20.10.10

Recenze: Já, padouch [Despicable Me] - 70%

Gru byl donedávna nejproslulejší padouch na světě. Teď je druhý, protože nový superpadouch Vector uloupil pyramidu. Gru ho chce překonat a chce uloupit Měsíc...Výtvarné zpracování a technické aspekty filmu jsou bez chybičky.

Český dabing (překvapivě staře znějící Jiří Lábus v hlavní roli) není špatný, ale originál by se mi pravděpodobně líbil o trochu víc.

Bohužel ale jde o film typu Monstra versus Vetřelci, ve kterém je úplně jedno, o čem to vlastně je (například jestli se podaří uloupit Měsíc a jestli Gruovo srdce zjihne díky třem roztomilým sirotkům). Humor je vytvářen výhradně pomocí jednorázových jednoduchých vtípků a jiné emoce než humor nefungují. Naštěstí je ale těch jednorázových jednoduchých vtípků hromada a mnohé z nich fungují, jak mají. Mnohé jsou ale bohužel založeny na nepřeložitelných slovních hříčkách...

5 komentářů:

 1. V originále opět pouze ve Slovanském domě, že?

  OdpovědětVymazat
 2. Vsak to rikal... "ve Slovanskem dome". :-D

  OdpovědětVymazat
 3. It's so fluffy I'm gonna die!!! Agnes je naprosto nejlepsi :)
  jak se preklada fluffy do cestiny. aby to neznelo blbe. videl jsem to pred par mesici a sice je to blbost, ale legracni je to od zacatku do konce. a byt je vetsina nejlepsich vtipu v trailerech, nevadi to neb je mozno videt mnohokrat a porad jsou vtipne.
  oporucuji a pokud umite anglicky, jdete na to v originale

  OdpovědětVymazat
 4. Byl jsem na tom včera a líbilo se. Pěkná oddychovka a vtípky jsou taky dobré (docela mě pobavily odkazy na Nintendo Wii). - RK -

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.