nahodou "ozvena" Coppolova filmu "The Conversation"? To je docela hezky film...
  ad Triska & anglictina) Jan Triska se objevil ve dvou pomerne velkych americkych filmovych produkcich: "The Osterman Weekend" a "2010: The Year We Make A Contact". V prvne jmenovanem hral cca ruskeho agenta, ve druhem ruskeho kosmonauta...

  OdpovědětVymazat
 100. volal jsem režisérovi, a prej to neni 'ozvěna' Coppolova filmu The Conversation...

  né, kecám :*) nikomu jsem nevolal - někde jsem to četl...

  OdpovědětVymazat
 101. Len tak pomimo, ste na csfd? Ak hej pod akym nickom?

  OdpovědětVymazat
 102. Jozo: Jsem tam neprekvapive jako "fuxoft", ale chodim tam velmi malo, nejaky socialni profil si tam nebuduju a ani poradne nevim jak to tam vsechno funguje.

  OdpovědětVymazat
 103. Major Kolas: To sice jo, taky byl v Roninovi, Reds, Uncommon Valor atd., ale vzdycky jsou to steky, ktere v metrazi bezeho filmu trvaji (nekdy) kolem par desitek vterin.
  Tim nic neubiram Triskovi, ja osobne ho miluju a je skvely, ze tyhle pidirole (asi diku Formanovi) v USA vubec dostal, kazdopadne Triska je cesky herec a v USA neni NIC.
  Je to asi, jako kdybys videl americkej film, kde nakej chlap s hispanskym prizvukem bude neco chvili zvanit u benzinovy pumpy a pak na nakym "PPPeliculaNicaragua" bezela nadsena diskuze:"Videls?!Videls?! Hral tam Ramon Fernandez!"

  OdpovědětVymazat
 104. Stejne to Ramon Fernandez dostal jenom proto, ze se zna s Formanem.

  OdpovědětVymazat
 105. btw, k te dire (na trhu)

  V Česku zákon o bělení konečníku nemáme, a je tedy možné tuto proceduru provozovat, ovšem to, zda ji kosmetické salony a salony estetické chirurgie dělají, je věc druhá.

  OdpovědětVymazat
 106. Komercni sukces to nejspis asi bude mit, libi se to luze.
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/215646.aspx

  OdpovědětVymazat
 107. To Anonymni)
  Triska a prizvuk --- slo mi ne o to, jak moc slavny je p. Triska v USA. Spousta dobrych hercu v Americe hraje cely zivot ve filmech steky a v serialech neuroticke podezrele. Spise jsem chtel poukazat na to, ze p. Triska mel silny prizvuk vzdy a to bohuzel ovlivnovalo jeho obsazovatelnost v americkych filmovych ci TV produkci (stejny problem mel i Jiri Voskovec). A aby bylo pruzracno - ja ho mam taky moc rad a taky si myslim, ze bylo super kdyz ty jmenovane role dostal.
  Tak.

  OdpovědětVymazat
 108. ...šťastnou ruku měl Zelenka i při obsazení tajemného Jana Třísky, ve snímku napojeného na CIA. „Na většinu jmen filmových postav jsem neměl vliv, ale u Třísky to bylo jiné," Zelenka mu dal jméno Bishop, jelikož prý pan Tříska trochu připomíná herce, který ztvárnil roli kybernetického robota Bishopa ve filmu Vetřelec. „ Ten byl také mysteriozní,"... :-o

  OdpovědětVymazat
 109. To Wara:
  ...a podobne jako p. Henriksen i p. Triska na stara kolena hraje v kdejake kravine. To by me zajimalo, ktery z nich by ve finale stal p.t. producenta vic penez : ) ...to jen na okraj.

  OdpovědětVymazat
 110. a heleme se: http://www.google.cz/search?hl=cs&q=an%C3%A1ln%C3%AD+b%C4%9Blen%C3%AD ;)

  OdpovědětVymazat
 111. Major Kalas: Jo, vzdyt se shodneme:)
  Nekdo ma na jazyky vetsi nadani nebo vrozeny talent, napr. Martina Navratilova mluvi anglicky opravdu vyborne. Prizvuk ma take, pro nerodile mluvci jakehokoli jazyka je temer nemozne se toho uplne zbavit, ale ma ho jen velmi lehky a AJ jako takovy ovlada naprosto dokonale.
  Vseobecne vzato jsou v Holyvudu prizvukovi cizinci odsouzeni do stereotypnich roli podle jejich prizvuku, ale pak zas mas Arnolda (pravda, tam je to postavene na necem jinem, ale stejne), kde se naopak jeho hlasky v Americe prednaseji s imitaci jeho prizvuku (I'll beee bek) nebo Jackie Chana a nikomu ten jejich opravdu priserny prizvuk nevadi.
  A co Bob Hoskins, a ten je rozenej:)))

  OdpovědětVymazat
 112. Jdete uz tím analnim belenim do pr...

  Mimochdem, kdysi to zaznělo v Monty Pythonech (odkud to pan Fuka, předpokládám, má), takže je to už hpdne fousatej fór ;)

  OdpovědětVymazat
 113. Jsou pravdivé zvěsti, že ke každému stažení filmu z videopůjčovny uloz.to bude přidávána poukázka na jedno anální bělení zdarma?

  OdpovědětVymazat
 114. V podstate mate pravdu akorat analni beleni je provadeno primo firmou ulozto

  OdpovědětVymazat
 115. Komu se nelení, tomu se bělení... ;)

  OdpovědětVymazat
 116. Fuxoft: 5000 unikatnich navstevniku denne? To je HODNE slusny na filmovy blog. Kdyz si vezmes, ze treba Moviezone ma 6500 denne (zdroj netmonitor.cz). Ale jestli se Moviezone uzivi, to nevim.
  Karel

  OdpovědětVymazat
 117. Kdo druhému prdel bělí, sám do ní spadne.

  OdpovědětVymazat
 118. Vybělení a jistě vyholení pánové, vaše vzájemná zaujatost mužskými análními otvory (nejen Toma Cruise) jeví podivnou fascinaci patologických rozměrů. Co by o tom asi napsal kolega Sigmund. Bělení je pouze nástrojem vašeho sebeukájení, UVĚDOMTE SI TO!!! Časem se u vás rozvine neukojitelná závislost a touha po kompletním vybělení, příklady známe... Neztrácejte zbytečně čas a vyhledejte odbornou pomoc, nikoliv bělící salon, kde si účtují přehnané částky. V podobných případech doporučuji svým deviantním pacientům možnost kastrace, ulevíte tak sobě i nám ostatním. Nebo se nechte hospitalizovat, léčebny nabízejí jako bonusovou nadstandardní péči pravidelný klystýrek. Samozřejmě vše v rámci zdravotního pojištění. S přáním brzkého shledání MUDr. Jarmila Vzpurná.

  OdpovědětVymazat
 119. Tak jestli mate nekdo jeste nejake dotazy tak se ptejte

  OdpovědětVymazat
 120. dnes byl vybelen posledni diskutujici.

  OdpovědětVymazat
 121. A zavolal už někdo vlastně tomu režisérovi? Vracím se sem každý rok a pořád ty samé otázky

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.