15.7.10

Recenze: Sexy 40 [The Rebound] - 40%

Čtyřicetiletá Sandy (Catherine Zeta-Jonesová) se čerstvě rozvedla (manžel jí byl nevěrný) a se dvěma malými dětmi se odstěhovala do města. Zde se seznámí s 25letým Aramem (Justin Bartha), který jí začne dělat babysittera, pomáhá doma, skamarádí se s dětmi, skamarádí se s ní a pak... a pak... no hádejte.Catherina Zeta-Jonesová (ročník 1969) vypadá (aspoň v tomto filmu) značně sympaticky, roztomile, mladě a sexy (na rozdíl například od o tři roky mladší Cameron Diazové v Zatím spolu, zatím živi). Navíc docela slušně hraje a docela jí tu roli věříme.

Bohužel, Justin Bartha hraje Arama jako nějakého šprýmaře z teenagerské komedie a ani na vteřinu jsem nevěřil, že by mezi těmito dvěma mohlo vzniknout něco jako vztah. A to ani když tomu scenárista pomáhá velmi nenápaditými berličkami (Sandy jde jednou na rande, úchylný chlapík jí první večer řekne "Touch my cock", načež ona zcela přestane randit).

Není nic překvapivého na tom, že film Sexy 40 neobsahuje nic překvapivého. Přes to by mohl být slušný. On ale slušný není, protože scénář a režie nedosahují ani toho pověstného šedého průměru. Vtipy jsou zbytečně přisprostlé, aniž by byly moc vtipné nebo jakkoliv souvisely s hlavní romantickou zápletkou. Například scéna, kdy jdou hrdinové na nějaké divné experimentální divadelní představení, nebo neustálé až příliš sofistikovaně humorné hlášky dětí o zvracení a spermatu.

Také nesedí tón filmu - chvíli skoro groteska, chvíli seriózní zamyšlení nad samotou a smyslem života (konec je jako něco z Benjamina Buttona!)...

Prostě, uražen jsem nebyl, přežil jsem to celé, ale raději bych se ještě jednou podíval na Inception. Sexy 40%!

12 komentářů:

 1. no a jaky je to inception? Sakra chlape. Uploadni to uz a pokud nesmis, tak se vymluv, ze se ti pomstila byvalka. Refresuju tenhle blog kazdou pul hodinu uz od desiti dopoledne vcera. Sakrys.

  OdpovědětVymazat
 2. Sexy 40. Preboha kto vymýšla tie názvy

  OdpovědětVymazat
 3. Taky bych ocenila recenzi na Inception.

  OdpovědětVymazat
 4. Takhle lákat na inceptio,to se nedelá.Kdy bude recenze(nikde na netu sem zatím žádnou nenašel).Že by Fuka robil titulky?

  OdpovědětVymazat
 5. Titulky na Inception delal, zminuje to tusim nekde na osobnich strankach.

  OdpovědětVymazat
 6. Už teraz je jasné že Inception bude film roka. Recenzia je napr. na stránkach časopisu Empire

  OdpovědětVymazat
 7. Inception !! Inception !! Inception Inception !! Inception !! Inception Inception !! Inception !! Inception Inception !! Inception !! Inception Inception !! Inception !! Inception Inception !!

  OdpovědětVymazat
 8. Empire nebrat jako smerodatne, dali 4 z 5 nejnovejsimu Twilightu.

  OdpovědětVymazat
 9. Jej nejzajimavejsi veta z cely recenze je ta posledni

  OdpovědětVymazat
 10. anonym 14:08 no je to trochu prepálené ale v rámci žánru možno ani moc nie

  OdpovědětVymazat
 11. http://www.rottentomatoes.com/m/inception/?critic=creamcrop

  OdpovědětVymazat
 12. Aneb čtěte na FFFILMu i recenze k filmům, které vás nezajímají, můžete se dočkat narážky na Inception. :)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.