12.10.10

Recenze: Rejkjavík [Reykjavik Whale Watching Massacre] - 40%

Především prosím všechny, kteří nejsou fanoušky brutálního splatteru, aby šli někam jinam. Nashledanou.Takže: Rejkjavík je hodně laciný poloamatérský islandský horor, ve kterém se většinu času běhá po rezavé lodi a občas někdo brutálně umře. Podobných (a mnohem lepších) věcí vychází u nás na DVD asi 30 ročně, takže je mi záhadou, jakým přičiněním osudu se zrovna tento exemplář dostal do kin...

Někteří herci jsou dost hrozní, scénář ničím nepřekvapí, ale tvůrci byli evidentně fanoušci a pravděpodobně z velmi omezeného rozpočtu vytřískali maximum.

Zdůrazňuji ale, že jsem většinu filmu byl víceméně v katatonickém stavu (tzn. bránil jsem se spánku) a 40 % jsem dal pouze proto, že jsem si vzpomněl na Choking Hazard, kterému jsem kdysi dal totéž hodnocení. Rejkjavík je o trošičku lepší. O trošičku.

12 komentářů:

 1. frantisku kolik ti je let? 40?

  OdpovědětVymazat
 2. Franto, vždyť ty seš v katatonickém stavu už několik let, ne?

  OdpovědětVymazat
 3. Zadam vyjasneni zda tam jsou civavy, full frontal, a SMS.

  OdpovědětVymazat
 4. No ale tak pozor, na Choking Hazard nesahat. To je náhodou velká vypečenost. Ta scéna, kde tancují zombie myslivci disco... Celý film je slušná legrace. Mně se líbil (viděl jsem ho dvakrát:-))

  OdpovědětVymazat
 5. Horší herci než jeden prodavač v "Byl jsem mladistvým intelektuálem" tam snad být nemůžou, ne? :)

  OdpovědětVymazat
 6. "Rejkjavik" je oficialni nazev distributora, nebo preklep? Ja jen, ze v pripade islandskeho hlavniho mesta zadny pocesteny patvar neexistuje a uziva se (ostatne jako ve vetsine ostatnich jazyku) originalniho nazvu "Reykjavík".

  OdpovědětVymazat
 7. Jiri: Oficialni nazev distributora: http://www.pegasfilm.com/distribucerejkjavik.htm

  OdpovědětVymazat
 8. no právě Choking hazard povařuju za jeden z nejlepších českých filmů, hned vedle Braku. Ovšem narozdíl od kolegy, jsem ho viděl asi pětkrát, z toho třikrát opilý.

  OdpovědětVymazat
 9. Nazov Reykjavik Whale Watching Massacre je vyborny. Uz len za ten nazov treba pridat aspon 20 % :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Choking hazard jsem viděl jednou, (lehce přiopilý) a bylo to utrpení. Píčovina, nuda.
  (Bez ohledu na žánr anebo okolnosti vzniku, kterýžto mi můžou bejt ukradený).

  OdpovědětVymazat
 11. od kolika se muže jít na tento film?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.