5.11.10

Recenze: Poznáš muže svých snů [You Will Meet A tall Dark Stranger] - 60%

Hořká story o lásce a životě. Nebo spíš proplénátí se dvou až tří příběhů, ve kterých figuruje především Josh Brolin, který si přestává rozumět se svou ženou Naomi Wattsovou a Anthony Hopkins, který si na stará kolena nabalí mladou hloupou kurvičku.Nejnovější film Woodyho Allena mě bavil o něco více, než Užívej si, co to jde, a to především proto, že se toho v něm o něco víc děje.

Jinak jsem ale měl stejný problém s tím, že se toho v něm děje příliš málo, jednotlivé epizody spolu často vůbec nesouvisí (jako kdybychom se dívali na tři promíchané díly "Bakalářů") a "sofostikované druhé plány" (spočívající především v tom, že všichni jsou hrozně nešťastní, ale nedávají to na sobě znát) mi přišly nesofistikované až triviální. Herci jsou povětšinou výborní a dávají grády i scénám, které nejsou nijak zajímavě napsané.

Kdybych nevěděl, že to natočil Allen, pomyslel bych si, že to je nemastná - neslaná komedie a jenom bych se podivil, co v ní dělá taková spousta slavných a dobrých herců.

5 komentářů:

 1. POZOR: 60% znamená palec nahoru!!! Palec nahoru Woody Allenovi od Františka Fuky!!! Co to má znamenat? Konec světa se přiblížil a tohle je bezpochyby první ze sedmi krvavých znamení.

  OdpovědětVymazat
 2. Dall Dark Stranger? :)

  OdpovědětVymazat
 3. Celý film byl neskutečně plytký. Za scénář by zasloužil zlatou malinu. Sbírka několika klišé: Starý pán si nabrnkne mladou štětku, bezdětný pár se po deseti letech rozejde, cápek se zabouchne do mladý holky odnaproti, a ta se lekne že má nalinkovaný život s úspěšným, ale vlastně sterilním chlápkem. A ženská po třicítce se zabouchne do Banderase. Celé je to podané naprosto standardním sterilním způsobem a zaslouží si to 20% a ne 60%.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonym nade mnou:takze vlastne druhej prestupnej rok?

  P

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.