21.4.11

Recenze: Čertova nevěsta - 30%

Královna (Sabina Laurinová) by chtěla dceru, proto uzavře smlouvu s ďáblem a narodí se jí princezna Štěpánka, kterou si má vzít Luciper až jí bude 18 let. Takže Štěpánka dospěje, zamiluje se do nejlepšího kamaráda, nuzného Štěpána, odnese si ji Luciper a Štěpán se ji vydává zachránit.Nejnovější pohádka Zdeňka Trošky má mnoho zásadních problémů. Jedním z nich je skutečnost, že to, co je popsáno v prvním odstavci, trvá ve filmu 70 minut a to, co následuje a co by mělo tvořit jádro pohádky, je pak nacpáno do 30 zbývajících minut. V těch se Štěpán s čerty dohodne, že splní jejich tři úkoly a když se mu to povede, princeznu zachrání. Naopak, když se mu to nepovede, sám propadne Peklu.

V tuto chvíli naplno vynikne další smutná skutečnost, a to ta, že děj nedává smysl, a to ani tak minimální, jak by se slušelo na dětskou pohádku:

 • Celý film se nedozvíme, jakou že to smlouvu vlastně královna s Peklem podepsala. Několikrát je řečeno, že "Zasnoubila svou dceru s Luciperem" (ještě před jejím narozením), nicméně čert o mnoho let později říká "Tvoje dceruška vyrostla do takové krásy, že se s ní teď chce zasnoubit sám Luciper".
 • Po únosu princezny jsou čerti upozorněni, že "peklo si nesmí vzít nikoho, kdo je nevinný" a že princezna je nevinná. Čerti s tím souhlasí, ale místo aby princeznu hned vrátili a omluvili se, domlouvají se Štěpánem nějaké další složité podmínky, díky kterým mimo jiné dojde k tomu, že poslední třetí úkol neplní Štěpán podle zadání čertů, nýbrž Luciper podle zadání Štěpána, WTF...
 • První úkol spočívá v tom, že Štěpán má uhodnout, kolik je čertovi let. Štěpán dostane geniální nápad, schová se za čertovu chalupu a zakuká, načež čert nahlas řekne: "To se mi za mých 770 let života ještě nestalo, aby kukačka kukala v noci!" => PROFIT!
 • Druhý úkol spočívá v tom, že má Štěpán ukrást zrcadlo rusalce. Štěpán si od ní zrcadlo půjčí, čert o tom ví, ale uzná úkol jako splněný.

Těmito pitomostmi jsem se při promítání zabýval především proto, abych mohl něčím zaměstnávat mozek a nenudil se. Nepomohlo to. Ve filmu není moc věcí, které mě zaujaly...

Je pravda, že kostýmy jsou příjemné pro oko (film se zřejmě odehrává v době rokoka, tedy v době, kdy u nás králové dávno neexistovali, a král taky vypadá spíš jako nějaký chudý okresní šlechtic, nemá ani korunu). Hudba od začátku ujde, později začne být bohužel otravná. Triky jsou profesionální (ale moc jich není).

Režie je strašlivě nevýrazná a scénář - viz výše.


Bohužel jsou téměř univerzálně špatné i herecké výkony. Naprosto nejlepší je démonický přehrávající František Němec jako Luciper, který je bohužel ve filmu jen asi deset minut. Z ostatních je nakonec nejlepší Sabina Laurinová, což o něčem svědčí... Přitom na tiskové konferenci po filmu to vypadalo, že představitelé dvou mladých hrdinů jsou docela sympatičtí a herecky schopní lidé. Jejich výkon ve filmu je ale strašlivý a vypadají zde jako nějaké homofobní karikatury. Mohou za to i univerzálně nevydařené postsynchrony, které činí některé hlasové výkony fyzicky nesnesitelnými.

Krátké scény s Františkem Němcem ve mně vzbudily dojem, že by tento film mohl nějakým způsobem fungovat - musel by ho ale režírovat někdo jiný nějak úplně jinak. Vzhledem k tomu, že totéž píšu téměř u všech Troškových filmů, upřímně uvažuji o tom, že na jeho filmy přestanu chodit a doufat v nějaký zázrak...

73 komentářů:

 1. Popis prvního úkolu je lepší, než bude asi celý film. Mimochodem - je tam nějaký mužský full frontal, když to točil Troska?

  OdpovědětVymazat
 2. "film se zřejmě odehrává v době rokoka, tedy v době, kdy u nás králové dávno neexistovali" - Habsburkové měli kormě titulů římského císaře i titul římského krále (až na Františka Josefa I. - ten byl ale dávno po rokoku)

  OdpovědětVymazat
 3. vubec me neprekvapuje, ze je to sracka..kreatura troska je odjakziva destruktorem ceske kultury a vkusu. bohuzel se ceska verejnost jeho viry vzdy ochotne a rada nakazi a konzumuje jeho zvratky s naramnou chuti a potesenim....

  OdpovědětVymazat
 4. mimochodem to je fakt luciper a nikoliv lucifer jak nás učili ve starších pohádkách?Opravdu musí všechno zkazit postsynchrony?Co by na to řekla Božena?A co Jan Tleskač?

  OdpovědětVymazat
 5. Je to urcite "Luciper", je to napsano v uvodnich i zaverecnych titulcich.

  OdpovědětVymazat
 6. Dotazy na full frontal jsou snad ještě otravnější než ten Slovák s těma teplákama.

  OdpovědětVymazat
 7. kolik tahle troskovina stala? da se nekde dohledat rozpocty ceskych filmu?

  OdpovědětVymazat
 8. Proč vlastně královna kvůli dítěti uzavře tu smlouvu? Je neplodná?

  OdpovědětVymazat
 9. To taky neni uplne jasne. Nejdriv jsou tam naznaky humoru na tema "kralovna nevi jak se delaji deti", pak se zda, ze ji to kral vysvetli a vyslovne ji varuje, at smlouvu s certem nepodepisuje, ale ona to stejne udela.

  OdpovědětVymazat
 10. 36 mega? proc proboha takove penize nekdo neda nejakemu nadejnemu mlademu filmari, at si natoci co chce? chjo

  OdpovědětVymazat
 11. pockej a to jako kral ji ukaze jak se ty deti delaji? na kom? na ni?

  OdpovědětVymazat
 12. dal jsi frantisku nejakemu troskovymu filmu vice jak 40 nebo sedesat procent? a kterymu?

  OdpovědětVymazat
 13. Už ta úvodní premisa: "Královna chce dceru, tak se domluví s čertem, že on to zařídí a za odměnu si dceru odnese, až jí bude 18." je totálně postavená na hlavu. To jí má stačit, že dítě bude mít do 18 let a pak ho pošle do pekla?

  Chápal bych, kdyby chtěla něco jiného a za to dceru dejme tomu vyměnila (chápal ve značných úvozovkách), ale chtít něčeho dosáhnout a zaplatit za to tím, co jsem vlastně chtěla dosáhnout...?

  OdpovědětVymazat
 14. A co se historie týče, Leopold II. a František I. se nechali korunovat v 90. letech 18. století (což bych do rokokových časů zahrnul) přímo českými králi.

  OdpovědětVymazat
 15. Koukám, že se zase podepisoval papír o mlčenlivosti. :D

  OdpovědětVymazat
 16. Hm, takze se to zase tak Trosku nepovedlo. Snad aspon bude nejaka Director's cut kde se ukaze, jak Luciper delal kralovne princeznu.

  OdpovědětVymazat
 17. mili, zlati ... proc to nekdo neda mlademu filmari? protoze z nejakeho mne neznameho duvodu Troskovy filmy vydelavaji. coz je shodou okolnosti to, co casto investori do filmu chteji. u nas tedy je to pokrivene tim, ze penize dava i stat a jemu podrizene instituce, coz vysledek zkresluje, ale presto. neptejte se, jestli s tim souhlasim, ja se vas zas neptam, proc na Troskovy filmy lidi chodej. je v tom asi neco esoterickeho, snad az mimozemskeho. ovsem je to proste fakt. smutny fakt.
  Troskovy pohoadky jsou mizerne, tma se v nich dela modrym filtrem, certi a dalsi srgory se jen pitvori, dej smysl nema, herci vetsinou spatni ... a presto na to lidi chodi. ach jo.

  OdpovědětVymazat
 18. Omlouvám se, off topic:
  ale - Františku - YURI ??? O RLY ?????
  AKA "už víme, co jste dělal v tom Japonsku...tolikrát..."

  http://i.imgur.com/p7oE1.jpg
  zdroj: Tumblr
  (sorry za to OT, klidně to smažte, neboť topic je další 463643-tej českej sr*čkovitej film v pořadí)

  OdpovědětVymazat
 19. Místní obyvatelé neprahnou po demokracii a tento pojem jim nic neříká, neboť uznávají v podstatě kmenové uspořádání společnosti a spíše hrubou sílu, než dialog. Situace se možná zlepší, až dojde k „westernizaci“ společnosti, tj. nástup televize (každá hliněná chatrč má TV a program „Arabové mají talent“ pro celý poloostrov už běží), Playstationu atd.. Ten samý vývoj se dá s velkou pravděpodobností předpokládat momentálně i v Libyi - odstranění „vůdce“ spojujícího rozdílné kmeny, které se mezi sebou nikdy nedomluví, a následná občanská válka nebo aspoň několik let trvající chaos, který bude stát západní svět neuvěřitelné peníze. Komu se tím prospěje, je mi záhadou, stejně jako v případě Iráku. Zdá se mi totiž, že diktatura je jediné, co místní kmeny chápou. Toto nepíšu jako rasista, ale realista s osobní zkušeností - chraň bůh (nebo někdo jiný) Evropu. Nedovedu si představit, co by mohli muslimové či Arabové v Evropské unii dělat, ani čím by naší společnosti přispěli. Jsme kulturně nekompatibilní a ti z nich, kteří umějí číst a psát, by měli hlavně zůstat doma a budovat svou vlastní zemi…“

  OdpovědětVymazat
 20. přímo českými králi.

  Hmmm...

  OdpovědětVymazat
 21. ...tim s temi krali jsem chtel spis rict, ze zadni cesky mluvici a v Cechach zijici kralove nikdy nevypadali ani vzdalene tak jako v tomto filmu.

  OdpovědětVymazat
 22. Troška ani nemůže použít nějakého reálného krále ani titulu. Vytvořil si svůj vlastní pohádkový vesmír, podle toho, jak pohádce rozumí on. Tj. mimo reálný svět, kostýmy z 18.stol, anonymní (chudí) králové, chamtiví knížepáni, čerti a všechno musí být nějakou alegorií dobra a zla. Je to vlastně hodně úzká podmnožina pohádek a proto je to pořád na jedno brdo. Např. takový Rumcajs má v oprovnání s Troškou pevný historický kontext a přesto funguje jako pohádka.

  OdpovědětVymazat
 23. Nechápu, proč se někdo z filmařů nepodívá do sbírek pohádek nebo lidových pověstí. Ty sesbírané Němcovou a Erbenem jsou už samozřejmě notně ohrané, ale dá se přece najít řada jiných. Klasické lidové pohádky většinou, narozdíl od českých pohádkových filmů z posledních let, nepostrádají elementární logiku. Protože i velmi malé děti rychle odhalí porušení pravidel, které autor pohádky určil, nebo absenci jakýchkoli pravidel. Ačkoli si většina režisérů myslí, že dětem bude ke spokojenosti stačit spousta pitvoření a pár "komických" pádů.

  OdpovědětVymazat
 24. jednou jsme v hospodě měli debatu na téma kameňák. Okamžitě jsem začal s tim, jakej je troška looser a že je hrůza, když se to lidem líbí. No, abych to uzavřel - z 10 lidí, co seděli u stolu, jsem jako jedinej měl tenhle názor a vypadal jsem tam jak absolutní čůrák. Tolik k otázce vkusu, poměr 1:10 je docela...smutnej
  to se prosím stalo ještě před tím, než jsem se dozvěděl o troškovo údajné homosexualitě - tim se vysvětlilo 50% jeho filmů

  OdpovědětVymazat
 25. Takže abychom si to shrnuli, v hospodě sedělo 9 primitivů, kteří mají rádi Kameňák a 1 primitiv, který si myslí, že sex.orientace má vliv na kvalitu filmů. Homosexuálové byli například Passolini, Fassbinder a homoseuxál je i Gas van Sant. Troška je mizernej režisér, ale na to nemá jeho orientace žádný vliv. (navíc on ani není mizerný režisér, jenom točí líbivé sr..., jeho první filmy ale nebyly zdaleka špatné, pokud bychom teda na ně nekladli přehnané intelektuální nároky: Bota jménem Melichar i první Slunce, seno jsou dobré mainstreamové komedie.)

  OdpovědětVymazat
 26. No, abych to uzavřel, loser se píše s jedním "o" ty kokte

  OdpovědětVymazat
 27. "Klasické lidové pohádky většinou, narozdíl od českých pohádkových filmů z posledních let, nepostrádají elementární logiku."

  No, to prave neni tak uplne pravda. Pri cteni starych pohadek se dost casto ctenar divi, ze pohadky naprosto nedrzi pohromade, spousta veci je tam odbytych, zamlcenych, jine zbytecne vyzdvizene. Obecne plati, ze cim dale do historie se jde, tim mene je vypraveni srozumitelne a pochopitelne. Je to hlavne dano vyvojem narativu. Treba staroveke myty musely byt nekolikrat v historii prevypraveny, aby byly srozumitelne pro dobove publikum. Pokud chce nekdo dnes natocit klasickou pohadku (a to klidne i od Nemcove), tak musi skrtat, dopisovat a domyslet. Tim vsim nechci rict, ze by to Troska delal dobre, nebo tak neco

  OdpovědětVymazat
 28. Anonym 22. dubna 2011 13:00, v hospode sedelo 9 primitivu a jeden clovek, co neumi pocitat do deseti, ale s kamenakama ma pravdu.

  OdpovědětVymazat
 29. Vaše řádky naplňují přísloví "kdo chce psa bít,hůl si vždy najde".Další diskuze s Vámi je pro mě ztráta času!

  OdpovědětVymazat
 30. Kristovanoho!!!

  "zadni cesky mluvici a v Cechach zijici kralove nikdy nevypadali ani vzdalene tak jako v tomto filmu."

  Budu ti tykat, fuko. Co je zas tohle za recenzi?? Vzdyd tys u toho bezpochyby dostal orgac... Nevim, jestli ti to docvaklo, ale tady se jedna o pohadku, ne o dokument z ceske historie. A co treba certi. Odpovidaji podle tebe aspon ti realite? Je mozne, ze ty proste zase jednou chces trhat a nejak nemas co..? Navic jsem pochopil, ze predloha neni Troskova, ale od Nemcove.

  Certovu nevestu jsem nevidel stejne, jako spoludiskutujici, co tady kompetentne zvraci zeleny sliz. Ze zkusenosti ale vim, ze u zadneho jineho filmare se kritika nelisi od skutecneho stavu tolik, jako prave u Trosku. Fakt je to k popukani, kdyz si prectete recenzi, jdete na film a pak si tu recenzi vcucnete jeste jednou. To clovek prestava chapat, jak az naruseni jedinci smi psat do novin...

  Videl jsem forspan. Vsadil bych se o cokoliv, ze ten film bude hezky..!

  OdpovědětVymazat
 31. Anonym 22. dubna 2011 13:00: Ne, nemyslim si, že sexuální orientace má vliv na kvalitu filmu. To jsem nenapsal. Ale když jsem ho viděl mluvit, bylo znát, že má celkem svuj svět a je v něm spokojenej. Zarážející je, že se ten "jeho" svět líbí spoustě lidem.
  A za "loosera" se ti veřejně omlouvám, jestli ti to udělá dobře.

  OdpovědětVymazat
 32. hehe, devet proti jednomu je pomer 9:1 ne 10:1 :P

  ad zastanci Trosky - mne jako clovek vubec nevadi, je to prijemnej vypravec, s lidma jedna slusne a mile, zadnej problem. ale proste z jeho pohadek je mi zle. fakt jsou priserny ... jmenujete aspon jednu, klidne se o ni muzeme bavit, za poslednich 15 let, ktera se vam libila

  ze se to libi uplne malym detem neni argument. tem se libo vsechno, kdyz se hejbou obrazky, i reklama na plinky nebo novou sekacku ...

  OdpovědětVymazat
 33. hola hej troska je teplej a preto mu dala posledna bosorka drevaky na teplaky

  OdpovědětVymazat
 34. Hmm, mě Kameňáky baví (prostě jsem si přečetl, že jsou to absurdní slepence z vtipů a tím pádem jsem předem věděl, co čekat a neběhal jsem pak nahej po náměstí v hysterii zklamání), hraje v nich spousta oblíbených herců a první dva díly jsem viděl dokonce třikrát (prostě mi nevadilo, že je zrovna dávají v TV). Naprosto chápu, proč vydělávají takové prachy, narozdíl od té poloviny národa, co na ně nechodí. Troškovy pohádky (kromě Jasněnky) mě nebaví, protože se v nich úmyslně vyhýbá zlým postavám a ty, co by mohly aspoň trochu strašit, jsou dětinské až k smíchu. K argumentu, že by velký rozpočet měl dostat mladý začínající filmař, bych rád lidem doporučil připomenout uplynulých 20 let čs. tvorby - každý druhý debutant natočil příšernou nesnesitelnou sračku pro 1% diváků.

  OdpovědětVymazat
 35. Troška určitě není současný nejhorší český režisér, ale protože jeho filmy vydělávají, upírá se na něj víc negativní pozornosti (i na jeho soukromí, které nemá co do činění s úrovní jeho filmů). Je tady hromada jiných idiotských režiséru (někdo to nazval nadějnými mladými debutanty), kteří promrhali už spousta peněz debilitama, ale nikdo si jich nevšímá, protože jsou neznámí. Připomenu - režiséři nových "komedií" Taková normální rodinka, ten dement, co už natočil tři "komedie" - Pánskou jízdu a ty dvě další, ten průjem se zpěvákem Chinaski. Vážně vám přijdou lepší než Kameňáky? Nevěřím.

  OdpovědětVymazat
 36. Jezis a proc je to najednou Luciper?!

  To uz by byl lepsi Lou Cypher.

  OdpovědětVymazat
 37. Františku a v jaký zázrak doufáte? To bude asi ona "nejkrásnější hádanka";)
  Btw. vždy, když si na Vaší"nejkrásnější hádanku" o Troškovi vzpomenu,musím se smát :D i když to je už nějaký pátek...

  OdpovědětVymazat
 38. Pan Fuka je debil. Jak píše, - téměř to samé píše u všech Troškových filmů zaujatost, zaujatost, zaujatost. Kdyby to točil asexuální Hřebejk, býv. soudruh Svěrák, nebo alkoholi,, feťáka veget. Vachler, bylo by to super, tpo samý,kdyy Troška točil Odcházení nebo Kukyho byla by to sračka. Víte kulový, jak vypadali králové, kdy byli, dokocne králové jsou dodnes! A za druhé JE TO POHÁDKA! Tam může bý toprvadu cokoli a kdykoli! Pan Fuka je opravdu hilič, alkáč a schizofrenik... ubohej! Troška má nejlepší pohádky /a filmy/ proto, že se lidem líbí. To je jediné měřítko na světě opravdu objektivní. Zbytek jsou žvásty zaujatých a zamindrákovaných kritiků. Zajímavý je, že 99,9% z nich jsou závislí alkoholici, feťáci a zkrachovanci!

  OdpovědětVymazat
 39. Naprosty souhlas s komentarem "Pan Fuka je debil..."
  Ocividne se jedna o nejake osobni ucty. Fuka se odhaluje jako absolutni neprofesional, pro cloveka, ktery Troskovy filmy videl musi pusobit jeho texty smesne az trapne. Mozna az paranoicky.

  OdpovědětVymazat
 40. Troška je nejlepší režisér, protože na jeho filmy chodí nejvíc lidí. Tak to je moudro pro dnešní den.

  OdpovědětVymazat
 41. 26. dubna 2011 19:10>

  No jasne, takhle to posuzovat nelze. Na druhou stranu - je cilem tocit fiomy, na ktere mikdo nejde?

  Je lepsi knizni "sracka", kterou si precetly miliony lidi, nebo nekdo "kvalitni", ktereho necte skoro nikdo?

  Je lepsi jist priborem, nebo hulkama?

  OdpovědětVymazat
 42. "hilič, alkáč a schizofrenik". Haha, takovou výživnou nadávku jsem ještě neslyšel.

  Jinak Troška podle mě nemá ve filmech žádný vysloveně zlý postavy, protože jako latentní pedofilní homosexuál nechce dopustit, aby děti měly strach. Naopak je třeba křepčit nad legračními obličeji a mrcasení se po place.

  Taky bych vyjádřil přání, pokud někdo označuje kameňák (jakýkoliv) za dobrý (nebo i průměrný) film, tak nechť mu upadne ruka a dolní čelist. Znám jen málo podobných zločinů než vzít to nejlacinější televarieté a označit to jako FILM.

  OdpovědětVymazat
 43. Ty troskovy filmy musi byt hrozne, uz podle reakci jeho zastancu tady na foru. Lobotomie nema sanci. Tohlencto uz je jinaci druh, normalnim lidskym a pratelskym operacim netecny. Co z tech deti po zhlednuti vyroste, radeji nemyslet. Asi zacnu chodit taky.
  Vas Hanibal

  OdpovědětVymazat
 44. Anonym 27. dubna 2011 14:50: To jsi teda viděl hodně málo porevolučních filmů, že neznáš nic horšího než Kameňák, suchare. Radši Kameňák 2 potřetí než vidět znova Pánskou jízdu a spol. Doplň si filmové vzdělání než vyzvracíš další hodnotnej komentář.

  Ale co bych měl čekat od člověka, kterej označí zjevnýho příslušníka "bear" gay komunity za latentního pedofila. ;)

  OdpovědětVymazat
 45. Luciper: latentní pedofil byla nadsázka, ale děkuju za náhled do homosexuálních komunit. Odborník a člen to musí vědět nejlépe.

  Viděl jsem asi 20 minut Kameňáku 1 a 10 minut dvojky z recese, čehož lituju. Jedny z nejhorších zážitků. Ale možné to bude tím, že podobné věci (Pánské jízdy a spol.) si nechávám ujít a rozhodně je nepovažuju za součást "filmového vzdělání".

  Ale jsem tolerantní k jiným názorům. Když někdo zkoukne každou zhovadilost a pak je pro něj Kameňák fajn...pro mě za mě :)

  OdpovědětVymazat
 46. 1. Celou pohádku jsem čekal, kdy nastane nějaký zlom a bohužel nic. Naprosto bez napětí a upoutání diváka.
  2. Humor, který byl použit se hodí tak kaměňáku a ne do pohádky.
  3. Herecké obsazení na urřčité role velmi špatné.
  4. 3 Čertovi úkoly a jejich provedené naprostý propadák.
  5. Herci po téměř 20 letech si na chvíli mohli odskočit do maskérny a přidat pár vrásek

  Celkově velké zklamání!

  OdpovědětVymazat
 47. Film jsem videl a musim konstatovat:
  1. Je nadherny, bezte se podivat.
  2. Fuka je vul a psychous. Zavrete ho do Bohnic...

  OdpovědětVymazat
 48. Fuka je vůl, protože se mu nelíbí film, který se líbí vám. Podle stejné logiky jste vůl i vy, protože se vám líbí film, který se nelíbí mně.

  OdpovědětVymazat
 49. "protože se vám líbí film, který se nelíbí mně."

  Videls? Nevidel. Bez se podivat, pak napis. Fuka je vul, dovoluji si doplnit, ze zakerny. Jeho vztekly vyplod je nechutne manipulativni. Mysli si to mimochodem cela nase rodina.

  OdpovědětVymazat
 50. Bohužel, lidí bez špetky vkusu je docela dost. Stačí se projít po městě a dívat se, co mají na sobě. S filmem (i s hudbou) je to stejné. To, že si celá vaše rodina myslí, že Troškovy filmy jsou dobré, pro mě není ani trochu relevantní.

  OdpovědětVymazat
 51. Anonymní řekl(a)...
  29. dubna 2011 17:51

  Mohl bych k vam prijit na navstevu? Jiste budete mila rodinka k zulibani. Babovku prinesu a k tomu dame Trosku.
  Vas Hanibal

  OdpovědětVymazat
 52. Budte ferovi a priznejte se, vy nehodnotite film jako takovy, protoze jste ho vubec nevideli. Podle toho, jak pisete, by jste se ani podivat nesli. Vy hodnotite vasi alergii a predsudky vuci osobe Z. Trosky. Nic jineho vam totiz neuverim.

  Panove, vy jste fakt psychousi...

  OdpovědětVymazat
 53. Ale já proti Troškovi nic nemám, ani proti jeho sexuální orientaci, ať už domnělé nebo skutečné. Dokonce kdysi dávno mi jeden film od něj přišel i docela vtipný. Ale máte pravdu, tenhle film jsem neviděl, a doufám že ani nikdy neuvidím, přesto o něm klidně budu tvrdit, že se mi nelíbí, stejně jako můžu tvrdit, že mi nechutná žrát ho*na, přestože jsem nikdy žádné neochutnal.

  OdpovědětVymazat
 54. Ad smlouva, z naznačeného mi přijde, že by mohlo jít o opci :o) Tedy smluvní strana A (peklo) získává možnost uzmout princeznu, kterou ale nemusí využít. Smluvní straně B (královně) za to zaplatí tak, že jí nadělí princeznu.

  OdpovědětVymazat
 55. Nechte naseho Zdenecka byt. jeho filmecky jsou pro nas to nejlepsoucky, co mame. Kde jinde by se sesla celoucka nase rodina vcetne pritelovy polodementni babicky, ktera cely filmik nadsene hykala, protoze ma rada ruzovouckou barvicku jako ja... Fuka je osklivoucky heterous, co zavidi Zdeneckovi. Fujky.

  OdpovědětVymazat
 56. Vidím, že svět je v pořádku. ZT nepřekvapil a natočil další zbytečný a blbý film. Ještě že je v trafikách tolik slušných pohádek a dětských filmů na DVD. A třeba se za čas objeví i nějaký další Lotrando či anděl Petronel... T.

  OdpovědětVymazat
 57. Chápu to správně, že jde o předělávku pohádky, kdy prokletá mrtvá princezna zabíjí strážce své hrobky? Němcové verzi jsem nečetl, ale znám tu hodně temnou od Gogola, kde vystupuje seminarista z kyjevského kláštera a hlídá mrtvou dceru kozáckého atamana. Upřímně řečeno si nějak nedovedu představit, jak by se z tohohle motivu dal udělat plakátový rozjuchaný film, aniž by se to celé nepostavilo úplně na hlavu.

  OdpovědětVymazat
 58. Netroufám si hodnotit kvalitu Trošky jako režiséra - nemám k tomu patřičné vzdělání. Ale musím říci jedno - jeho produkce mě nebaví...

  Např. ohledně zde zmíněného kameňáku - většinu vtipů jsem znal již v době premiéry tohoto filmu. A jak mě má bavit film tohoto druhu, když drtivou většinu point znám dopředu? Takový film bych pochopil, kdyby ty vtipy byly vymýšleny přímo pro film nebo kdyby alespoň nebyly posbírány z humoristických časopisů z posledních dvou let...

  OdpovědětVymazat
 59. někde jsem čet titulek: Hvězdně obsazená pohádka"....WTF.. krom F.Němce, kterej byl mimochodem nejlepší i přes to, že strávil na plátně cca 10 min, jsem žádnou hvězdu nezaznamenal... a naopak, kdyby to skutečně bylo hvězdně obsazené, možná by z toho taková sra.ka nebyla...i když, kdo ví

  OdpovědětVymazat
 60. Tak mě napadlo, že třeba je to "Luciper" proto, že na název Lucifer (světlonoš) už má církev trademark.

  OdpovědětVymazat
 61. Neumíte používat diakritiku? Háčky a čárky? Co je to za nekulturní módu, psát vše malými písmeny a bez diakritiky? Úpadek vzdělanosti.

  OdpovědětVymazat
 62. Pana Trošku mám velmi ráda a s ním také všechny jeho filmy a pohádky. Nezlobte se na mě, ale pokud jsou jeho filmy tak špatné jak píšete, proč mají největší návštěvnosti a sledovanost? Nemyslíte, že se asi se svou recenzí pletete? Pan Troška nikdy netočí náročné a složité a těžké filmy. A proto má tolik příznivců, protože dnešní svět je sám o sobě dost složitý, a obyčejný lid se chce prostě pobavit a to se panu Troškovi daří dokonale. Jeho filmy jsou pohodové, vtipné a zaplňují to co nám v běžném životě chybí. Proto vás prosím, nenavážejte se do jeho práce ani do jeho samotného. Je to člověk, který má tak dobrou duši, že mu my všichni můžeme závidět a děkovat, že ho tu máme. Pokud chcete vážný film, tak hodnoťte práci jiných režisérů. Jenom proto, že vy se u filmu nechcete bavit (nebo možná spíš neumíte), tak nekritizujte.

  OdpovědětVymazat
 63. vazeni, recenze je a zustane subjektivni, takze nadavat recenzentovi za jeho nazor je trosku na hlavu. Libi se Vam queen, nebo lunetic? ani za jedno vam nebudu nadavat do volu. Kazdy druhy si tu hrajete na "inteligenci", tak ji zkuste zapojit, aby tahle diskuse mela uroven aspon stredni skoly a ne hospodske hadky na tema "ho.no".
  s panem recenzentem souhlasim. a dovoluji si pripojit citat k zamysleni: nesouhlasim s tim co rikate, ale do smrti budu hajit vase pravo na to to rikat... voltaire.
  ma ucta

  OdpovědětVymazat
 64. Troskovi pohádky jsou nenásilné a oddechové a nemusí se u nich přemýšlet - proč asi mají úspěch tupé telenovely? Sednout si, vypnout, nemyslet a konzumovat něco roztomilého kde zvítězí dobro nad zlem.. A bohužel určitým lidem se tento blaf bude líbit - a těch oveček je většina.. ;-)

  OdpovědětVymazat
 65. Hele, cukr přece chutná všem, ne? Jedí ho skoro všichni. Když se zeptáte u stolu, devět looserů vám řekne, že jim cukr chutná.

  A z toho přece jasně vyplývá, že kuchař, co vám jako zákusek nasype cukr na talířek, je špičkový. A že ten, kdo ho kritizuje, je elitářské hovado.

  OdpovědětVymazat
 66. videl jsem pohadku se svoji sedmiletou dcerou
  usmivala se a bala, ale kdyz jsem se ji zeptal, jestli se ji libila, tak rekla ze nic moc
  ja se celou dobu jenom nudil

  OdpovědětVymazat
 67. anonym s cukrem:
  dokonale prirovnani, to budu pouzivat.

  Jinak Troskovi filmy opravdu nejsou vhodne ani jako televizni fraska a zabava na 2 hodinky. Muzu se v klidu divat na nejake oddechovky ktere jiz druhy den zapomenu a neni v nich skoro zadna myslenka, ale spon musi mit nejakou hlavu a patu coz jeho filmy nemaji nikdy.

  OdpovědětVymazat
 68. AD.
  Nemohu si pomoc ale ale ty pohádky co ten Troška dělá se mne ale ani mé rodině nelíbí a na Kameňák jen chvilku puštěný monitor s tímto paskvilem byl šok asi jsme naladěni na jinou vlnu snad to chce fakt nad tím nepřemýšlet jak tady píšou někteří ale to je to co nedovedu a doopravdy obdivuji lidi koho to pobavilo no ostatně to tady v téhle zemičce taky podle toho vypadá.

  OdpovědětVymazat
 69. Panu Troškovi se film buď povede a je to kultovní záležitost: S čerty nejsou žerty, Slunce, seno...atd. A nebo je to bída. Mám velice ráda klasické pohádky i pana Trošku, ale jeho "zaběhlá" pravidla už jsou okoukaná a chtělo by to prostě nějaký nový nápad! Moc mu držím palce! U pohádky na kterou jsme se všichni těšili, jsme se opravdu hodně nudili. Jinak hlavní představitelé byli podle mého názoru výborní a krásní, ale pohádka nevytvořila potřebné napětí na jaké jsme u jiných "lepších" věcí zvyklí! Vždyť přeci i pan Troška tu pohádku viděl a dal by nám za pravdu! Scénář je někdy vážně zapeklitá věc...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. csfd říká, že Troška natočil Čerty pod uměleckým pseudonymem Hynek Bočan. To je asi důvod, proč se mu to tak povedlo.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.