22.11.10

Aliens Party

Před pár dny se konala v pražském klubu "La Fabrika" takzvaná "vetřelčí Jameson párty", která se pokusila sdružit do jedné akce to nejlepší, tzn. Vetřelce a alkohol.

Je roztomilé, když si filmoví fanoušci uspořádají "projekci pro sebe", při které do kina přijdou především lidé, kteří vědí na co jdou a těší se na to. Pokud jsou to opravdu velcí fanoušci, přinesou si i speciální výbavu a oblečení.

Alkoholici z Jamesonu se rozhodli zasponzorovat podobnou akci u příležitosti vydání vetřelčí kvadrologie na BluRayi, promítat Cameronovy Vetřelce a proměnit pražský klub v planetu LV-426. Zjevně to bylo inspirováno podobnými akcemi Secret Cinema (viz např. jejich Blade Runner, Vetřelec).

Akce v Praze zřejmě měla výrazně nižší rozpočet (a byla pro méně lidí), takže přesto, že vypadala podstatně komorněji, než to, co znám ze Secret Cinema, byla o něco působivější, než jsem se obával. Viz například tento scary záznam z post-party:Jako filmový fanoušek jsem ocenil i to, že v kinosále byly před filmem laserové, kouřové a slizové efekty. Méně jsem ocenil to, že v průběhu filmu občas v sále někdo blikal baterkami, střílel z kapslíkovky (HLASITĚ!) a spouštěly se audiovizuální efekty. Nevím, jestli se totéž děje i na projekcích Secret Cinema, ale jako fanouška filmu mě to docela štvalo.

Tato první akce byla údajně zkušební, víceméně jen pro tisk a speciální hosty. Další by měly následovat a budou otevřené i širší veřejnosti.

P.S: Vetřelci na BluRay vypadají a znějí výborně. Dokonce mě příjemně překvapily i české titulky, s výjimkou hlášky "directive dated 6-12-79" přeložené nadčasově jako "rozkaz z 12. 6. 1979"...

7 komentářů:

 1. Já to říkám pořád, že je potřeba všude škrtnout "přeložil:" a nahradit za "přeložil a chybami doplnil:"
  :-)
  Pokud si správně pamatuji, tak 12.6.1979 měl být nějaký významný den pro prvního Vetřelce. Je to přibližně 3 týdny po jeho uvedení do kin, tak to mohl být nějaký mezník v tržbách, nebo počtu diváků, nevím, jenom si pamatuji, že jsem kdysi četl tohle vysvětlení.
  A proto údajně dali do druhého vetřelce datum 6/12/79.
  A jak o tom přemýšlím, tak když lidstvo nedokázalo v roce 2179 používat 4 číslice pro psaní roku, tak si o chyby typu "století sem, století tam" vlastně samo říkalo :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Co je tohle za picovinu?
  Motajici se kamera a la Blair Witch Project, videt neni nic.
  A nevidel jsem ze by nekomu alien skakal z hrudniku.
  Anebo jestli to mela byt AlienS party podle dvojky tak tam nebyla Velasquez, cili stejne za hovno.

  OdpovědětVymazat
 3. takéto akcie by my dokonale znechutili ten film.určite sa tam vyskytovali všeljakí pózeri a snobi

  OdpovědětVymazat
 4. Velasquez tam nebyla, ale Vasquez jo.

  OdpovědětVymazat
 5. No vzdyt jsem rikal ze tam Velasquez nebyla...

  OdpovědětVymazat
 6. btw ceska verze secret cinema uz dvakrat probehla

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.