17.11.11

Cílená inzerce pro dnešní den

Námět k zamyšlení:

Toto je obálka nového čísla Mateřídoušky, časopisu pro nejmenší čtenáře, který za mého mládí publikoval básničky o maminkách a prvním Máji, a obrázky od Boudy a Lady (to logo je stále původní, od Lady).


Je na ní hlavní hrdina Twilightu.

Časopis Mateřídouška je dnes podle jeho vydavatele určen "pro děti od 7 do 12 let". ("...chce děti učit nové věci zábavným způsobem. Čtenáři se dozvídají zajímavosti z říše zvířat a dinosaurů, které mají tolik v oblibě, cestují po cizích zemích, pronikají do tajů vědy a techniky, pobaví se nad zábavnými úkoly, které procvičí jejich postřeh.")

Nejnovější Twilight, který dnes přichází do kin, je podle jeho českého distributora "přístupný od 12 let" (protože je v něm soulož, potrat porod prokousávání dělohy, litry krve a Robert Pattinson).

Ohledně přístupnosti v jiných zemích doporučuji žertovný odstavec "Remarks" na této stránce Britského výboru pro klasifikaci filmů.

P.S: Jaké procento dětí dnes asi ví, co znamená slovo "Mateřídouška"?

P.P.S: A jaké procento rodičů?

35 komentářů:

 1. Oh crap. Zkouším si to převést na léta svého dětství a představuju si, jak dává redakce Mateřídoušky na obálku Angeliku... Něco je špatně.

  OdpovědětVymazat
 2. Slovama klasika FF: "To je jen další testament doby vymknuté z kloubů, která šílí."

  OdpovědětVymazat
 3. "...chce děti učit nové věci zábavným způsobem... pronikají do tajů vědy a techniky, pobaví se nad zábavnými úkoly."

  Aha, proto je na spodu obalky napsano:
  "Umotej si wodoo panenku".

  OdpovědětVymazat
 4. On to asi má být halloweenský speciál, ale stejně je to děsný. S takovou bude příští měsíc na obálce Bad Santa.

  OdpovědětVymazat
 5. 23:43: Letos to budou spíš Very Harold & Kumar 3D Christmas ... jako... mateřídouška... haha!

  OdpovědětVymazat
 6. že šly časopisy a tv pořady pro děti po revoluci do kopru, ví snad každý pamětník starších abc, ohníčků a mateřídoušky resp. magionu, vegy atd...jsem zvědav co vyroste z generace harryho pottera a twilightu. nemyslím to ironicky, opravdu mě to zajímá

  OdpovědětVymazat
 7. No, mě už to doma roste a děcko je zatím celkem normální (10). Možná/doufám přeceňujeme vliv těchhle slintoblábolů a podceňujeme inteligenci těch dětí. Vono to bude asi taky vo nehysterickém nadhledu rodičů sděleném neantagonistickým způsobem znalostíchtivým ratolestem :-D

  Du radši spát, než umotám nějakou horší větu.

  OdpovědětVymazat
 8. snazim se chranit sve deti pred podobnyma srackama.

  na druhou stranu 18 leta neter furt cumakuje do bravo girl a podobnych hnusu.
  asi patri do cilove skupiny twilightu :-(

  OdpovědětVymazat
 9. Hmm, nejspíš bychom mohli zahájit diskusi na téma "co sledují dnešní desetileté děti". Možná bychom mohli požádat EU o nějaký vhodný grant, takový jeden milión (samozřejmě EUR) by snad mohl na rozjetí stačit.
  Jinak moje 10-letá dcera sleduje kromě obligátního Harry Pottera (který ovšem obsahuje fantasy violence) Bořiče mýtů, Teorii velkého třesku a teď Akta X. Nespíš je tím její vývoj nenávratně narušen, nicméně je to pořád lepší než Tom a Jerry (který by měl mít rating minimálně "G", spíš ale "R" - výrazně násilné scény)

  OdpovědětVymazat
 10. Já bych tu několikrát opravovanou zmínku o porodu popsal jako císařský řez prováděný bez anestézie. To ostatně naznačuje i zmiňovaný odkaz na BBFC "the baby is being delivered by Caesarean section, although no detail of the woman being cut open is shown". Jednoznačně nejlepší scéna filmu.

  OdpovědětVymazat
 11. ...a to jsem ještě špatně četl nápisy na obálce a přečetl jsem " CD plné Cher "... hrůza

  OdpovědětVymazat
 12. Jakoby jim nestačil Morgan Freeman: http://youtu.be/Wp0-yDJAtWQ

  OdpovědětVymazat
 13. Zamereni na Halloween mi nevadi - je to jediny z importovanych svatku, ktery me bavi. Ale parovat Twilight s touto vekovou skupinou je velmi nestastne + ten upirek pod Ladovym logotypem je navic extremne nevkusny.

  Njn - klasicky marketingovy parazitismus... :(

  Petr Salaba - porad lepsi "Umotej si wodoo panenku", nez "Kup si wodoo panenku" :)

  OdpovědětVymazat
 14. Lepší než Tom&Jerry je dle mého Itchy&Scratchy a těmi jsem byl jistě narušen já :-)

  OdpovědětVymazat
 15. -> mumie: Tom & Jerry? Slabota, dnešní děti sledují třeba Happy Tree Friends

  Btw. Ta Mateřídouška vypadá skoro jako parodie na Kartinkách, skoro ... je tak na půl cesty. No, však se dočkáme.

  OdpovědětVymazat
 16. Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo ..

  OdpovědětVymazat
 17. Není to náhodou o vkusu rodičů??? Matce desetileté holčičky je cca kolem třicítky... Žehlí... Pouští si filmy... Zvídavé dítko si u toho tiše vegetuje... A pak si řekne (matka nebo dcera, to je jedno), že je ta Mateřídouška dobrej nápad... Brrrr :-D
  weetr

  OdpovědětVymazat
 18. V celkem nízkém věku jsem si tajně od rodičů z knihovny půjčoval horory od Kinga a v noci se zase (když rodiče nebyli doma) dívával na horory. A myslím, že to na mně nějaké větší stopy nezanechalo :-) Ale Twilight na obálce Mateřídoušky je jednoznačně obrovské WTF! Něco jako kdyby v mém dětství byla na obálce Ohníčku upoutávka na Howling. A stejně tak mě štve, jak pomrvili ABC - to už je teďka vesměs jenom o počítačových hrách.

  OdpovědětVymazat
 19. Nu, ona je fotka Patizónu na titulní stránce jen pokračováním trendu. Podívejte se na archív - http://www.mf.cz/produkty/materidouska/archiv/. Všude je filmová postava, pokud tam tedy zrovna není Ewa Farna (proti které je ovšem nějaký upírodlak vysloveně Křemílek). Pravda, v době mého mládí nejpíš na obálce nebyl Vinnetou (ale ruku do táborového ohně bych za to nedal).
  Ale jak už jsem psal - co mají vlastně desetileté děti sledovat? Kreslené filmy nebo jednodušší animáky už je nebaví (jsou pro prcky). Kupodivu dceru nebaví moc Disney Channel - teoreticky by měla být cílovka. Aspoň si konečně začala více číst (Harry Potter :)).
  ABC - ach ano, vzpomínám si, jako by to bylo před 30 lety, čekali jsme s bratrem na každý nový výtisk a už dopředu si domlouvali, co kdo bude slepovat - Richard Vyškovský!!!
  -Ijon-

  OdpovědětVymazat
 20. K anonymovi číslo 2: To jsou ty krásné paradoxy dnešní doby, známe už jen citace z citací. Doba vymknutá z kloubů je Shakespeare nikoli Fuka. Ale nemáte se za co stydět, pro mě byl Straussův opus 30 léta jen "tou znělkou z České sody".

  OdpovědětVymazat
 21. Drahý pane, očividně jste neviděl nedávno FF recenzovaný snímek "Anonym" ponevadž by jste vědel, že ze sebe deláte blázna a není to Shakespearuv výrok. Ale to jsou ty paradoxy doby. Krom toho všechno moudré, co kdy bylo vysloveno jsou slova klasika FF.

  OdpovědětVymazat
 22. Čtenáři se dozvídají zajímavosti z říše zvířat a dinosaurů - no ona tahle věta vypovídá o mnohém :D - PS: člověče, wodoo panenky jsem si nevšiml, ale "udělej ze sebe obludku" vedle toho fešáka je taky fajn :)

  OdpovědětVymazat
 23. Kde se dá, prosím, sehnat ten GPS šampon?

  OdpovědětVymazat
 24. A to jste ještě neviděli obálku Méďi Pussýka.

  OdpovědětVymazat
 25. myslim, že v 53 byl na titulce Mateřídoušky Stalin...možná dřív...
  http://i.idnes.cz/09/122/gal/BOS2fde87_19KAV_Stalin_Materidouska_1112x1762.jpg

  OdpovědětVymazat
 26. Ja vím, že Češi berou různý čerty, čarodějnice, duchy a tohle všecko poněkud míň vážně, než zbytek světa.
  Stejně ale, kurva vezměte si ty nadpisy a to je v jednom jediným čísle:

  - Kouzlení se zmizíkem
  - Umotej si woodoo panenku
  - Čarodějný lektvar
  - Angličtina: Witches and Ghosts
  - Bílá paní v detektivním komiksu

  Pomineme-li Upíří desatero a Udělej ze sebe obludku, tak už jen Stínové divadlo a On-line hry jsou dvě "normální" věci.
  Není tohle už tak trochu WTF i na naše poměry? Tomuhle rozumět nějaký cizinec tak si bude myslet, že tady veřejně vychováváme děti k okultu a satanismu nebo co už od nejútlejšího věku.

  OdpovědětVymazat
 27. Jediné co by tohle mohlo ospravedlnit by bylo to upíří desatero, složené z faktů jako: Upíři na slunci hoří (a uhoří). Upíři pijí krev LIDEM! Upíři lidi zabíjí. Upíři nejsou schopni emocí. atd...

  OdpovědětVymazat
 28. V prvy rade jsi zapomel na krucifix a cesnek sakra.

  OdpovědětVymazat
 29. to je snad fake, ne? Jestli ne, nechci to vědět ...

  OdpovědětVymazat
 30. Jestli ono tam nemelo puvodne byt - Angličtina: Witches and Bitches...

  OdpovědětVymazat
 31. fejk to neni, čekujte web nakladatele...vydavatele..

  OdpovědětVymazat
 32. Ta homosexuální lobby to už ale vážně přehání!§

  OdpovědětVymazat
 33. Správně se píše "P.P.S.:", Františku. Myslel jsem, že to víš.

  OdpovědětVymazat
 34. Mateřídouška? Je to duše maminky? Co se vrátila a vtělila se v drobnolistý kvítek, by nešťastné siroty potěšila a přinesla jim naději?
  V souvislosti se souloží a prokousnutou dělohou (nebo co) a kdovíčím ještě, týkajícím se upírů a této ságy, to získává druhý, téměř perverzní, rozměr. To jsi měl Františku na mysli?
  Totéž se týká woodoo panenky a dalších věcí. Připomíná mi to citát z Constantina (pamatuji si ho hodně volně): není důležité, že na Satana nevěříš. On věří na tebe.
  A ten citát nemyslím nutně staromódně katolicky.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.