11.4.11

Recenze: Rio - 40%

Vzácný modrý papoušek Blu se vydává z USA do Ria, aby se zde spářil s poslední žijící papouščicí svého rodu a tak ho zachovali pro budoucnost. Během toho je ale oba unesou pašeráci, takže se papoušci musí zachránit jednak za pomoci ostatních ptáčků a jiných zvířátek, jednak za pomoci Bluovy milující paničky. Trable spočívají v tom, že Blu se nikdy nenaučil létat.Film Rio vypadá přesně jako něco "od týmu, který vám přinesl Dobu ledovou". Je to maniakální, groteskové, praštěné, veselé, ale nikoliv tak veselé a maniakální jako Madagascar a nikoliv tak praštěné jako Rango.

Scénář je klišé na klišé (samozřejmě, že se Blu nakonec zamiluje a naučí létat, samozřejmě že si jeho panička najde chlapa, samozřejmě že jsou pašeráci dopadeni), ale to by nemuselo vadit - například scénář Hledá se Nemo taky nebyl zrovna vrchol originality.

Rio ale neobsahuje nic, co by ho v mých očích činilo zajímavým. Groteskové akce spočívají v tom, že se někdo někam řítí a přitom křičí, a všechno ostatní je ve filmu jenom proto, aby to spojovalo akční a hudební scény.

No a v těch hudebních scénách hrozně vadí dabing, který ostatně vadí ve většině filmu. Verbální humor je totiž založen téměř výhradně na tom, že různé postavičky mluví herci různých rasových (a jiných) stereotypů - nikoliv na tom, co říkají. V češtině mluví všichni jako normální Češi, takže je to mnohem menší bžunda. A když zvířátka zpívají sambu a rapují v češtině, je to pouze trochu bizarní, rozhodně ne veselé a rozhodně ne zapamatováníhodné.

Líbily se mi některé CGI scenérie (hory kolem města, velký karneval v závěru) a hudba Johna Powella je jako vždy profi. Vlastně, většina aspektů filmu je "profi". Ale to nestačí...

15 komentářů:

 1. Film pro fanoušky mobilní hry Angry Birds nemusí být zvlášť originální...prostě stačí, že je.

  OdpovědětVymazat
 2. Angry Birds jsem dost hral, ale tenhle film mi je nicim nepripomnel.

  OdpovědětVymazat
 3. dlouho tu nebyl sociopat a kokot, svejk co v teplakoch utekal za statne z japonska sa dalej vysmieva z vybuchu v atomovej elektrarni, kokot navzdy kokotom, zaroven odpoved na otazku, preco mu dala posledna sukacka kopacky, zistila co za kokota v puberte pri sebe vlastne trpi; chtělo by to napravit...

  OdpovědětVymazat
 4. tím se to vyřešilo a už bych se k tomu nevracel

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud on je poslední svého druhu a ona je poslední svého druhu jak jejich druh zachrání jejich soulož? Aby jejich druh mohl přežívat dál, musel by mezi potomkama vesele probíhat incest. (nemluvě o tom, jak to vyřešily dětičky adama a evy)

  OdpovědětVymazat
 6. Ne že bych se v tom nějak vyznal, ale pokud vím, šlechtitelství a ochrana biodiverzity mají až děsivě propracovanou metodiku toho, který potomek se může pářit a křížit s kterým z rodičů nebo sourozenců...

  OdpovědětVymazat
 7. Ad Gloster - ví tenhle chlápek vůbec jak se dělá mejdlo?!

  OdpovědětVymazat
 8. Skoda. Paradoxne to Angry Birds Rio mi naopak prislo jako zatim nejlepsi (nejhezci) Angry Birds hra.

  Kdyz se divam na hodnoceni na IMDB, tak originalni zneni to sice nezachrani, ale pomuze. Takze s dabingem mirny podprumer a v originalnim zneni mirne nad prumerem?

  OdpovědětVymazat
 9. Asi mělo býr "Bluovy paničky" místo "Riovy paničky".

  OdpovědětVymazat
 10. Film Rio má s hrou Angry Birds společného jen to, že vyšla verze hry, která je reklama na ten film.

  OdpovědětVymazat
 11. Rozhodně lepší jež HOP, řekla bych, i když ty písničky v češtině asi otextoval google překladač, děs běs, proč to nedávají někomu kdo to umí??

  OdpovědětVymazat
 12. Aha, tys to videl dabingem, chapu, ze se ti to pak nelibilo. Protoze Anne s Jessem si to aspon hlasove davaj pekne sezrat... :)

  Jinak, IMHO Rio je narozdil od Rango pro celou rodinu. Na Rango bych sve deti, kdybych nejake mel, nevzal, pac by jej nepochopily.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.