30.11.10

Blood Age: Nejočekávanější film tohoto století

Myslel jsem, že jsem se na těchto stránkách o filmu Blood Age zmiňoval už před pár měsíci, ale nemohu tu zmínku najít. Takže mě omluvte, pokud se budu opakovat.

Tvůrci o svém díle říkají toto: "Právo bylo nahrazeno silou a civilizace byla zdeformována. Evropa je decimovaná a zpustošená předchozí válkou a epidemií. Z našeho světa zbyly střípky. Těm, kdo přežili, vládnou ozbrojené gangy, jejichž vůdcové se rvou o moc. Jan a jeho otec a strýc by se rádi pokusili o znovuzavedení demokracie a pořádku, ale to znamená, že nejdřív musí disponovat dostatečnou mocí, aby takové plány mohli prosadit. Jejich protivníky je jednak podivná synkretická církev se svými ímámy a jednak klany dalších gangů, jejichž vůdcové samozřejmě nemají chuť se své suverenity vzdát. V tomto temném světě plném pustošivých bojů a intrik Jan potkává Elišku - dceru a potenciální dědičku šéfa jednoho z klanů - a během filmu k sobě hledají cestu."

A nyní, trailer!Bohužel, kýženého data premiéry v září se dosáhnout nepodařilo. Poslední zprávy z oficiálních stránek ovšem vypadají nadějně:

"Po delší době pár letních zpráv.
První dobrá: Postprodukční crew se rozrůstá.
Druhá dobrá: Máme tisíce 3D objektů, ze kterých teď komponujeme. Utekli jsme mnohem dál od reality tohoto světa. Zahodili jsme spoustu materiálu a děláme prostředí, které je mnohem větší úlet, než nás při natáčení vůbec napadlo. Všechny dosavadní trailery a ukázky zapomeňte a těšte se.
Třetí: Na spadnutí je dohoda s významným partnerem."


Takže až bude film hotový, bude ještě mnohem dál od reality, než je trailer!

UPDATE! Režisér břitce bloguje o tom, jak mu na to nechtěli dát grant!

26 komentářů:

 1. Mel jsem strach na to video kliknout. A ukazal se jako opravneny...

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám strach doteď a po předchozím komentáři ho asi ani nebudu překonávat.

  OdpovědětVymazat
 3. Ono to má svoju nepriestreľnú logiku. Čo si totiž povie normálny človek (odhliadnime teraz od úvahy, či možno čitateľa Fukových stránok do tejto kategórie zaradiť) keď uvidí ten príšerný trailer? "Čo je to za film, ktorý takto vyzerá? Ako vôbec môže niekto niečo takéto nielen natočiť, ale aj zverejniť? Čo ten človek nemá ani trošku sebaúcty? Veď to musí byť čosi absolútne strašné!!!" A - teraz pozor: "To musím vidieť!"

  OdpovědětVymazat
 4. Je znalost českého pravopisu staromódní libůstkou, nehodnou tvůrců filmových blockbusterů? Proč vypadá režisér o dvacet let starší, když je mu určitě 16 let? Má tričko a vstupenka na nepravděpodobnou premiéru hodnotu stovek tisíc korun? Tuší Vojenské muzeum Králíky, na co půjčilo Ještěrku?

  OdpovědětVymazat
 5. Mhusímehušítbhejkhu... Zřejmě jazyk budoucnosti.

  OdpovědětVymazat
 6. A režisér si myslí, že je borec
  http://houska.bigbloger.lidovky.cz/c/131248/Pred-komisi.html

  OdpovědětVymazat
 7. ... jsou chvíle, kdy by se měli mladí nadšenci popravovat...

  OdpovědětVymazat
 8. Takze je to pecko nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 9. z jeho blogu:
  "Zcela vám tam chybí nějaká aktuální mezilidská témata."
  tak to by se dalo rict o velke casti soucasne produkce s Inception v cele, spousta dnesnich filmu nemluvi o lidech
  jinak zda se mi to, nebo by nektere sceny mohly s velmi mirnou upravou a hlavne bez toho textu fungovat po bsdm strance?

  OdpovědětVymazat
 10. Mě by hlavně zajímalo, jak dopadl jeho film Laybrint, do kterého se mu podařilo nalákat Lucii Vondráčkovou, Martina Zbrožka, Jana Zadražila...pokud to bude stejný úlet jako Blood Age, tak aby chodili kanálama:)

  OdpovědětVymazat
 11. Labyrint...chtěl jsem napsat:)

  OdpovědětVymazat
 12. UFF!..Is this for real?

  OdpovědětVymazat
 13. Ta příhoda režiséra u grantové komise se mi zdá kompletně vymyšlená. Zřejmě pod vlivem četby sci-fi, laciné společenské satiry a dávného shlédnutí filmu Nejistá sezóna.

  OdpovědětVymazat
 14. Já se od té doby co sem ten trailer viděl v noci probouzím hrůzou. Ale na druhou stranu už sem tak zdeformovaný že se na to těšim. Mimochodem už se to tady psal i do komentářů a hrozně by mne zajímal názor pana Fuky na film "Birdemic" což je epický remake filmu Ptáci. Jeh režisér by si s tvůrci Blood age velmi rozumněl...

  OdpovědětVymazat
 15. Martin:
  Nahodou Inception obsahuje docela silne aktualni mezilidske tema(ta), a to vyrovnavani se se smrti sve zivotni partnerky (lasky) a vubec uskali dlouhodobeho souziti. Jo, a rovnez vztah otce a syna ;-)

  OdpovědětVymazat
 16. Vítejte v době, kdy jsou semi/profi HD kamery k sehnání na těch íbejích za pár šupů a kreknutý premijéry přes noc zázračně mění pubertální chlapce rozličného biologického věku v režiséry. Budete vzpomínat na Bolla ještě..

  OdpovědětVymazat
 17. Což o to, kdyby šlo jenom o dostupnost kamer a softwaru... Jenže ono je s tím tolik sraní okolo, že i talentovanej člověk s prachama a dobrým nápadem se na to radši vysere. O to smutnější je, že tenhle to nevzdal.

  OdpovědětVymazat
 18. anonym 19:07:
  souhlas, tech jsem si samozrejme vsiml, ale pro me to bylo dost malo v dost malem mnozstvi a nezajimave podano, 95% casu se resila nejaka teorie nesouvisejici vubec s nicim (realnym, lidskym)

  OdpovědětVymazat
 19. Pro komerční úspěch tohoto filmu považuji za podstatné jediné. Má tam Lenka Jurošková full frontal? Pokud ano, film se o úspěch být nemusí. :-) http://jirkazz.gzk.cz/?h=juroskova

  OdpovědětVymazat
 20. Blood age vážně znamená Čas vznešené krve???

  OdpovědětVymazat
 21. Náhodou... shlédnout ten film řádně zhulenej nebo alespoň opilej by mohla být docela lekrace.

  OdpovědětVymazat
 22. Mega Shark byl vtipnej, ale tohle je smutný

  OdpovědětVymazat
 23. "Civilizace? Prázdná slova"
  'nuff said.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.