21.10.10

Recenze: Goemon - 40%

Goemon je populární hrdina Japonských bájí, něco jako Robin Hood, který bohatým bral, chudým dával, a zapletl se do složitého boje o trůn (nebo co to tenkrát v Japonsku měli).Nový film od tvůrce Casshernu je opět ze značné části natočen ve "virtuálním studiu" (jako např. 300: Bitva u Thermopyl nebo Svět zítřka). Není to špatná volba, protože jde o legendu, jejíž hrdinové dávno získali nadživotní velikost, a tudíž je pouze přirozené, že se projíždějí nadpozemsky přebarvenými zkontrastněnými krajinami a když spolu bojují, tak běhají po zdech a skáčou sto metrů do výšky (případně rovnou létají).

Film ale bohužel neměl dostatečný rozpočet, takže mnoho scén vypadá hůř než CGI intro ze současné videohry. Postavy jsou místy kompletně CGI a místy živí herci, přičemž rozdíl nepříjemně bije do očí. Často nesouhlasí perspektiva a hloubka obrazu a dost často mají CGI pozadí odporné "moiré", které známe z CGI animací vyrenderovaných v příliš malém rozlišení. Znovu a znovu jsem si říkal, jak hezky to mohlo dopadnout, kdyby to režíroval Zack Snyder za 100 milionů. Ke konci dvouhodinového filmu jsem se nudil tolik, že mě nerozveselila ani scéna "Půl tuctu supernindžů pozabíjí 10 000 vojáků". Většina akčních scén opravdu nevypadá o mnoho lépe než tohle (byť se odehrávají asi o 5000 km a 1000 let jinde a jindy).

No a další problém je v tom, že film počítá s tím, že legendu známe, a chrlí toho na nás příliš mnoho příliš rychle. Některá jména mi byla povědomá z japonských videoher (Nobunga Oda) a amerických filmů (Hattori Hanzo), ovšem převážnou část děje jsem neměl jasno, kdo se proti komu právě spikl a co mu chce udělat, natož abych tušil proč. Tím pádem pro mě většina komorních pasáží (kterých je ve filmu mnoho) do značné míry ztratila smysl. Ale i kdyby ho měla, herectví většiny zúčastněných je na velmi ochotnické úrovni.

8 komentářů:

 1. No, me teda dokonale znudil uz i ten trailer.

  OdpovědětVymazat
 2. Skvele obsazena blbost ve sračkozní CGI. Videl jsem to pred rokem a v mysli mi zustala jen vzpominka na "maly SPOILER" - scenku s ditetem a kotlem varici vody :) - "konec maleho SPOILERU"
  Ze byl neco jako Robin Hood trochu vysvetluje jeho chovani a reakce lidi na nej, ale na vic jak 20% to bohuzel neni.
  Petha

  OdpovědětVymazat
 3. Je fakt, že bez znalosti dost komplikovaných událostí kolem vzniku šogunátu se mnoho lidí nechytne. Jsou to takoví Tudorovci v japonském provedení.

  OdpovědětVymazat
 4. Nahodou ta scena, jak jedou na konich, vyskoci (SPOILER: velmi vysoko), leti vzduchem a behem toho bojuji a pote opet pristanou, je skvela. Rozhodne mistrovstvi v pristavani na koni.

  OdpovědětVymazat
 5. A mě se to líbilo .. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Scéna na koních a na střeše je super. Celkově má film své kouzlo. 80%

  OdpovědětVymazat
 7. Tak narozdil od zdlouhavého Casshernu, je tohle hodně povedené dílo. Má své kouzlo, výbornou atmosféru a i když CGI není nějak výtečné, tak to jen dotváří dojem takového fantaskního filmu. Jo teda dost doporučuju

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.